נדמה כי ברייטלינג הפכה בחודשים האחרונים למובילת תעשיית השעונים כולה בכל הקשור להשקות של שעונים בגרסאות Re-Issue. המגמה שהחלה בשנה שעברה בתערוכת באזלוורלד עם ההשקה של הנויטיימר 806 , קיבלה חיזוק בדמותם של ה-Navitimer B03 Chronograph Rattrapante 45 וה-AVI Ref. 765 1953. אם חשבתם שבזה תמו שעוני הכרונוגרף שהחברה יכולה לשלוף מהשרוול – אתם טועים. לברייטלינג יש עוד לא מעט שעוני כרונוגרף איקוניים שהיא יכולה להציג ובימים האחרונים היא נזכרה בעוד שעון כרונוגרף אייקוני שלה שהיא החליטה להחזיר לחיים – Top Time. 

ברייטלינג Top Time – מפרט טכני

ברייטלינג השיקה את שעון ה-Top Time בשנות ה-60 של המאה הקודמת. השעון התאפיין בלוח “זורו” – לוח לבן עם שני תתי-לוחות בשעה 3 ו-9 של השעון, אשר “עטופים” במעין  קונוסים שבסיסם במרכז לוח השעון ויוצרים מראה של מסכה. לוח השעון הזה הפך לאחד מלוחות השעונים האייקוניים ביותר והמזוהים ביותר בתעשיית השעונים והשעון עצמו כיכב על ידו של שון קונרי בסרט כששיחק את תפקיד הסוכן החשאי ג’יימס בונד בסרט “כדור הרעם” משנת 1965. 

ברייטלינג Top Time. מקור - TimeandWatches.
ברייטלינג Top Time. מקור – TimeandWatches.

שעון ה-Top Time החדש מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ, באורך של 51 מ”מ ובגובה של 14.73 מ”מ. אם עדיין לא תרגמתם את המספרים – מדובר בשעון גדול יחסית, שלא יתאים לכל פרק יד. ברייטלינג שמרה כמובן על המראה הייחודי והמזוהה כל כך של לוח השעון, כשהשעון מגיע עם לוח לבן עם אותה “מסיכה” מפורסמת. 

ברייטלינג Top Time. מקור - TimeandWatches.
ברייטלינג Top Time. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 של לוח השעון נמצא לוח קטן לכרונוגרף 30 דקות, כשבשעה 9 של השעון נמצא לוח השניות של השעון. מחוגי השעון מגיעים עם מראה וינטאג’י בצורה מלבנית עם דגשים באדום, כשברייטלינג משלבת גם את ה”זווית” האדומה בלוח הכרונוגרף הקטן.  בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את הכיתוב TOP TIME ומתחתיו את הכיתוב CHRONOMETER. 

מנגנון 

ברייטלינג שילבה בשעון את קליבר 23 שלה. ככל הנראה מדובר במנגנון המבוסס על מנגנון ETA 7753 או על מנגנון של סליטה. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי הפועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה) והוא מגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות. המנגנון מגיע עם אישור כרונומטר של ה-COSC. 

ברייטלינג Top Time. מקור - TimeandWatches.
ברייטלינג Top Time. מקור – TimeandWatches.

הבחירה של ברייטלינג במנגנון שהוא לא תוצרת בית עבור השעון הזה היא גם כן סוג של מחווה לשעון העבר, שכן ברייטלינג שילבה תמיד בסדרת ה-Top Time שלה מנגנונים של יצרניות אחרות.

מה חדש בעצם?

סדרת ה-Top Time של ברייטלינג היא אחת הסדרות האייקוניות של החברה, כך שההחלטה של ברייטלינג לשחזר אותה בגרסה מודרנית מתקבלת בוודאי בהערכה רבה בקרב חובבי שעונים. אמנם ברייטלינג שחררה לא מעט גרסאות מחודשות לשעוני עבר שלה בשנה האחרונה, אבל לא תשמעו אותנו מתלוננים (לפחות בינתיים …). אם אתם מחפשים משהו חדש בכל זאת בשעון הזה, מדובר בשעון הברייטלינג הראשון שיגיע עם “דרכון דיגיטלי” המבוסס על בלוקצ’יין. הדרכון הדיגיטלי יאפשר לוודא את המקוריות של השעון באמצעות לחיצת כפתור אחת, כשהם יוכלו להעביר בעלות על השעון באמצעות טרנסאקציית בלוקצ’יין ובכך ניתן יהיה לעקוב בקלות רבה אחר ההיסטוריה של השעון. ברייטלינג משלבת טכנולוגיית בלוקצ’יין מבית Arianee, כשהדרכון הדיגיטלי יכלול גם את פרטי האחריות של השעון. 

כמה זה עולה לנו?

שעון הברייטלינג Top Time החדש (רפרנס A23310121G1X1) מגיע במהדורה מוגבלת של 2,000 יחידות. ברייטלינג תשווק אותו עם רצועת עור חומה, במחיר של 4,850 אירו. על גב השעון (גב סגור) יופיע הכיתוב ONE OF 2000.

גב השעון עם הכיתוב ONE OF 2000. מקור - TimeandWatches.
גב השעון עם הכיתוב ONE OF 2000. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון וינטאג’י נהדר של ברייטלינג בביצוע מודרני נהדר לא פחות. תוסיפו לזה תג מחיר סביר ואת טכנולוגיית הבלוקצ’יין שמשולבת בדרכון הדיגיטלי של השעון, מה עוד אפשר לבקש? טוב נו, מנגנון אינהאוס וברייטלינג הייתה מקבלת ציון (כמעט) מושלם על השעון הזה … 

למידע על שעון הברייטלינג Top Time החדש באתר החברה.