ברייטלינג ערכה בשבוע שעבר את אירוע ה-Breitling Summit הראשון שלה – אירוע מקוון בו הציגה יצרנית השעונים השוויצרית את השעונים החדשים שלה לשנת 2020. עבור ברייטלינג מדובר כאמור באירוע המקוון הראשון, אותו תכננה החברה זמן רב לפני פרוץ משבר הקורונה. בהחלט ייתכן כי בתקופה הקרובה נראה יצרניות שעונים נוספות שיאמצו את הרעיון לקיים אירוע השקה מקוון לאור המגבלות על קיומם של אירועים מרובי משתתפים. אירועים מקוונים מאפשרים ליצרניות השעונים להציג את הדגמים החדשים לציבור הרחב – אנשי התעשייה, משווקים מורשים מרחבי העולם, אנשי תקשורת וכמובן חובבי שעונים, שנמצאים בבתים בימים אלו עם זמן פנוי ויוכלו להתרשם מהדגמים החדשים. במסגרת האירוע הציגה ברייטלינג מספר קולקציות חדשות, נתחיל להכיר אותן עם קולקציית הברייטלינג כרונומט 2020 החדשה, שמגיעה עם צמיד אינטגרלי חדש.

ברייטלינג כרונומט 2020 – מפרט טכני 

במסגרת הקולקציה החדשה, ברייטלינג תציג מספר שעונים – ברייטלינג כרונומט B01 42, ברייטלינג כרונומט B01 42 Bentley וברייטלינג כרונומט B01 42 Frecce Tricolori Limited Edition. כל שלושת הדגמים יגיעו עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 15.1 מ”מ ועם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים. ברייטלינג תציע בנוסף גם שעונים בסדרת הכרונומט B01 42 עם גוף העשוי מזהב אדום.

ברייטלינג כרונומט 2020. מקור - Watchesbysjx.
ברייטלינג כרונומט 2020. מקור – Watchesbysjx.

קולקציית הכרונומט החדשה מגיעה עם מספר אלמנטים עיצוביים השואבים השראה מימי התהילה של סדרת הכרונומט בסוף שנות השמונים ושנות התשעים של המאה הקודמת, כשברייטלינג מציגה את השעונים החדשים בקולקציה עם עיצוב שמתתכתב עם הסגנון העיצובי הוותיק ובעיקר עם שינוי משמעותי בולט – צמיד הרולו (Rouleaux) האופנתי, שעושה קאמבק לשעונים של ברייטלינג לאחר הפסקה בת מספר שנים. בהתאם לטרנד החם בעולם השעונים בשנה האחרונה, ברייטלינג משלבת את הצמיד כצמיד אינטגרלי.

ברייטלינג כרונומט 2020. מקור - Watchesbysjx.
ברייטלינג כרונומט 2020. מקור – Watchesbysjx.

לטובת מי שלא בקיא בהיסטוריה של ברייטלינג וסדרת הכרונומט, בשנת 1984 השיקה ברייטלינג את הסדרה לציון 100 שנים למותג, במה שסימן את החזרה של החברה לייצור שעונים מכאניים. בשנת 1979 השתלט ארנסט שניידר המנוח על ברייטלינג “חולה”, שהייתה במצב קשה, כמו מרבית יצרניות השעונים השוויצריות באותן שנים. באותן שנים ברייטלינג התמקדה בעיקר בשעוני קוורץ עם סגנון צבאי. הכרונומט הייתה כאמור הסדרה הראשונה שסימלה את החזרה של המותג לייצור שעונים מכאניים, כששניידר מסר את הגרסה הראשונה של השעון לחברי צוות ה-Frecce Tricolori – הצוות האווירובוטי של חיל האוויר האיטלקי ותוך זמן קצר שניידר הבין כי יש בידו מכרה זהב, כשהשעון התחיל להימכר ולהיחטף כמו לחמניות חמות (במושגים של אותם ימים).

ברייטלינג כרונומט 2020 - כל דגמי הקולקציה. מקור - Watchesbysjx.
ברייטלינג כרונומט 2020 – כל דגמי הקולקציה. מקור – Watchesbysjx.

