ברייטלינג מרחיבה את סדרת שיתופי הפעולה שלה עם יצרניות מתחום המוטוריקה, כשבסוף השבוע שעבר מודיעה החברה על שיתוף פעולה חדש עם יצרנית האופנועים הבריטית טריומף. הדרך הכי טובה להודיע על שיתוף פעולה כזה היא כמובן באמצעות השקה של שעון חדש. סליחה, שני שעונים חדשים, כשבמבט ראשון קצת קשה להבדיל ביניהם, אבל לשמחתכם הגורו כאן לעזור לכם. ברייטלינג טופ טיים טריומף – מוזמנים להכיר אותם ביחד עם הגורו.

ברייטלינג טופ טיים טריומף – מפרט טכני

שני השעונים החדשים מגיעים בגוף עגול העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 14.2 מ״מ. בצדדים של השעונים אנו מוצאים לחצני כרונוגרף בצורת פטריה, שתורמים למראה הוינטאג׳י האופייני כל כך לסדרת הטופ טיים של ברייטלינג.

ברייטלינג טופ טיים טריומף. מקור - timeandwatches.
ברייטלינג טופ טיים טריומף. מקור – timeandwatches.

ברייטלינג משיקה כאמור שני שעונים בסדרה החדשה. השעון הראשון ייקרא טופ טיים טריומף כרונוגרף – Top Time Triumph Chronograph. השעון השני ייקרא ספיד טווין ברייטלינג מהדורה מוגבלת אופנוע – Speed Twin Breitling Limited Edition Motorcycle. ברייטלינג תייצר 270 יחידות בלבד מהדגם הספיד טווין.

ברייטלינג טופ טיים טריומף. מקור - timeandwatches.
ברייטלינג טופ טיים טריומף. מקור – timeandwatches.

במבט ראשון (ומהיר במיוחד), השעונים נראים זהים לחלוטין. אבל מבט מעמיק יותר מגלה את ההבדל(ים) בין השעונים. שני השעונים מגיעים עם לוח בגוון תכלת קפוא-טורקיז, שמזכיר מאוד את צבע שעון הכרונומט Ice Blue שהשיקה ברייטלינג בשנה שעברה.

השעון בייצור סדרתי בסדרה. מקור - timeandwatches.
השעון בייצור סדרתי בסדרה. מקור – timeandwatches.

השעונים מגיעים עם שני לוחות קטנים מרובעים, בצבע שחור. ברייטלינג בחרה בלוחות שקועים, כשהלוח בשעה 3 הוא לוח הכרונוגרף 30 דקות והלוח בשעה 9 הוא לוח השניות הקטן של השעון. הבחירה בשני לוחות יוצרת מראה מאוזן מאוד וסימטרי ללוח השעון. בין שני לוחות הכרונוגרף, בחלק התחתון של לוח השעון, בשעה 6 אנו מוצאים את הלוגו של טריומף בצבע שחור. את לוח השעון עוטפת טבעת היקפית, גם היא בצבע שחור.

לוח ה-ice blue של ברייטלינג. מקור - timeandwatches.
לוח ה-ice blue של ברייטלינג. מקור – timeandwatches.

ההבדל בין השעונים, כפי שהצלחתם בוודאי לראות בין התמונות מגיע בלוח השעון. שעון הספיד טווין מגיע עם שני אזורים בצורת קונוסים אחד מעל השני, בגוון קצת יותר כהה. הבדל נוסף, שלא ניכר לעין בחלק הקדמי של השעון, הוא העובדה שהשעונים מסדרת הספיד טווין מגיעים ממוספרים.

ברייטלינג טופ טיים טריומף – מנגנון

בתוך שני השעונים משלבת ברייטלינג את אותו מנגנון – קליבר 23 שלה. קליבר 23 הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות, כשהוא מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

דגם המהדורה המוגבלת עם חריטת המספר בסדרה. מקור - timeandwatches.
דגם המהדורה המוגבלת עם חריטת המספר בסדרה. מקור – timeandwatches.

השעונים מגיעים עם גב שעון מוצק, כשעליו חריטה של המנוע הכפול המקבילי, המשולב באופנועי הספיד טווין של טריומף. כאמור, דגם הספיד טווין, שמגיע במהדורה מוגבלת של 270 יחידות, מגיע עם מספור היחידה בסדרה.

אז מה חדש בעצם?

שיתוף פעולה חדש בין ברייטלינג ליצרנית האופנועים הבריטית טריומף, אותו מציינת ברייטלינג עם שני שעונים חדשים במראה וינטאג׳י נהדר שחולק כבוד לטריומף ולאחד מדגמי האופנועים האייקוניים ביותר שלה.

אופנוע הספיד טווין של טריומף. מקור - timeandwatches.
אופנוע הספיד טווין של טריומף. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של ברייטלינג יגיעו עם רצועת עור עגל שחורה. ברייטלינג בחרה ברצועה בסגנון ״מרוצים״ – רצועה עם חרירים עגולים לאוורור הרצועה ואוורור היד. השעון במהדורה מוגבלת, רפרנס A23311121C1X1, יגיע עם תג מחיר של 5,500 דולרים לפני מיסים. מחירו של השעון בייצור סדרתי לא נחשף. נדגיש כי באופן די מוזר לברייטלינג, הרפרנסים המדויקים של השעונים קצת לא ברורים, לפחות לא מההכרזה לעיתונות.

ברייטלינג טופ טיים טריומף. מקור - timeandwatches.
ברייטלינג טופ טיים טריומף. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

ביצוע מוצלח – מאוד – של ברייטלינג לשני שעוני כרונוגרף במראה וינטאג׳י מובהק, שחולק כבוד לטריומף ולאחד הדגמים האייקוניים שלה וגורם לנו לרצות ולראות עוד שעונים במסגרת שיתוף הפעולה הזה. אם אתם שואלים את עצמכם מה פשר הגישה החיובית הזאת של הגורו, אל דאגה. הביקורתיות שלנו עדיין כאן. היינו שמחים מאוד לראות בשעונים הללו מנגנון קצת יותר מתקדם, אבל ברייטלינג בדרך כלל לא משלבת בסדרת הטופ טיים שלה מנגנוני אינהאוס, שהיו מעלים משמעותית את תג המחיר של השעונים הללו. אז כפי שכבר אמרו חכמים – אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, אבל אנחנו חושבים שברייטלינג יכלה לדאוג למנגנון קצת יותר מתקדם, לפחות בשעוני הסדרה המוגבלת.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של ברייטלינג.