אין הרבה יצרניות שעונים שמזוהים עם סוג מסויים של שעונים כמו שברגה מזוהים עם שעוני טורביון ואין הרבה יצרניות שעוני יוקרה שהגורו מתרגש כל כך לקרוא על שעון חדש שלהן כמו ברגה. אז כשמדובר בשעון טורביון חדש של ברגה, תרשו לגורו להתלהב כפליים, גם אם מדובר בסך הכל בשעון בצבע חדש בקוקלצייה קיימת של החברה. אז מי אתה, הברגה קלאסיק טורביון אקסטרה פלאט אוטומטי 5367 כחול? בואו ונגלה ביחד.

ברגה קלאסיק טורביון אקסטרה פלאט כחול – מפרט טכני

השעון החדש של ברגה, הברגה קלאסיק טורביון אקסטרה פלאט כחול (Breguet Classique Tourbillon Extra-Plat 5367) מגיע עם גוף העשוי מפלטינה בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 7.45 מ”מ בלבד. השעון הוא כאמור חלק מסדרה קיימת של ברגה, סדרת הטורביון אקסטרה-פלאט (Extra-Plat).

ברגה קלאסיק טורבילון אקסטרה פלאט כחול. מקור - Watchtime.
ברגה קלאסיק טורביון אקסטרה פלאט כחול. מקור – Watchtime.

השעון מגיע כאמור עם לוח אמייל כחול, בגימור מרהיב. תהליך הייצור של הלוח כולל שכבות דקיקות מרובות של אמייל על לוח זהב, כשהשכבות משולבות בכבשן בטמפרטורה גבוהה של 800 מעלות צלזיוס (Grand Feu = “אש גדולה”) ולאחר מכן ליטוש ביד עד לקבלת הגימור הרצוי. בברגה שומרים על אטלייה שלמה המוקדשת לאומנות העתיקה הזאת שאחראית לייצור לוחות השעונים המרהיבים.

מנגנון הטורבילון והגוון הכחול המרהיב של לוח השעון. מקור - Watchtime.
מנגנון הטורביון והגוון הכחול המרהיב של לוח השעון. מקור – Watchtime.

על לוח השעון נמצא ספרות ברגה וינטאג’יות וידיות ברגה פתוחות, כשהאלמנט הבולט ביותר בלוח השעון הוא כמובן מנגנון הטורביון שממקום בין השעות 4 ל-6 בלוח השעון.

מנגנון

השעון (רפרנס 5367PT/2Y/9WU) מגיע עם קליבר 581 של ברגה. קליבר אוטומטי עם רזרבת כוח של 80 שעות, שמכיל בתוכו 334 רכיבים ו-33 אבני חן. המנגנון פועל בתדר של 4Hz, קצב של 28,800 ויברציות לשעה.

הגימור המרהיב של המנגנון. מקור - Watchtime.
הגימור המרהיב של המנגנון. מקור – Watchtime.

מה חדש בעצם?

במשפט אחד? הצבע הכחול המרהיב של לוח השעון. לא באמת צריך יותר מזה כשמדובר בשעון של ברגה.

כמה זה עולה לנו?

הביטוי “עולה לנו” לא באמת מתאים כאן, אלא אם במקרה זכיתם בלוטו האמריקאי או מכרתם את הסטארט-אפ שלכם לגוגל או אינטל תמורת מיליארד דולר, אבל אם אתם בכל זאת רוצים לבדוק האם מצב העובר ושב שלכם מאפשר לכם לחלום על היצירה הזאת, כדאי שיהיו לכם 161,800 דולרים פנויים (לא כולל טיסות ומלון) כדי שתוכלו להתפאר ביצירת המופת הזאת על פרק היד שלכם.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה. מקור - Watchtime.
השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה. מקור – Watchtime.

השורה התחתונה

אנחנו לא באמת צריכים לספר לכם יותר מדי על ברגה, ההיסטוריה של החברה בייצור שעונים וטורביונים. אז פשוט תרשו לנו ולכם להתענג על שעון מדהים נוסף מבית החברה.

למידע נוסף על השעון באתר החברה.