העיירה וילרט (Villeret), בקנטון ברן שבשוויץ, היא המקום בו נוסדה בלנפיין לפני 285 שנים, בשנת 1735. כיום אמנם בלנפיין מנוהלת ומתופעלת על הקו שבין לה-ברסו ובין לה-סניטייר, אבל השם וילרט עדיין נחשב למשמעותי עבור החברה וחלק מהליבה שלה, עם קולקציית שעונים שנושאת את השם הזה ומייצגת את ה-DNA של החברה בייצור שעונים קלאסיים. בלנפיין החליטה להרחיב את קולקציית Villeret שלה עם שעונים חדשים עם לוחות כחולים, ה-Villeret Ultraplate וה-Villeret Quantième Complet.

Villeret Ultraplate

השעון הראשון הוא ה-Villeret Ultraplate, שעון שמגיע עם גוף העשוי מזהב אדום 18 קראט בקוטר של 40 מ”מ. השעון מגיע עם לוח כחול כמעט חלק לחלוטין, מלבד הספרות הרומיות והלוגו של בלנפיין ותאריכון בשעה 3 של לוח השעון. להשלמת המראה הקלאסי והנקי של השעון, בלנפיין שילבה את התאריכון עם רקע כחול, שנראה כחלק מלוח השעון. 

בלנפיין וילרט Ultraplate. מקור - Revolution.
בלנפיין וילרט Ultraplate. מקור – Revolution.

בתוך השעון החדש פועל קליבר 1151 של בלנפיין, מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 100 שעות. השעון החדש יהיה זמין בשתי תצורות – עם רצועת עור תנין כחולה או עם צמיד מש מזהב 18 קראט. 

בלנפיין וילרט Ultraplate עם לוח כחול. מקור - Revolution.
בלנפיין וילרט Ultraplate עם לוח כחול. מקור – Revolution.
בלנפיין וילרט Ultraplate. מקור - Revolution.
בלנפיין וילרט Ultraplate. מקור – Revolution.
גב השעון השקוף מאפשר הצצה אל מנגנון השעון. מקור - Revolution.
גב השעון השקוף מאפשר הצצה אל מנגנון השעון. מקור – Revolution.

ה-UltraPlate (אולטרה דק בצרפתית) מגיע בעובי של 8.7 מ”מ. תג המחיר של השעון עומד על 19,400 דולרים לשעון עם רצועת עור התנין הכחולה, כשגרסת צמיד המש המילנזי מזהב אדום 18 קראט תגיע במחיר של 38,900 דולרים. 

Villeret Quantième Complet

השעון השני בסדרה הוא שעון ה-Villeret Quantième Complet, שעון עם קומפליקציות מצב ירח (מון פייז) ולוח שנה מלא (יום בשבוע, תאריך בחודש וחודש). 

בלנפיין Villeret Quantième Complet. מקור - Revolution.
בלנפיין Villeret Quantième Complet. מקור – Revolution.

השעון מגיע גם הוא עם גוף העשוי זהב אדום 18 קראט, עם לוח כחול. בלנפיין שילבה עיגול פנימי מתחת לספרות השעה הרומיות, בו משולב התאריכון, כשמתחת לעיגול הזה, בשעה 12, נמצאים חלוניות היום בשבוע והחודש בשנה. בחלק התחתון של העיגול הפנימי, בשעה 6, נמצאת קומפליקציית מצב הירח. השעון מגיע עם לוח שנה “פשוט” – כלומר, עונד השעון צריך לכוון את התאריכון בסוף כל חודש שאין בו 31 ימים. 

בלנפיין Villeret Quantième Complet עם לוח כחול. מקור - Revolution.
בלנפיין Villeret Quantième Complet עם לוח כחול. מקור – Revolution.

 

בתוך שעון זה פועל קליבר 6654, מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 72 שעות שמכיל בתוכו 321 רכיבים. בלנפיין שילבה במנגנון מערכת שמאפשרת לעונד השעון לכוון את התאריך והשעה בכל נקודה מבלי לחשוש מנזק כלשהו שייגרם למנגנון של השעון. 

גב השעון מאפשר לא רק הצצה אל המנגנון אלא גם כפתורי כיוון למצב הירח ולוח השנה. מקור - Revolution.
גב השעון מאפשר לא רק הצצה אל המנגנון אלא גם כפתורי כיוון למצב הירח ולוח השנה. מקור – Revolution.

חידוש נוסף ששילבה בלנפיין במנגנון, או ליתר דיוק בשעון עצמו, היא מנגנון תיקון לוח השנה של השעון ומצב הירח, שמשולב בחלק התחתון של גוף השעון, בתוך הרגליים של השעון. הפתרון המתוחכם הזה מאפשר לבלנפיין לשמור על מראה אלגנטי ונקי במיוחד לשעון, עם כתר בלבד שבולט מגוף השעון. 

בלנפיין Villeret Quantième Complet. מקור - Revolution.
בלנפיין Villeret Quantième Complet. מקור – Revolution.

גם כאן בלנפיין תציע את השעון בשתי גרסאות – גרסה אחת עם רצועת עור כחולה, שתגיע במחיר של 25,700 דולרים. הגרסה השניה, עם צמיד זהב 18 קראט, תגיע במחיר של 45,000 דולרים. 

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של בלנפיין.