אם חשבנו שגל הנטישות של תערוכות השעונים מצידן של יצרניות השעונים השונות נמצא במגמת רגיעה, היום מתברר שהיה מוקדם מדי להאמין בכך. לפי דיווח שמגיע אלינו ממש מהשעות האחרונות, ברייטלינג (Breitling) הודיעה כי לא תופיע בתערוכת באזלוורלד בשנת 2020, אם כי בחברה לא שוללים חזרה לתערוכה בשנת 2021.

תערוכת באזלוורלד, שהסתיימה לפני קצת יותר משבועיים, הציגה את מספר הדוכנים הנמוך ביותר, מספר המציגים הנמוך ביותר ומספר המבקרים הנמוך ביותר אי פעם. יחד עם זאת, לקראת השנה הבאה, היה מקום להאמין כי לאור השינויים הצפויים בתערוכה, כפי שהבטיח מנכ”ל התערוכה ולאור תיאום התאריכים עם תערוכת SIHH בג’נבה, כששתי התערוכות יתקיימו ברציפות. אך ככל הנראה, מספר המבקרים הנמוך בתערוכה גרם לברייטלינג, אחת החברות הבולטות בבאזלוורלד, עם אחד הדוכנים הגדולים ביותר, להחליט כי היא לא ממתינה לראות כיצד תשתנה התערוכה בשנה הבאה והיא מצטרפת לגל הנטישות ומודיעה כי לא תופיע בתערוכה בשנה הבאה.

כאן תוכלו לקרוא על סיכום דגמי ברייטלינג 2019.

בהודעה לעיתונות שנשלחה בשעות הבוקר המוקדמות, הודיע מנכ”ל ברייטלינג, ג’ורג’ א. קרן, כי “החברה תתרכז בפלטפורמת הועידה העולמית שלה, עם תערוכות מקומיות שיגיעו בעקבות הועידה העולמית ברחבי העולם, במהלך 2020”. לפי קרן, הסיבה המרכזית לנטישת ברייטלינג את תערוכת באזלוורלד, היא דווקא התאריכים החדשים של התערוכה, כאשר התערוכה בשנה הבאה תערך בין ה-30 לאפריל ל-5 למאי, תאריכים שלפי קרן “לא מסתדרים בשום צורה עם הלו”ז של החברה. הפורמט החדש יאפשר לנו גמישות רבה יותר וגישה טובה יותר למשווקים ולעיתונאים”. עוד אמר קרן – “אנחנו נחליט לגבי החזרה לבאזלוורלד 2021 ובשנים הבאות במועד מאוחר יותר, כשזה יהיה תלוי בעיקר בתזמון התערוכה והאפשרות שלנו לקיים את ועידת ברייטלינג (Breitling Summit)”.

breitling baelworld 2019
הביתן של ברייטלינג בתערוכת באזלוורלד 2019 (מקור: Monochrome watches)

עם זאת, לצד החדשות המאכזבות מבחינתם של מארגני תערוכת באזלוורלד, אנחנו מקבלים גם דיווח חיובי לגבי התערוכה בשנה הבאה, מצידן של רולקס וטודור. בהודעה לעיתונות שנשלחה כמעט במקביל להודעה של ברייטלינג, הודיע מישל לוריס-מליקוף, מנכ”ל התערוכה, כי “אני מדגיש כי היו לנו דיונים מאוד בונים ושיתופי פעולה עם יצרניות השעונים בשבועות האחרונים”. מליקוף הוסיף כי “הארגון שומר על קשר מצוין עם ברייטלינג”. בחלק השני של אותה הודעה לעיתונות של מליקוף, אנחנו מקבלים ידיעה חיובית יותר, כאשר טודור, חברת האחות של רולקס, מודיעה כי היא תופיע עם דוכן משלה באולם 1.0 בבאזלוורלד 2020. במקביל, רולקס מודיעה כי היא מרחיבה את הדוכן שלה בתיאום עם התוספת לאיזור של טודור. אין ספק כי מדובר בהבעת אמון משמעותית מצידה של קבוצת רולקס ביחד עם טודור, שמזרימה לא מעט “אוויר” לתערוכת באזלוורלד ולמארגנים, כשאחד השמות הבולטים ביותר בעולם השעונים משחרר סוג של הצהרת אמון בתערוכה לשנה הבאה.

לאתר ברייטלינג העולמי