אל סדרת שעוני השנה הסינית החדשה שקיבלנו בחודשיים האחרונים מצטרף שעון נוסף, הפעם מבית ברייטלינג, שבוחרת לציין את התאריך החגיגי עם שעון חדש בסדרת הכרונומט שלה – ברייטלינג כרונומט B01 42 שנת הדרקון. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו ולראות כיצד ברייטלינג מצליחה לשלב באלגנטית בשעון הזה את התרבות הסינית עם העיצוב המוכר כל כך של שעוני הכרונומט שלה.

ברייטלינג כרונומט B01 42 שנת הדרקון – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ עם בזל העשוי מפלטינה. הבזל מגיע בגימור מלוטש, בניגוד לגוף השעון שמגיע בגימור מוברש, כשהגימורים המנוגדים משתלבים ביחד בצורה נהדרת. על הבזל אנו מוצאים את אותן ארבע ״לשוניות״ (Rider Tabs כפי שהן נקראות באנגלית) המחלקות את הבזל, עם 3 לשוניות עם ספרות ערביות – 15,30 ו-45, כשאת הלשונית בדקה ה-0 (או 60) מעטרת נקודה לבנה.

ברייטלינג כרונומט B01 42 שנת הדרקון
ברייטלינג כרונומט B01 42 שנת הדרקון

השעון מגיע עם כתר מחורץ, כשמשני צדדיו אנו מוצאים את לחצני הכרונוגרף של השעון. ברייטלינג מצרפת לשעון הזה רצועת גומי שחורה, חלק בלתי נפרד מהרוח הספורטיבית של הסדרה הזאת.

לוח אדום בורגונדי עם סמל דרקון בלוח השניות הקטן
לוח אדום בורגונדי עם סמל דרקון בלוח השניות הקטן

השעון מגיע עם לוח אדום בורגונדי בגימור מבריק, עם לוחות קטנים בפריסה של 3-6-9. הלוח הקטן בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, הלוח הקטן בשעה 6 הוא לוח כרונוגרף ה-30 דקות, כשבשעה 9, אנו מוצאים את לוח השניות הקטנות של השעון, כשעליו אמו מוצאים באדום איור של דרקון. הלוחות הקטנים מגיעים כשהם שקועים מעט, עם תבנית מעגלית במרכז הלוח הקטן.

ברייטלינג כרונומט B01 42 שנת הדרקון – מנגנון

ברייטלינג משלבת בשעון גב שקוף ועליו איור של דרקון בצבע אדום, דרכו אנו יכולים לראות את מנגנון השעון – קליבר 01 של ברייטלינג.

סמל הדרקון בגב השעון
סמל הדרקון בגב השעון

את קליבר 01 אנחנו מאמינים שאין צורך להציג, מדובר במנגנון כרונוגרף אוטומטי אינהאוס של ברייטלינג, עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות. מאז השקתו בשנת 2009, המנגנון הפך להיות מנגנון הדגל של ברייטלינג בשעוני הכרונוגרף שלה וכיום ניתן למצוא אותו במגוון רחב של שעונים של החברה.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של ברייטלינג מגיע במהדורה מוגבלת של 88 יחידות. כפי שציינו בכתבה שלנו על שעון המון פייז שנת הדרקון של לונג׳ין, לספרה 8 יש משמעות חשובה בתרבות הסינית – הספרה 8 בסינית מבוטאת ״ba״, כשהיא נשמעת כמו המילה ״fa״ המבטאת עושר או הון. הדמיון הפונטי הזה יוצר קשר חזק עם שגשוג והצלחה, כשבנוסף, הספרה 8 דומה לסמל האינסוף, מה שמוסיף לקונוטציות החיביות של המספר הזה, כשהוא מרמז על זרימה אינסופית של מזל או הון. החזרה על הספרה הזאת מסמלת הדגשה או התעצמות ובהתאמה, שפע של עושר ומזל.

ברייטלינג כרונומט B01 42 שנת הדרקון
ברייטלינג כרונומט B01 42 שנת הדרקון

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ברייטלינג, רפרנס PB01342A1K1S1, יימכר באופן בלעדי בבוטיקים של ברייטלינג בהונג קונג, מקאו, טאיוואן ובוטיקים נבחרים בדרום מזרח אסיה. תג המחיר של השעון לא נחשף ואם תרצו לגלות אותו, תצטרכו לקפוץ כאמור לאחד הבוטיקים של החברה שבהם הוא נמכר.

השורה התחתונה

ברייטלינג משלבת בשעון החדש מחוות אלגנטיות לתרבות הסינית ולשנת הדרקון, כשהיא מזכירה לנו וליצרניות שעונים אחרות שלפעמים לא צריך להתאמץ במיוחד ועדיף דווקא לשלב את המחוות הללו בצורה אלגנטית ועדינה יותר. העובדה שהשעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת של 88 יחידות בצירוף העובדה שהוא יימכר בבוטיקים נבחרים של החברה באסיה בלבד, צפויה להפוך אותו למבוקש מאוד וכנראה גם ללהיט בשוק האפור.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ברייטלינג.