שניידר אמנם השתמש בשם של קולקציית עבר של ברייטלינג, אך עם עיצוב חדש ומודרני מאוד ביחס לאותן שנים, עם אלמנטים שונים שהעניקו לו מראה חדשני, ביניהם ארבע בליטות (“Rider Tabs”) שהוברגו אל בזל השעון ואפשרו לעונד השעון להשתמש בהן כטיימר לספירה לאחור, כשהן היו ניתנות להחלפה. אלמנט עיצובי נוסף היה צמיד ה-“Roller” או “Rouleaux” – צמיד המורכב מגלילים עגולים אורכים עם קצוות מעוגלים, שעושה כאמור קאמבק בקולקצייה החדשה לשנת 2020.

צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור - Watchesbysjx.
צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור – Watchesbysjx.

כמו בקולקציית העבר, גם סדרת הכרונומט 2020 של ברייטלינג מציעה מספר דגמים במגוון שילובי חומרים – מגוף העשוי באופן מלא מפלדת אל חלד, לגוף מפלדת אל-חלד טו-טון ועד לגוף העשוי כולו מזהב, כשגם בזל השעון משתנה בהתאם לדגמים. בתוך השעונים נמצא מנגנון (עליו נרחיב בהמשך) הברייטלינג B01 – מנגנון הבית של החברה.

צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור - Watchesbysjx.
צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור – Watchesbysjx.
צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור - Watchesbysjx.
צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור – Watchesbysjx.

השעונים החדשים מגיעים כאמור בגוף בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 15.1 מ”מ, מה שהופך אותם לקטנים יותר ונוחים יותר לענידה לעומת הדגמים הקודמים, שהגיעו בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 16.95 מ”מ. עדיין מדובר בשעונים גדולים משמעותית לעומת דגם המקור של 1984 שהיה בקוטר של 39 מ”מ, שנחשב באותן שנים לקוטר גדול במיוחד.

צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור - Watchesbysjx.
צמיד הרולו של שעוני הכרונומט החדשים. מקור – Watchesbysjx.

ברייטלינג שדרגה את העיצוב של השעונים החדשים עם מראה מודרני ועדין יותר, כשהיא עדיין שומרת על האלמנטים העיצוביים הבולטים של הסדרה כמו הלשוניות המתחלפות (45 ו-15) שמאפשרות להשתמש בשעון כטיימר ספירה לאחור או הכתר שמגיע בצורת בצל.

השעונים מגיעים עם לוחות קריאים ונקיים יחסית, כשתצוגת התאריך משולבת בצורה חכמה ואלגנטית בלוח הכרונוגרף הקטן בשעה 6 של השעון (כרונוגרף ה-12 שעות). לוח כרונוגרף נוסף של 30 דקות משולב בשעה 3 של השעון, כשלוח השניות הקטן ממוקם בשעה 9 של הלוח.

ברייטלינג כרונומט 2020 - לוחות קריאים במיוחד. מקור - Watchesbysjx.
ברייטלינג כרונומט 2020 – לוחות קריאים במיוחד. מקור – Watchesbysjx.

במסגרת סדרת הכרונומט B01 42 ברייטלינג מציגה חמישה דגמים – רפרנס IB0134101G1A1 – שעון עם גוף פלדת אל-חלד עם לוח “פנדה”, רפרנס AB0134101B1A1 – שעון עם גוף מתכת עם לוח “פנדה הפוך”, רפרנס AB013401K1A1 עם גוף מפלדת אל-חלד עם לוח בגוון בז’, רפרנס UB0134101B1U1 עם גוף מפלדת אל חלד עם בזל מזהב ורפרנס RB0134101B1S1 עם גוף העשוי מזהב אדום 18 קראט ומגיע עם צמיד גומי.

ברייטלינג כרונומט 2020 - לוחות קריאים במיוחד. מקור - Watchesbysjx.
ברייטלינג כרונומט 2020 – לוחות קריאים במיוחד. מקור – Watchesbysjx.

