שעון הפיפטי פטומס (Fifty Fathoms) של בלנקפיין הוא אחד משעוני הצלילה המפורסמים ביותר בעולם ואחד מהשעונים האיקוניים ביותר בעולם. השעון, שהושק בשנת 1953, הוא שעון הצלילה המודרני הראשון בעולם, שהפך באופן מיידי ללהיט בקרב צוללנים מקצוענים ומיד לאחר מכן גם בקרב צוללנים אזרחיים וחובבנים, כשהוא הפך עם השנים למעין אמת-מידה לז’אנר שעוני הצלילה.
בלנקפיין אמנם עדכנה מעט את העיצוב של השעון בשנים שעברו מאז השקתו, אך נשארה נאמנה ככל האפשר לעיצוב המקורי שלו ואפילו השיקה גרסאות מחווה לעיצוב המקורי של השעון משנות החמישים. כעת, אנו מתבשרים על השקה של גירסא חדשה של הפיפטי פטומס – הפעם עם קייס עשוי כולו מפלטינה.

עם השקתו של שעון הפיפטי פטומס של בלנקפיין בשנות החמישים של המאה הקודמת, הוא הפך, כאמור, לסוג של אמת-מידה לשעוני צלילה – עם סמני השעה הרחבים והבולטים שלו ותאורת הלומינס, שהיוו ניגודיות מושלמת עם הלוח השחור של השעון, בזל חד כיווני וגוף מפלדת אל-חלד עם גוף פנימי מתכתי שעזר בהגנה על השעון מפני שדות מגנטיים.

לפני קצת יותר מעשור, בשנת 2007, בלנקפיין השיקה את אחד השינויים הבולטים ביותר בעיצוב של הפיפטי פטומס מאז השקתו, עם ההוספה של קומפליקציית תאריך פשוטה, בין השעות 4 ו-5 בלוח השעון, כמובן מבלי לפגוע בעיצוב הכל-כך מוכר של הפיפטי פטומס. הגרסה החדשה של השעון משלבת בין המראה השחור המוכר של השעון עם גוף פלטינה בגימור מוברש.

בלנפיין פיפטי פטומס פלטינה
בלנפיין פיפטי פטומס פלטינה. מקור – בלנפיין.

פלטינה היא חומר קשיח במיוחד, בעל עמידות גבוהה למכות וקורוזיה, אך במקביל גם נחשבת לחומר קל במיוחד. שילוב התכונות הללו, שמבדיל אותה ממתכות אחרות, אפשרה לבלנקפיין להשיק דגם חדש של הפיפטי פטומס, עם קוטר גדול, שמציע את כל היתרונות והמאפיינים שהפכו לסטנדרט עבור שעוני צלילה, בשעון בעל משקל קל יחסית, עובדה שצוללנים מקצוענים וחובבנים כאחד ידעו להעריך, כמו גם כל מי שמחפש שעון צלילה בעל מראה מודרני והיסטוריה עשירה לשימוש יום-יומי, גם אם החשיפה היחידה שלו למים תהיה בזמן שטיפת הידיים …

בלנפיין פיפטי פטומס פלטינה
בלנפיין פיפטי פטומס פלטינה. מקור – בלנפיין.

גרסת הפלטינה החדשה של הפיפטי פטומס של בלנקפיין מגיעה בגוף בקוטר של 45 מ”מ, עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, בתוך גוף פלטינה כמובן, עם בזל חד כיווני שמגיע עם ציפוי ספיר שחור בצורה כיפתית. כדי לשפר את הנראות של השעון בתנאים קשים, בלנקפיין צבעה את סמני הבזל, סמני השעה ומחוגי השעון בציפוי Super-LumiNova, ציפוי שמהווה ניגודיות מושלמת לצבע השחור של לוח השעון. השעון מגיע עם גב העשוי מזכוכית ספיר, שמאפשרת לנו הצצה אל המנגנון של השעון, מנגנון הקליבר 1315 המפורסם של בלנקפיין – לו רזרבת כוח של חמישה ימים, כשהוא משלב קפיץ-מאזן סיליקוני, כדי לצמצם את ההשפעה של שדות מגנטיים על השעון, ללא הצורך להשתמש בכלוב מתכתי בתוך גוף השעון.

בלנפיין פיפטי פטומס פלטינה. מקור - בלנפיין.
בלנפיין פיפטי פטומס פלטינה. מקור – בלנפיין.

בבלנקפיין רוצים להבטיח שהמנגנון יהיה יפה לא פחות משהוא אמין, כך שבחברה השתמשו בטכניקות ייצור מסורתיות מענף השעונים שכוללות שיוף וליטוש בצורות מעגליות וישרות, חריטות והברשה לרכיבים שונים, שגורמים למנגנון השעון להראות ייחודי ומרשים.

לאתר בלנקפיין העולמי