בריגה 5177, סקירת דגם מאת שי חי

תמלול הסרטון:

שלום, ותודה שהתחברתם.

בריגה, היא הרבה מעבר למותג שעונים, מדובר בסמל תרבותי חשוב – במאות השנים האחרונות, נענדו שעונים של המותג – שהוציא את שעון היד הראשון אי פעם – על ידיהם של אין ספור אנשי אצולה – כמו הנסיך מוויילס, המלכה ויקטוריה ו-וינסטון צ’רצ’יל.

גם בספרות הקלאסית לא היה מחסור באזכורים של בריגה, עם סופרים כמו פושקין, באלזאק ו-וויקטור הוגו, שתיארו את שעוני בריגה הנפלאים של גיבורי יצירותיהם.

מאז מותו של אברהם לואי בריגה ב-1823, בית השענות שלו ראה שינויים רבים – אך תמיד שמר על נאמנות להיסטוריה ולמאפיינים המקוריים שלו. הבריגה קלאסיק 5177 הוא בדיוק זה – אפשר למצוא בו אלמנטים דקורטייביים של בריגה, ששרדו עד היום הזה – כמו הספרות הערביות המפורסמות, שעוצבו על ידי בריגה עצמו, או מחוגי הירח הקלאסיים, שעשויים מפלדה כחולה, שמופקת בתהליך חמצון מורכב.

הליטוש של הקייס, שמגיע בגודל 38 מילימטר, הוא פשוט מדהים. עבודת החריטה האייקונית של בריגה בצד הקייס, מדוייקת להפליא.

הלוח עשוי מאמייל לבן, בתהליך צביעה ואפייה מורכב ועתיק, שרק מעט אמנים בעולם עדיין מסוגלים לעשות.

התוצאה היא צבע לבן עשיר ומלא, ועמידות גבוהה בפגעי הזמן.

על הלוח אפשר למצוא את החתימה הסודית של בריגה, שאפשר לראות רק בתנאי תאורה מסויימים, החתימה נועדה לאשר את האוטונטיות של השעון.

המנגנון של ה-5177 הוא מנגנון אוטומטי בייצור ביתי של בריגה. הוא כולו מלוטש ידנית ומכיל משקולת זהב חרוטה ידנית גם היא, בדפוס גלים מסורתי.

המנגנון מכיל קפיץ איזון מסיליקון, ויש לו בנק כוח של 55 שעות, הרבה מעבר למה שמקובל היום בתעשיה. אתם יכולים למצוא את השעון הזה למכירה באתר הבית של שניידר שעונים ברעננה.