דגם הכרונומט B01 42 בנטלי, רפרנס AB01343A1L1A1 מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד. בשונה מהדגמים האחרים בסדרה, הוא מגיע עם לוח ירוק ועם הלוגו של בנטלי בגב השעון. מלבד זאת מדובר בשעון זהה לדגמים הרגילים בסדרה והוא חלק מהקולקציה הרגילה של שעוני הכרונומט החדשים.

דגם הבנטלי 2020 בקולקציה החדשה. מקור - Watchesbysjx.
דגם הבנטלי 2020 בקולקציה החדשה. מקור – Watchesbysjx.

הדגם המעניין יותר בסדרה הוא הכרונומט B01 42 Frecce Tricolori שמגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. השעון הוא כולו רפרנס לשעון המקורי שהוצג בשנת 1984. השעון מגיע עם לוח כחול, כשהסמל של יחידת האווירובוטיקה של חיל האוויר האיטלקי נמצא בשעה 12 של השעון והלוגו של ברייטלינג נדחק מתחתיו.

דגם ה-Frecce Tricolori המקורי (משמאל) והחדש מימין - מקור - Watchesbysjx.
דגם ה-Frecce Tricolori המקורי (משמאל) והחדש מימין – מקור – Watchesbysjx.

מנגנון 

כל השעונים בסדרה מגיעים עם קליבר B01 של ברייטלינג, מנגנון אינהאוס אוטומטי של החברה שפועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 פעימות לשעה), עם רזרבת כוח של 70 שעות. מדובר באחד ממנגנוני הכרונוגרף האמינים והמובילים בעולם השעונים, בו עושה שימוש גם טודור, במסגרת שיתוף הפעולה שלה עם ברייטלינג, בדגמי הכרונוגרף שלה.

מה חדש בעצם?

ברייטלינג מחדשת את סדרת הכרונומט שלה עם עיצוב חדש ומודרני, קומפקטי יותר ואלגנטי יותר שהופך את השעונים החדשים לנוחים יותר לענידה. השילוב של צמיד אינטגרלי ובמיוחד צמיד הרולו האייקוני הוא צעד מוצלח נוסף שעשתה ברייטלינג עם הקולקציה החדשה שיתקבל בברכה על ידי חובבי המותג ברחבי העולם.

כמה זה עולה לנו? 

דגמי פלדת האל-חלד בסדרה יגיעו במחיר של 8,100 דולרים. אם תרצו לשדרג את ה-Rider Tabs לכאלו בזהב אדום, תצטרכו לשלם 9,350 דולרים עבור השעון שלכם. דגמים שמגיעים עם בזל מזהב יגיעו במחיר של 12,100 דולרים, בעוד הדגם שמגיע כולו בגוף העשוי מזהב אדום ועם צמיד גומי, יגיע במחיר של 20,200 דולרים.

דגם ה-Frecce Tricolori החדש - מקור - Watchesbysjx.
דגם ה-Frecce Tricolori החדש – מקור – Watchesbysjx.

דגם הכרונומט B01 42 בנטלי יגיע במחיר של 8,250 דולרים, בעוד דגם הכרונומט B01 42 Frecce Tricolori Limited Edition, יגיע במחיר של 8,250 דולרים. זהו הדגם היחיד בסדרה שהוא מהדורה מוגבלת, של 250 יחידות כאמור.

השורה התחתונה 

ברייטלינג מבצעת שחזור נפלא של אחת הסדרות הפופולריות ביותר שלה והמוצלחות ביותר שלה, עם שדרוג עיצובי מתבקש ועם החזרה לחיים של צמיד הרולו הפופולרי, שהפך לאחד מסימני ההיכר הבולטים של הסדרה במאה הקודמת, עם תג מחיר נגיש יחסית (אתם זוכרים שלמרות הקורונה, אנחנו עדיין מדברים על שעוני יוקרה, כן …?) ועם מנגנון כרונוגרף אינהאוס אמין שנחשב לסוס עבודה בעולם השעונים. מה עוד אפשר לבקש?

לכל דגמי קולקציית הכרונומט 2020 החדשה באתר של ברייטלינג.