ברייטלינג ערכה השבוע את ועידת ברייטלינג הראשונה אי פעם, בסטודיו ספרינגס (Springs Studio) שבלונדון. הדובר הראשי בועידה היה כמובן מנכ”ל החברה, ג’ורג’ קרן, אשר נכנס לשנתו השנייה בתפקיד מנכ”ל החברה, כשקרן סיפר קצת על החברה וההיסטוריה שלה ואיך החברה עומדת להשתנות בשנים הקרובות ולהפוך מחברה שמזוהה עם שעוני תעופה (Aviation) לחברה שתתמקד ב-4 סגמנטים שונים של שעונים – יבשה, ים, אוויר ומקצועיים, כשכל אחד מהענפים הללו יזכה לקבוצה נבחרת של שגרירים, או כמו שברייטלינג מכנה אותם – חברי צוות.

לאחר ההקדמה הציג קרן את הליין החדש של שעונים של החברה, סדרת הפרימייר של ברייטלינג (Breitling Premier Collection), שעונים שמשלבים “עיצוב אלגנטי ופונקציונליות”, לדברי קרן. סדרת הפרימייר החדשה מצטרפת לסדרות הקיימות של החברה, כאשר שעוני ה”אוויר” של ברייטלינג מיוצג על ידי שעוני הנוויטיימר הקלאסיים, שעוני “היבשה”, המיוצגים על ידי סדרת הכרונומט של החברה וכמובן סדרת הפרימייר החדשה, שעוני “הים” עם סדרת הסופר-אושן והסופר-אושן הריטאג’ והשעונים “המקצועיים” עם דגמים כמו הברייטלינג אמרג’נסי וה-ExoSpace. בואו ונכיר את הליין החדש והמסקרן של ברייטלינג.

ברייטלינג פרימייר (“Breitling Premier Collection”)

סדרת הפרימייר של ברייטלינג, לדברי קרן, היא בעצם חידוש של סדרת שעוני יד שהוצגו על ידי ווילי ברייטלינג ב-1943 ומייצגים את הדוגמה המובהקת ביותר לאבולוציה של שעוני ברייטלינג, משעונים עם מטרה (Purpose), או אם תרצו – Tool Watch, לשעונים מעוצבים.

סדרת הפרימייר החדשה מתאפיינת בעיצוב קלאסי, עם קווים מחורצים בצדדים של גוף השעון, כשלפי ברייטלינג, הקווים הללו הגיעו מ”השראה של מהירות” לצד וריאציות חכמות של עיצוב ללוח השעון ומחוגי שעה ודקות שדומים למחוגי ספידומטרים, כשבמסגרת הסדרה החדשה ברייטלינג השיקה חמישה דגמים שונים של שעונים. שניים מהשעונים הם שעוני כרונוגרף – הברייטלינג פרימייר B01 כרונוגרף 42 אשר מתבסס על מנגנון תוצרת הבית של ברייטלינג, ה-B01, מנגנון אוטומטי עם זמן צבירת אנרגיה של 70 שעות, כשהשעון השני בסדרה, הברייטלינג פריימיר כרונוגרף 42 מגיע עם מנגנון שברייטלינג מכנה בשם קליבר 13, אשר מתבסס על מנגנון ה-ETA Valjoux 7750 הותיק והאמין, אשר עבר שינויים כמובן על ידי ברייטלינג וקיבל את אישור ה-COSC Chronometer Certified, כששני השעונים מגיעים עם גוף שעון בקוטר של 42 מ”מ ועשויים מפלדת אל-חלד. דגמי ה-B01 מגיעים עם זכוכית ספיר בגב השעון שמאפשרת הצצה אל תוך המנגנון, כשבין שעוני סדרת ה-B01 ניתן למצוא לוח שעון כחול או לוח שעון בצבע כסוף-לבן-שחור (צבעי “פנדה”), כשהשעונים מגיעים עם רצועת עור תנין, רצועת עור זמש או צמידי מתכת.

