במרץ בשנה שעברה החזירה ברייטלינג לחיים את סדרת שעוני ה-TOP TIME שלה. ברייטלינג השיקה אז שעון כרונוגרף אחד עם העיצוב הוינטאג’י הבלתי נשכח שזכה לימים לכינוי זורו, בגרסה מחודשת. בימים אלו משיקה ברייטלינג שלושה שעונים חדשים בסדרה – ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות (Top Time Classic Cars). שלושה שעונים שחולקים כבוד לשלוש מכוניות ספורט קלאסיות משנות השישים של המאה הקודמת. הגורו יצא לנסיעת מבחן. מוזמנים להצטרף אליו.

ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות – מפרט טכני

ברייטלינג משיקה כאמור שלושה שעונים בסדרה החדשה. שניים מהם יגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ. השעון השלישי יגיע בקוטר של 40 מ”מ. שני השעונים הראשונים הם הטופ טייפ שברולט קורבט והטופ טיים פורד מוסטנג. השעון השלישי מוקדש למכונית הספורט שלבי קוברה.

שעון השברולט קורבט מגיע עם לוח אדום עם סקלת טכימטר בצבעי שחור-כתום-צהוב. שילוב צבעים וינטאג’י מעניי. בלוח השעון אנו מוצאים את הלוגו של ברייטלינג בשעה 12 ומתחתיו הדגל המשובץ והדגל האדום – הסמל של שברולט.

ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות שברולט קורבט. מקור - Watchilove.
ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות שברולט קורבט. מקור – Watchilove.

כמו כל השעונים בסדרה, מדובר בשעון כרונוגרף. הוא מגיע עם לוחות קטנים בשעות 3, 6 ו-9. בשעה 3 אנו מוצאים את מחוג השניות הקטן. בשעה 6 אנו מוצאים את כרוגורף שעות (עד 6 שעות) ובשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-15 דקות. השעון מסוגל למדוד זמן בדיוק של שמינית השניה. השעון יגיע עם רצועת עור עגל בצבע שחור.

שעון הפורד מוסטנג מגיע עם לוח ירוק עם אותם צבעי ירוק-כתום ועם אותו סידור לוחות. ההבדל היחיד מלבד צבע הלוח הוא כמובן בסמל מתחת ללוגו של ברייטלינג. את שני הדגלים של שברולט מחליף הפעם סמל הסוס הדוהר של פורד.

שעון הפורד מוסטנג. מקור - Watchilove.
שעון הפורד מוסטנג. מקור – Watchilove.

הבדל נוסף הוא בצבע הרצועה. כאן מצרפת ברייטלינג רצועת עור תנין בגוון חום.

שעון השלבי קוברה הוא כאמור השעון הקטן בסדרה. הוא מגיע בקוטר של 40 מ”מ והוא שונה משני השעונים הקודמים באלמנטים נוספים.

דגם השלבי קוברה. מקור - Watchilove.
דגם השלבי קוברה. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם לוח כחול ובו שני תתי-לוחות בלבד, בשעות 3 ו-9. את הלוגו של הקוברה הורידה לשעה 6 כשמתחת לכיתוב ברייטלינג אנו מוצאים את הכיתוב טופ טיים.

ערכת הצבעים של השעון היא כחולה לבנה, עם נגיעות של אדום. גם הוא מגיע עם רצועת עור בגוון חום.

ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות – מנגנון

בשני שעוני ה-42 מ”מ שילבה ברייטלינג את קליבר ברייטלינג 25. מנגנון כרונוגרף הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה והוא מגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות. קליבר ברייטלינג 25 מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

בדגם ה-40 מ”מ, השלבי קוברה, אנו מוצאים את קליבר 41 של ברייטלינג. המפרט הטכני שלו כמעט זהה לזה של הברייטלינג 25. גם הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה וגם הוא מגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות. ההבדל המרכזי ביניהם הוא מדידת הזמן. הוא מגיע עם יכולת מדידת זמן בדיוק של רבע השניה.

אז מה חדש בעצם?

ברייטלינג משיבה לחיים שלוש מכוניות ספורט קלאסיות משנות השישים העליזות של המאה הקודמת, בצורה נפלאה. מחווה נהדרת למכוניות מירוץ נהדרות.

ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות. מקור - Watchilove.
ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

האמת שבאופן מפתיע – ממש אבל ממש לא הרבה. כל אחד מהשעונים החדשים יגיע במחיר של 5200 פרנקים שוויצריים. חשוב לציין כי השעונים בסדרה ייוצרו באופן מוגבל למשך שנה אחת בלבד. כך שאם בא לכם לרכוש את אחד משעוני הסדרה, קחו בחשבון שאף אחד לא יודע כמה יחידות ברייטלינג תספיק לייצר במהלך השנה.

ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות - הקולקציה החדשה. מקור - Watchilove?
ברייטלינג טופ טיים מכוניות קלאסיות – הקולקציה החדשה. מקור – Watchilove?

השורה התחתונה 

כפי שכבר ציינו, ביצוע נהדר של ברייטלינג לשעוני מחווה לשלוש מכוניות ספורט אמריקאיות נהדרות שהיו החלום המוטורי של ילידי שנות החמישים והשישים של המאה הקודמת. תשלבו זאת עם תג מחיר נהדר ומנגנון מוסמך כרונומטר. מה עוד אפשר לבקש? אולי שברייטלינג תאריך את הייצור של הסדרה הזאת?

למידע נוסף על שעוני הסדרה באתר של ברייטלינג.