פחות מחודש וחצי נותרו לשנת 2019, ונראה כי היצרניות ערוכות היטב להמטיר עלינו המון המון דגמים חדשים. אם זו ההפתעה המעניינת מבית אוריס – הפרו פיילוט אקס, ההומאז’ של ושרון קונסטנטין לשעון חשוב מהעבר שמיוצר כעת דווקא מפלדת אל חלד, הבלאק ביי כרונוגרף המושחר של טודור, שמיוצר כמהדורה מוגבלת – אנו זוכים לראות המון שעונים חדשים ומעניינים שמושקים בתקופה זו של השנה, וגם חדשות חשובות מהתעשייה לא חסר – כמו למשל הכניסה של בוכרר לשוק מכירת שעוני היד שניה.

אחת היצרניות האהובות על הגורו – ברייטלינג (Breitling) – דווקא היא שמרה על דממה לא קצרה. לפני סקירת שבוע על היד של הברייטלינג נויטיימר 8, הפעם האחרונה שדיווחנו על דגם חדש של החברה הייתה אי-אז בחודש יוני (עם הפרמייר B01 במהדורה מוגבלת), ועוד לפני כן כבר קיבלנו דיווח חשוב על כך שהיצרנית החשובה מוותרת על השתתפותה בבאזלוורלד 2020, ידיעה מאכזבת – בהתחשב בשואו הגרנדיוזי שהיא נתנה בבאזלוורלד 2019.

למעשה, זמן קצר לפני תערוכת באזלוורלד 2019, העלינו כאן בווטש גורו ידיעה בלעדית – על כך שברייטלינג מבצעת איחוד שורות – ושנת 2019 תהיה השנה הראשונה בה היצרנית מוציאה לגמלאות את סדרת הקולט – סדרת הכניסה המיתולוגית שלה, ואת מקומה תתפוס למעשה סדרת האוונג’ר – שגם היא מעין סדרת כניסה של ברייטלינג. גם אנחנו היינו מבולבלים קצת עד שברייטלינג עשתה לנו סדר, ומיזגה את שתי הסדרות האלו לכדי סדרת כניסה נרחבת אחת – הברייטלינג אוונג’ר.

באותה ידיעה זכינו לראות באופן דיי כוללני איזה קולט הולך להפוך לאיזה אוונג’ר,ובמקביל ראינו בדיוק איזה שעונים ברייטלינג תשווק כסדרת הכניסה שלה מעתה ואילך. בידיעה הזו, אנו רואים את העדכון הראשון לסדרה החדשה-ישנה, ומדובר כאן בעדכון נרחב במיוחד, ואהבנו אף יותר מכך את העובדה – שמדובר, כאמור, בדגמי כניסה בסיסיים וזולים, ולא בסדרת שעונים בעלת תג מחיר של 6 ספרות.

גלריה: דגמי הברייטלינג אוונג’ר 43 מ”מ

מקור: אתר ברייטלינג הרשמי

אז מה בתפריט? האוונג’רים החדשים יוצעו בגדלים 43, 45 או 48 מ”מ, כאשר דגמי ה-48 ייקראו “סופר אוונג’ר”, כמו בעבר. שתי אפשרויות לבחירת הקייס יוצעו – פלדת אל חלד, וטיטניום מושחר. כמו בעדכון הראשון מתחילת השנה, גם כעת ברייטלינג מבדלת את שני הסוגים – דגמי פלדת האל חלד יוצעו עם סמני שעה פשוטים, בעוד דגמי הטיטניום המושחרים יוצעו עם ספרות סטנדרטיות כמרקרים. מבחינת הקומפליקציות, יש לנו תצוגת שעה ותאריכון בלבד, GMT, וכרונוגרף. גם מבחינת התאמת הרצועות והצבעים ברייטלינג מאפשרת אפשרות התאמה נרחבת, ובסך הכל – סדרת האוונג’ר העדכנית כוללת לא פחות מ-13 רפרנסים בגדלים שונים וסוגי קומפליקציות שונים, עם אפשרות לבחירה בין פלדת אל חלד ל-PVD.

גלריה: דגמי ה-45 מ”מ של הברייטלינג אוונג’ר

מקור: אתר ברייטלינג הרשמי

מנגנונים שונים יאכלסו שעונים שונים בהתאם לקוטר ולקומפליקציות הקיימות: הקליבר 17 של ברייטלינג (שמבוסס על ה-ETA 2824-2) יניע את דגמי ה-43 כרונוגרף, בעוד ה-43 נטול הכרונוגרף קיבל את הקליבר 13 (המבוסס על ה-ETA 7750). גם דגמי ה-45 מ”מ נטולי הכרונוגרף התברכו בקליבר 13, בעוד האוונג’ר בעל קומפליקציית ה-GMT קיבל את הקליבר 32 (שמתבסס הוא עצמו על ה-ETA 2893-2). גם דגמי ה-48 מ”מ יונעו על ידי מנגנוני הקליבר 13. קצת קשה לנו להחליט מה דעתנו בנושא המנגנון – מצד אחד, ברייטלינג עושה רענון מקיף ומרתק בסדרת הכניסה שלה, בדומה למה שבוצע בסדרת האומגה סימאסטר לפני פחות משנתיים – אך שם, קיבלנו גם מנגנון אינהאוס (לראשונה בסדרה). מנגד – לא בטוח שדגמי האוונג’ר החדשים היו מגיעים לרמות מחיר שכאלו עם מנגנון אינהאוס…

ומה באמת עם המחיר אתם שואלים? ובכן, בהתאם לדגם ולהיקף הקומפליקציות, על מנת להתחדש באחד מהאוונג’רים החדשים תאלצו להפרד מסכום שינוע בטווח שבין 3000 ל-5500 דולרים. לא רע בכלל, ועם 13 רפרנסים שונים ועשרות אפשרויות התאמה – כל אחד יוכל למצוא בסדרת הברייטלינג אוונג’ר החדשה את האוונג’ר האהוב עליו.

גלריה: ברייטלינג סופר אוונג’ר 48 מ”מ

מקור: אתר ברייטלינג הרשמי

לאתר ברייטלינג העולמי