ברייטלינג פרימייר פנדה. מקור - ברייטלינג.
ברייטלינג פרימייר פנדה. מקור – ברייטלינג.

אחד ההבדלים הבולטים בין דגמי ה-B01 אשר מגיעים עם מנגנון הבית של ברייטלינג לבין אלו שמגיעים עם מנגנון ה-ETA Valjoux 7750, הוא עיצוב הלוח – בעוד דגמי ה-B01 עם מנגנון הבית מגיעים עם שני סאב-דיילים (לוחות כרונוגרף) בשעה 3 ובשעה 9, הדגמים שלא מתבססים על מנגנון הבית של החברה מגיעים עם שלושה סאב-דיילים, בשעה 6, 9 ו-12.

שני דגמים נוספים בסדרת הפרימייר החדשה מגיעים עם קומפליקציות קצת יותר פשוטות והם משתייכים לסדרת ה-“יבשה” (Mainline)  – הברייטלינג פרימייר אוטומטי 40 עם לוח קטן שמציג את השניות בשעה 6 של השעון, אשר מגיע עם המנגנון האוטומטי ברייטלינג קליבר 37 (מבוסס על מנגנון 2895-2 של ETA), כשהשעון מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ והוא זמין עם לוחות בצבעים כחול, כסוף או שחור-פחם, אליו מצטרף הברייטלינג פרימייר אוטומטי 40 דיי-דייט, אשר מציג את היום בשבוע בשעה 12 ואת התאריך בשעה 6 של השעון, כשגם הוא מגיע עם גוף מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ”מ, אך מתבסס על קליבר 45 של ברייטלינג (אשר מתבסס על מנגנון ה-2895-2 של ETA), כשגם כאן השעונים יהיו זמינים עם שתי גרסאות של רצועת עור וצמידי מתכת, כששני המנגנונים מגיעים עם אישור הכרונומטר.

ברייטלינג פרימייר B01 כרונוגרף 42. מקור - WatchTime.
ברייטלינג פרימייר B01 כרונוגרף 42. מקור – WatchTime.
ברייטלינג פרימייר כרונוגרף 42. מקור -WatchTime.
ברייטלינג פרימייר כרונוגרף 42. מקור -WatchTime.
ברייטלינג פרימייר אוטומטי די-דייט 40. מקור - WatchTime.
ברייטלינג פרימייר אוטומטי די-דייט 40. מקור – WatchTime.
ברייטלינג פרימייר אוטומטי 40. מקור - WatchTime.
ברייטלינג פרימייר אוטומטי 40. מקור – WatchTime.

השעון האחרון בסדרה ממשיך את שיתוף הפעולה של ברייטלינג ובנטלי, במסגרתו הציגה ברייטלינג כמה מהשעונים הפופולריים ביותר שלה בשנים האחרונות, אליהם צפוי להצטרף הברייטלינג פרימייר B01 כרונוגרף 42 בנטלי (Breitling Premier B01 Chronograph 42 Bentley British Racing Green).

ברייטלינג פרימייר B01 כרונוגרף 42 בנטלי. מקור - WatchTime.
ברייטלינג פרימייר B01 כרונוגרף 42 בנטלי. מקור – WatchTime.

השעון מבוסס על מנגנון ה-B01 של ברייטלינג, כפי שניתן להבין משמו והוא מגיע עם שני סאב-דיילים ותצוגת תאריך בשעה 6. לוח השעון מגיע כמובן בצבע ירוק, כשהמיתוג בנטלי מופיע על זכוכית הספיר בגב השעון ובתווית מתכת על החלק השמאלי של גוף השעון, אשר עשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ.

השעונים החדשים בסדרה יגיעו למשווקים המורשים ולבוטיקים של ברייטלינג ברחבי העולם בתחילת 2019, כשמחיריהם צפויים לנוע בין 4,000 דולרים לדגמים הפשוטים יותר ל-8,000 דולרים לדגמי הכרונוגרף.

לאתר ברייטלינג העולמי