3 דברים שלא ידעתם על ברייטלינג אמרג’נסי (Breitling Emergency E56121) – סקירת דגם מאת שי חי

תמלול הסרטון:

היי, ברוכים הבאים לווטשגורו, ותודה שהתחברתם.

בזמן ששעוני טייסים רבים מכילים קומפליקציות שהופכות אותם לכלי עבודה יעילים, בברייטלינג לא משחקים משחקים, וב-1995 הם לקחו את המושג ‘שעון עבודה’ צעד אחד קדימה, כאשר הם הוציאו את האמרג’נסי 1, שעון עם קומפליקציה שיכולה להציל חיים.

הנה 3 סיבות מדוע תרצו את האמרג’נסי 1:

בואו נשחק ב’נדמה לי’ – דמיינו ששרדתם התרסקות מטוס או חטיפה, או שמצאתם את עצמכם לכודים באמצע מדבר או על אי בודד, ללא כל יכולת לזוז או להזעיק עזרה. במיוחד למקרים כאלו, ברייטלינג הוציאו את השעון הראשון עם משדר חירום מובנה.

כל מה שעליכם לעשות במקרה כזה הוא להבריג החוצה את אנטנת המצוקה שממוקמת בתחתית הקייס, השעון יישלח אות מצוקה לרדיוס של עד 160 ק”מ, בתדר מצוקה בין-לאומי של 121.5Mhz, אותו התדר שאפשר למצוא כיום במשדרי חירום בכל מטוס בעולם.

מאז שהאמר’גנסי 1 יצא, נרשמו בעולם עשרות מקרים בהם השעון הציל את בעליו.  רק, שימו לב לא להפעיל אותו ללא צורך אמיתי, במקרה כזה – תאלצו לשלם קנס כבד מאוד לברייטלינג, וזו הסיבה גם שברייטלינג עיצבו את השעון באופן בו האנטנה יכולה לצאת החוצה רק בצורה מכוונת, ובהפעלת כוח מכוונת. במקרה מוצדק בו השתמשתם באות המצוקה, ברייטלינג מבטיחה להחליף לכם את השעון לאחד חדש, ללא כל שאלות או תנאים נוספים. מגניב, לא ?

אבל הברייטלינג אמרג’נסי הוא הרבה מעבר לכלי עבודה בלבד. הוא הרבה מעבר למשדר החירום שלו, או למגבר האות הפנימי שממוקם בצד העליון של הקייס, הוא מחזיק גם בקומפליקציות נוספות, כגון זמן יעד שני, טיימר, כרונוגרף ושעון מעורר.

לאמרג’נסי 1 מנגנון סופר קוורץ עוצמתי ומדוייק.  למעשה, הוא אחד ממנגנוני הסופר קוורץ היחידים שעומדים בדרישות של COSC.

אתם יכולים למצוא את השעונים הללו באתר הבית של שניידר שעונים ברעננה (הכחול כאן, הכתום כאן), ולקרוא עליהם עוד באתר הבית שלנו.

בקרו אותנו, זה כדאי.

תודה, ולהתראות בסקירה הבאה.

לאתר ברייטלינג העולמי