כל חובב שעונים מתחיל מכיר מספר שמות של יצרניות מפורסמות, ובדרך כלל בין שלושת השמות הראשונים שהוא מציין, תימצא גם ברייטלינג. יצרנית שעוני היוקרה השוויצרית הוקמה בשנת 1884, ולה קשר הדוק לעולם התעופה. החברה הייתה בבעלות פרטית עד שנת 2017 – עת משפחת שניידר מכרה כ-80% מהחברה לקרן השקעות והשאירה בידיה גרעין שליטה של 20%.

סדרת שעוני קולט היא אחת הסדרות הפופולריות של ברייטלינג, והיא גם סדרת הכניסה לשערי המותג. הסדרה שפותחה בשנות השמונים כוללת בעיקר שעונים אוטומטיים, קריאים בצורה לא רגילה, מאוד פונקציונליים ובעלי קהל שנע בין אנשי עסקים, טייסים וצעירים. הסדרה נעה בין דגמים מסיבים של 44 מ״מ לדגמים קטנים מעוטרי יהלומים של 36 מ״מ, המתאימים בעיקר לנשים.

מה אפשר לספר על סדרת אוונג׳ר? בערך אותו הדבר. שעונים פונקציונאלים, קריאים מאוד, חלקם בעלי ספרות ערביות על הלוח, בניגוד לסדרת הקולט שכוללת מרקרים בלבד בלוח. הדגמים המושחרים של הסדרה, בעלי גוף טיטניום קל במיוחד וצבע שחור ייחודי, הפכו לפופולריים בכל העולם וכמובן גם בישראל.

כידוע, ברייטלינג נמצאת בתהליך מיתוג מחודש שבו כבר ויתרו על הקשר הבלעדי לתעופה, על לוגו ה”כנפיים” וגם על קולקציות שלמות. עם זאת, ברייטלינג חשפה קולקציות חדשות, ומעדכנת קולקציות חדשות לבקרים. 

כעת, ווטשגורו מביא לכם באופן בלעדי – ולראשונה בעולם! – את כל המידע על איחוד השורות בברייטלינג: קולקציית “קולט” ו”אוונג’ר” מעתה ייקראו… (תופים..) אוונג’ר!

אז מה בסדרה החדשה שתופיע בקרוב?

  • הדגמים הפופולרים ישארו כפי שהם: אוונג׳ר סיוולף, GMT וסופר אוונג׳ר.
  • קולט אוטומטיק 44 יקרא כעת אוונג׳ר אוטומטיק 43.
  • כדי לשלב את הספרות והמרקרים נטולי הספרות, הוחלט בברייטלינג על חלוקה שווה: שעונים עם גוף עשוי פלדת אל חלד יקבלו סימני מרקרים בלבד על הלוח – כפי שהיה נהוג בליין הקולט. שעונים מושחרים, שמהווים להיט בסדרה, יקבלו סימוני ספרות ערביות כפי שהיה נהוג באוונג’ר.
  • בניגוד לדגמי כרונוגרף קודמים שאופיינו בחוגות כרונוגרף בצבעים מנוגדים לצבע הלוח, יהפכו חוגות המשנה בכל השעונים לזהות לצבע הלוח. דגמי הכרונוגרף של הליין החדש יעשו שימוש במנגנונים מבית ויז’ו (Valjoux).

אבל מהפכים נוספים לפנינו –

  • Super avenger chronograph 50 ו-Avanger hurricane יהפכו לדגם אחד – Super Avanger Chronograph 48. הסדרה תהנה מאפשרות בחירה של לוח מבין שני צבעים שונים – כחול או שחור, והצמידים יהיו מוברשים ולא עם גימור פוליש מבריק כפי שהיה בעבר.
  • Colt Chrono 44, Avanger Bandit 46, Avanger Hurricane 45 יהפכו כולם ל-Avanger Chronograph 45.  הסדרה תקבל לצד הדגם המושחר עם הלוח השחור ודגמי הסטיל עם הלוח הכחול, גם דגם ירוק עם לוח ורצועה בצבע ירוק זית צבאי. הדגם המושחר לא ייוצר מברייטלייט כפי שהיה בעבר, אלא מטיטניום מושחר.
  • כאמור, הסיוולף וה-GMT ישארו כפי שנכתב כמעט זהים עם שינויים קלים בסדרה החדשה.
  • הקולט כרונו 44 והאוונג׳ר 2, הדי דומים, יהפכו לסדרה אחת, אוונג׳ר כרונוגרף 43, יאבדו מ״מ אחד וישמרו על שני צבעים, כחול ושחור – שהם הדגמים הנמכרים ביותר בסדרות אלה.
  • קולט אוטומטיק בשני גדלים, 44 ו-41 מ״מ יהפכו לאוונג׳ר אוטומטיק 43 מיליטר שהוא גודל הקייסים המועדף על החברה בסדרת אוונג׳ר החדשה. בסדרה החדשה יהיו צמידים חדשים עם חוליות בעלות גימור פוליש במרכז ומוברשות בצדי החוליה, בניסיון לשוות לסדרה לוק יותר דרסי. הסדרה תוצע עדיין רק בפלדה כפי שהיה בדגמי הקולט המקוריים.

מחירים לליין האוונג’ר הישן-חדש של ברייטלינג עוד אין, אך הגורו יעביר לכם את רשמיו על הסדרה כבר בתערוכת באזלוורלד הקרובה.

breitling super avanger chronograph 48
אל תאמרו עוד “קולט” – אימרו “אוונג’ר”. הברייטלינג אוונג’ר כרונוגרף 48 (מקור: ברייטלינג)
breitling avanger chronograph 45
האוונג’ר כרונוגרף 45 (מקור: ברייטלינג)
breitling avanger automatic seawolf 45
הסיוולף 45 העדכני – חלק מסדרת האוונג’ר בעבר וגם כעת (מקור: ברייטלינג)
breitling avanger GMT 45
האוונג’ר GMT (מקור: ברייטלינג)

לאתר ברייטלינג העולמי