את השעונים בכתבה הבאה השיקה ברייטלינג לפני כשלושה חודשים, בנובמבר 2020. הגורו חיכה להזדמנות הנכונה להכיר לכם אותם. אז נראה לו שלרגל יום האהבה הבינלאומי (ולנטיין דיי) שהיה השבוע, הגיע הזמן להכיר את השעונים הללו ואולי לתת לכם רעיון למתנה לבת הזוג שלכם, לטובת כל מי שפספס את התאריך או שכח לקנות מתנה (ובטח ישן במלון או במקלט כלשהו …). ברייטלינג כרונומט לנשים – שעוני הכרונומט הראשונים של ברייטלינג לנשים או כשברייטלינג עושה רולקס דייטג’סט? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו.

ברייטלינג כרונומטר לנשים – מפרט טכני

ברייטלינג משיקה את שעוני הכרונומט לנשים בשני גדלים – 32 מ”מ ו-36 מ”מ. השעונים יגיעו במגוון מתכות שונות. החל מפלדת אל-חלד, פלדת אל-חלד משולבת בזהב או דגמים העשויים מזהב אדום 18 קראט. דגמי הזהב אדום 18 קראט יגיעו עם גוף וצמיד העשוי מזהב אדום.

ברייטלינג כרונומט לנשים. מקור - WatchTime.
ברייטלינג כרונומט לנשים. מקור – WatchTime.

ברייטלינג תציע 10 גרסאות של שעוני ה-36 מ”מ ו-7 גרסאות של שעוני ה-32 מ”מ. שעוני ה-36 מ”מ יגיעו עם לוחות בצבע לבן, ירוק בהיר, כחול מידנייט או נחושת. שעוני ה-32 מ”מ יגיעו עם לוחות בצבע לבן או כחול מידנייט.

ברייטלינג כרונומט לנשים. מקור - WatchTime.
ברייטלינג כרונומט לנשים. מקור – WatchTime.

כל לוחות השעונים יגיעו עם תאורת סופר-לומינובה ועם תאריכון בשעה 6. חלק מהדגמים יגיעו עם שיבוץ יהלומים בבזל של השעון.

דגם זהב אדום 18 קראט. מקור - WatchTime.
דגם זהב אדום 18 קראט. מקור – WatchTime.

כפי שציינו, השעונים הללו נראים באופן די מפתיע דומים מאוד לשעוני הדייטג’סט של רולקס ופחות לשעוני הכרונומט של ברייטלינג. אם תסירו מהם את צמיד החוליות המעוגל של ברייטלינג, הם יייראו במבט ראשון ושני כמו שעוני דייטג’אסט לכל דבר.

ברייטלינג כרונומטר לנשים – מנגנון

ברייטלינג בוחרת בשני מנגנונים שונים – מאוד – לשני גרסאות השעונים. שעוני ה-36 מ”מ יגיעו עם מנגנון אוטומטי, קליבר 10 של ברייטלינג. מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 42 שעות הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. אם שמתם לב, לא כתבנו מנגנון אינהאוס, כי לא מדובר באמת במנגנון אינהאוס, אלא במנגנון המבוסס על קליבר 2892 של ETA. שעוני ה-32 מ”מ לעומתם יגיעו עם מנגנון סופר-קוורץ של ברייטלינג, עם זמן סוללה של 4 שנים.

דגם משובץ יהלומים בבזל. מקור - WatchTime.
דגם משובץ יהלומים בבזל. מקור – WatchTime.

אז מה חדש בעצם?

סדרת שעוני הכרונומט הראשונה של ברייטלינג לנשים. עם זאת, הגורו כן היה שמח לקצת יותר יצירתיות או מראה קצת יותר מיוחד ולא שעונים שנראים כמו שעוני דייטג’אסט. יכול להיות שמראה “ברייטלינגי” יותר היה נראה ככל הנראה קצת פחות מתאים לנשים אבל בכל זאת, המראה הרולקסי כל כך קצת מפריע לגורו, שהיה מעדיף לראות קצת יותר יצירתיות.

כמה זה עולה לנו?

בגרסאות ה-36 מ”מ מחירי השעונים יגיעו במחיר התחלתי של 4,700 דולרים, לדגמי פלדת האל-חלד. המחיר של שעוני הטו-טון 36 מ”מ מטפס ל-11,750 דולרים. שעוני הזהב אדום 18 קראט 36 מ”מ יגיעו כבר במחיר של 25,650 דולרים.

ברייטלינג כרונומט לנשים. מקור - WatchTime.
ברייטלינג כרונומט לנשים. מקור – WatchTime.

בגרסאות ה-32 מ”מ הדגם מפלדת האל-חלד מגיע במחיר של 3,800 דולרים. דגם הטו-טון מגיע במחיר של 9,825 דולרים. הדגם היקר ביותר בסדרה, העשוי מזהב אדום, יגיע במחיר של 20,500 דולרים.

השורה התחתונה

ברייטלינג היא יצרנית שעונים נהדרת, שבשנים האחרונות תחת ההנהלה החדשה עוברת שדרוג משמעותי בכל ליין השעונים שלה. סדרת שעוני כרונומט לנשים היא סדרה מתבקשת, אבל היינו שמחים לראות מראה אופייני יותר לברייטלינג ופחות רולקסי ואם כבר משתדרגים בהכל, אז למה לא להשקיע גם במנגנון בית כלשהו לשעונים הללו, לפחות בדגמים היקרים בסדרה?

נראה כמו רולקס או ברייטלינג. מקור - WatchTime.
נראה כמו רולקס או ברייטלינג. מקור – WatchTime.

למעבר לשעוני ברייטלינג לנשים באתר של ברייטלינג.