אם תשאלו כל חובב שעונים, סביר להניח כי השם ברגה יתחבר מיד לשענות עלית, טורביון, יצירות מופת הורולוגיות. אבל מה עם שעוני טייסים? תתפלאו לדעת שהשם ברגה מקושר לעולם שעוני הטיסה, לא פחות משמות כמו לונג’ין או ברייטלינג. מה הקשר בין ברגה לשעוני טייסים אתם שואלים? אנחנו שמחים ששאלתם. לואי צ’רלס ברגה, הנכד רבא-רבא של אברהם לואי ברגה, מייסד החברה, נחשב לאחד החלוצים בתחום התעופה בעולם והחברה שנושאת את שמו של הסבא רבא-רבא שלו מייצרת את שעוני ה-Type XX כרונוגרף טייסים שלה לאורך שנים רבות. ברגה הרחיבה את הסדרה הזאת לאחרונה עם שעון חדש. ברגה טייפ XXI רפרנס 3815 – שעון כרונוגרף טייסים במראה מודרני וספורטיבי. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

ברגה טייפ XXI רפרנס 3815 – מפרט טכני

השעון החדש של ברגה מגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 42 מ”מ. השעון מגיע עם לוח שחור בגימור קרני שמש. מתחת לשעה 12 בלוח השעון אנו מוצאים את הלוגו של ברגה.

ברגה טייפ XXI רפרנס 3815. מקור - WATCHILOVE.
ברגה טייפ XXI רפרנס 3815. מקור – WATCHILOVE.

השעון מגיע עם שני תתי לוחות, בשעה 3 ו-9. למרות שמדובר בשעון כרונוגרף, סידור הלוחות די מעניין. הלוח הקטן בשעה 3 הוא לוח עם תצוגת 24 שעות. הלוח הקטן בשעה 9 הוא לוח שניות קטנות.

סידור לוח מעניין עם שני מחוגי כרונוגרף. מקור - WATCHILOVE.
סידור לוח מעניין עם שני מחוגי כרונוגרף. מקור – WATCHILOVE.

אז איפה הכרונוגרף אתם שואלים? אם תשימו לב, מלבד מחוגי הדקות והשעות, השעון מגיע עם שני מחוגים נוספים. מחוג אחד הוא מחוג השניות של הכרונוגרף. המחוג השני הוא מחוג הדקות של הכרונוגרף.

ויש גם גרסה בירוק. מקור - WATCHILOVE.
ויש גם גרסה בירוק. מקור – WATCHILOVE.

ברגה תשווק את השעון בשתי גרסאות. גרסה אחת מגיעה עם ספרות ונגיעות של הצבע האדום על גבי השעון. הגרסה השניה תגיע עם ספרות ונגיעות של הצבע הירוק על גבי השעון. ברגה בחרה בגוונים וינטאג’יים שמתכתבים בצורה נפלאה עם המראה הכללי של השעון.

שני הדגמים יגיעו עם רצועת עור עגל והם יהיו עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

ברגה טייפ XXI רפרנס 3815 – מנגנון

ברגה משלבת בשעונים החדשים את קליבר 584Q/A שלה. מנגנון אוטומטי עם קומפליקציית פלייבאק כרונוגרף. המנגנון ממוספר וחתום על ברגה.

קליבר 584Q/A בגב השעון. מקור - WATCHILOVE.
קליבר 584Q/A בגב השעון. מקור – WATCHILOVE.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות. השעון מגיע עם גב שקוף שיאפשר להתרשם מהיופי של המנגנון ובעיקר מהרוטור שלו, שעשוי מזהב ומעוטר בעבודת יד.

אז מה חדש בעצם? 

שעון שמחליף את הברגה טייפ XXI 3817 שהושק בשנת 2016. ברגה מעניקה לשעון הזה מראה ספורטיבי יותר ומודרני יותר לעומת ה-3817 ומשתמשת בטיטניום, חומר עמיד במיוחד בפני קורוזיה וקל משקל על פרק היד.

ברגה טייפ XXI רפרנס 3815. מקור - WATCHILOVE.
ברגה טייפ XXI רפרנס 3815. מקור – WATCHILOVE.

כמה זה עולה לנו? 

ברגה טייפ XXI רפרנס 3815 יגיע כאמור בשתי גרסאות. שתיהן מגיעות במהדורה מוגבלת של 250 יחידות, כשכל שעון ממוספר. תג המחיר של שני הדגמים, רפרנס 3815TI/HM/3ZU, עומד על 14,400 אירו.

ברגה טייפ XXI רפרנס 3815. מקור - WATCHILOVE.
ברגה טייפ XXI רפרנס 3815. מקור – WATCHILOVE.

השורה התחתונה

שעון כרונוגרף מיוחד במראה ספורטיבי-מודרני, אבל עם נגיעות וינטאג’יות? יש. שם מפואר עם מורשת ומסורת עשירה בייצור שעונים? יש. גוף העשוי מטיטניום וקומפליקציית פלייבאק כרונוגרף? יש. תג מחיר סביר לחלוטין לשעון כזה? יש. תורידו את המהדורה המוגבלת והיינו הרבה יותר שמחים. אבל בכל מקרה, הגורו חושב שברגה עשתה עבודה נפלאה עם השעון הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ברגה.