כשקיבלנו את התמונות הראשונות של השעון שעליו אנחנו מדווחים היום, חשבנו שמדובר במתיחת 1 באפריל מוקדמת. אבל כשהתחלנו לקרוא קצת ולהתעמק בתוכן, הבנו שלא מדובר במתיחה ושמדובר בשעון אמיתי – בלאק ביי כרונו ״ורוד״ – שעון חדש מבית טודור שהרקע להשקה שלו מעניין. השעון החדש אמנם לא מגיע במהדורה מוגבלת, אבל טודור הודיעה כי מדובר בשעון שיגיע בייצור מצומצם מאוד. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

בלאק ביי כרונו ״ורוד״ – מפרט טכני

השעון החדש של טודור מגיע בגוף המוכר של שעוני הכרונוגרף של החברה בסדרת הבלאק ביי – גוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 14.4 מ״מ.

בלאק ביי כרונו ״ורוד״
בלאק ביי כרונו ״ורוד״

השעון מגיע עם בזל שחור ועליו סקאלת טכימטר ושני לוחות קטנים בצבע שחור בשעה 3 ובשעה 9. הלוח בשעה 3 הוא כרונוגרף 45 דקות, בעוד הלוח בשעה 9 הוא לוח שניות קטן.

לוח ורוד עם לוחות קטנים בשחור
לוח ורוד עם לוחות קטנים בשחור

בשעה 6 אנו מוצאים חלונית תאריכון שמגיעה דווקא עם רקע לבן, כשהיינו שמחים לראות את טודור שומרת על מראה וגוון אחיד ומשלבת רקע ורוד במקום הלבן. הלוחות הקטנים מגיעים כשהם שקועים מעט בהשוואה ללוח השעון ועם תבנית מעגלית.

לוחות קטנים שקועים מעט לעומת הלוח
לוחות קטנים שקועים מעט לעומת הלוח

בלאק ביי כרונו ״ורוד״ – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר MT5813 של טודור – מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. המנגנון הוא מנגנון הכרונוגרף המפורסם אותו קיבלה טודור מברייטלינג במסגרת שיתוף הפעולה ביניהם ואפשר למצוא אותו כמובן בכל שעוני הכרונוגרף של המותג.

אז מה חדש בעצם?

קצת לא ברור מה הרקע לשעון הזה. בחלק ממגזיני השעונים מסביב לעולם מדווחים כי מדובר בשעון שמגיע במסגרת שיתוף פעולה של המותג עם המוזיקאי הטיוואני ג׳יי צ׳ו, שנחשב לאחד הכוכבים הגדולים באסיה ואף הצטלם עם השעון, מצד שני באתר של טודור עצמה מדברים על שעון שמגיע במסגרת שיתוף הפעולה של טודור עם קבוצת הכדורגל אינטר מיאמי, הקבוצה שבה משחק ליאו מסי ונמצאת בבעלותו של דיוויד בקהאם, שגריר המותג. צבע המדים של מיאמי הוא ורוד בגוון זהה מאוד לזה של לוח השעון החדש כשטודור מודיעה כי השעון החדש מגיע לרגל העובדה שהיא הפכה לספונסרית של הקבוצה.

ג׳יי צו עונד את השעון החדש
ג׳יי צו עונד את השעון החדש

לא משנה מה הסיבה בדיוק להשקה של השעון הזה, אנחנו חושבים שמדובר בצבע מיוחד מאוד, שיכול להיות שמבחינת טודור מצליח לפגוע בשתי ציפורים במכה אחת …

וגם דיוויד בקהאם ...
וגם דיוויד בקהאם …

כמה זה עולה לנו?

כאמור, השעון החדש של טודור, רפרנס 79360N-0019, יגיע בייצור מוגבל מאוד, כשלפי טודור היא תייצר ״מספר מצומצם מאוד״ מהשעונים הללו. תג המחיר של השעון עומד על 5,550 דולרים אמריקאיים. השעון יגיע עם צמיד חמש החוליות של טודור שמשלב מראה וינטאג׳י.

השורה התחתונה

השעון החדש של טודור מגיע עם גוון שכאמור היה נראה לנו כמו מתיחת 1 באפריל מוקדמת, אבל מצד שני מי אמר ששעון ורוד צריך להיות מתיחה? כשמתחילים להתרגל לגוון הזה מקבלים שעון במראה מעניין וקליל במיוחד.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טודור.