הכתבה הייתה כמובן לרגל 1 באפריל..

תודה לכל מי שצחק איתנו :-)

הטודור בלאק ביי P01 הוא כנראה השעון הכי מעורר מחלוקת ש-“זכינו” לראות בתערוכת באזל וורלד 2019. הדגם החדש לא הפסיק לספוג ביקורות מעיתונות השענות בכל רחבי הרשת, וגם אנחנו בצוות ווטש גורו לא עפנו על העוף המוזר הזה. הגדיל לעשות שי חי שפירט בדיוק מה הבעיה שלו עם ההשקה הזאת (יחד עם עוד מספר השקות) בסרטון שהעלינו במהלך תערוכת באזל וורלד, ותוכלו לראות אותו כאן:

הבלאק ביי P01, למי שלא מעודכן בנושא, הוא הוצאה מחודשת של טודור לאב טיפוס של היצרנית מסוף שנות ה-60. אותו אב טיפוס מקורי יועד לשימושו של הצי האמריקאי. הצי האמריקאי החזיר את השעון לטודור, ואמר “תודה, אבל לא תודה”, ומאז ועד לתקופה האחרונה – אותו אב הטיפוס שכב במרתפי היצרנית, עד לתערוכת באזל וורלד 2019 – בה השיקה טודור הוצאה מחודשת לשעון הזה.

השעון התקבל, כאמור, בצורה שלילית מאוד על ידי קשת רחבה של גורמים – חובבי המותג, חובבי שעונים בכלל, עיתונאים, מבקרים בתערוכה ומשווקים של טודור ורולקס בכל רחבי העולם. כעת, ווטש גורו מביאים לכם באופן בלעדי את הידיעה על כך שטודור החליטה – בצעד חריג ונדיר בעולם השעונים – לגנוז לחלוטין את ה-P01 ולבטל את ההשקה המתוכננת שלו.

tudor black bay p01
מחווה לאב טיפוס עתיק של טודור, שכבר לא תגיע לידיהם של לקוחות  (מקור: אתר טודור הרשמי)

כעת, הגורו יכול לספר לכם כי כבר במהלך תערוכת באזל וורלד 2019, דיווחים רבים מאנשי תקשורת בתחום השענות העידו כי השעון התקבל בצורה שלילית באופן קיצוני, וכי עיתונאים רבים שהתבקשו לסקור את הדגם סרבו בנימוס. ייתרה מכך, באחת השיחות (שלא לציטוט באותה העת) עם נציג היצרנית, נאמר כי “אנחנו לא האמנו כי השעון יתקבל בצורה כה שלילית בקרב הציבור הרחב”.

באופן חריג למדי ולאור העובדה שבטודור “נשארו עם חור” בליין שעוני הצלילה החדשים שלהם, החליטו בחברה על השקה של שעון צלילה חדש בטווח הקצר, כשעל פי ההערכות ודיווחים לא רשמיים, מדובר ככל הנראה בשעון שיושק לקראת סוף הקיץ – אזור אוגוסט-ספטמבר, מתוך כוונה שהוא יגיע לשווקים במהלך תקופת החגים הנוצריים.

לאתר טודור העולמי