סוף השנה הוא תמיד תקופה עמוסה בכל הנוגע להשקות של שעונים חדשים. יצרניות רבות מנצלות את הזמן לפני השנה החדשה על מנת להציג דגמים חדשים שזמינים לרכישה כמעט באופן מיידי, מחוץ לבמות התערוכות החשובות, ועושה רושם שגם השנה אין שינוי בקו זה – כאשר עדיין לא ברור כיצד יתנהל הפורמט החדש של תערוכת באזלוורלד, ותערוכת Watches & Wonders (שתחליף את SIHH).

יצרנית נוספת מיני רבות שבוחרת לנצל את הזמן הזה היא ברייטלינג (Breitling). היצרנית השוויצרית הוותיקה חווה מעין רנסאנס מאז כניסתו של ג’ורג’ א. קרן לתפקיד מנכ”ל החברה בשנת 2017, והיא הציגה בשנתיים האחרונות כמות אדירה של דגמים חדשים ושינויים בדגמים הקיימים. השינוי האחרון אותו ראינו, היה עדכון בסדרת האוונג’ר – סדרת הכניסה החדשה של ברייטלינג, אחרי איחוד השורות בינה ובין דגמי הקולט. לפני כן, ראינו כיצד ברייטלינג נתנה שואו מדהים בבאזלוורלד 2019, ובין לבין ראינו גם השקות “קטנות” יותר, דוגמאת שת”פ בין ברייטלינג ליצרנית האופנועים הבריטית נורטון.

עוד לא התאוששנו מהעדכון המעניין של דגמי האוונג’ר, וברייטלינג משחררת זוג דגמים חדשים, אחד בסדרת הסופראושן המיתולוגית, ואחד בסדרת ה-Aviator 8. לא מדובר כמובן בשעונים חדשים מ-0, אלא בוריאציות חדשות בתוך הליינים הקיימים של הסדרות האלו.

ברייטלינג סופראושן Outerknown, רפרנס A17367A11L1W1

Superocean Automatic 44
ברייטלינג סופראושן Outerknown עם רצועת נאטו מקורית חדשה (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

השעון הראשון מבין הצמד הוא הברייטלינג סופראושן בגרסאת Outerknown. מדובר בשת”פ של ברייטלינג עם מותג ההלבשה Outerknown האמריקאי, מותג שנמצא בבעלות אחד מגולשי הגלים הידועים בעולם – קלי סלייטר. סלייטר הוא גם חבר בקבוצת ה-Breitling Surfers Squad, כך שלא הייתה לסלייטר בעיה ליצור שת”פ עם ברייטלינג.

Superocean Automatic 44
ירוק צבאי כמעט, עם רצועה תואמת (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

הסופראושן הזה מגיע עם קייס בקוטר 44 מ”מ עשוי פלדת אל חלד, כאשר הלוח והבזל צבועים בירוק זית צבאי משהו. פרט לכך מדובר בסופראושן טיפוסי, עם מנגנון קליבר 17 של ברייטלינג, אשר מבוסס על ה-ETA 2824-2. למנגנון זה רזרבת כוח של כ-38 שעות, והוא עומד בתקני COSC המחמירים. מחירו של הדגם החדש יעמוד על כ-4,200 דולרים.

Superocean Automatic 44
יחד עם השעון, ברייטלינג משיקה קולקצייה ענקית של רצועות נאטו חדשת יחד עם Outerknown (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

אך פרט לשעון, לברייטלינג ישנה גם בשורה אדירה במסגרת השקה זו לחובבי רצועות נאטו. Outerknown מייצרת את ליין הביגוד שלה תוך כדי התחשבות בסביבה, ולמעשה – גם השת”פ בין היצרנית לבין ברייטלינג כולו על טהרת השמירה על הסביבה, בהתאם לצו האופנה התקשורתי הנוכחי. הסופראושן המדובר יימכר עם רצועת נאטו בצבע ירוק זית תואם לשעון, אך יחד איתו, ברייטלינג משיקה למעשה לא פחות מ 24 רצועות נאטו נוספות, כחלק מהשת”פ שלה עם Outerknown.

Outerknown Straps
חלק מהרצועות, הזמינות במגוון אדיר של גדלים וצבעים (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

שישה צבעים שונים יושקו בכ-4 מידות שונות, בין 18 ל-24 מ”מ, כאשר במקביל לכך – ניתן יהיה לבחור אם הציוד המתכתי על גבי רצועות הנאטו (האבזם ותפסני הרצועה) יהיו כסופים כצבע המתכת, או בציפוי DLC מושחר. כך למעשה, ברייטלינג מאפשרת התאמה מלאה של כל אחת ואחת מהרצועות האלו למגוון אדיר של שעונים. כלל הרצועות ממותגות תחת המותג Outerknown וברייטלינג, וכולן זמינות לרכישה דרך פלטפורמת המסחר האינרטנטי של ברייטלינג.

ברייטלינג Aviator 8 Mosquito – רפרנס AB01194A1B1X2

השעון השני שהושק נושא את השם המוזר במקצת, אך חובבי התעופה יודעים בדיוק במה מדובר. גרסה זו של ה-Aviator 8 של ברייטלינג משמשת למעשה מחווה למטוס ההבילנד-מוסקיטו, מטוס קרב בריטי שנבנה כולו מעץ – בתקופה בה השימוש בעץ נחשב פאסה, בעיצומה של מלחמת העולם השניה. מטוס זה סייע להצלחת חיל האוויר המלכותי הבריטי במהלך מלחמת העולם השניה, והמטוס שירת עד אמצע שנות החמישים, בין היתר גם בחיל האוויר הישראלי הצעיר.

breitling mosquito
הנצחה לאחד המטוסים החשובים של בריטניה במלחמת העולם השניה – דרך השעון (מקור: אינסטגרם ברייטלינג הרשמי)

למרבה המזל, שלא כמו המטוס עצמו – הקייס כאן לא עשוי מעץ אלא מפלדת אל חלד סטנדרטית, בקוטר 43 מ”מ. הבזל מצופה ב-DLC מושחר, עם סמנים אופיניים. בתוך הלוח בעל קומפליקציית הכרונוגרף, נגיעות אדומות רבות ומראה כללי קלאסי שומרים על ה-Aviator 8 הזה נאמן למקור שלהנצחתו הוא יוצר, ולסיום ישנו תאריכון בין השעות 4 ל-5. השעות מסומנות על ידי ספרות רגילות, וכל העסק שופע סופר לומינובה.

breitling mosquito
שילוב מעולה של צבעים על שעון עם ניחוח וינטג’י (מקור: אינסטגרם ברייטלינג הרשמי)

מתחת למכסה המנוע, ישנו הקליבר 01 – מנגנון האינהאוס המצליח של ברייטלינג, עם רזרבת כוח של כ-70 שעות ותדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה (4Hz). למנגנון ישנו, כמובן, תקן COSC, וניתן לראותו דרך גב הקייס השקוף של השעון. המוסיקטו יגיע עם רצועת עור חומה להשלמת המראה הוינטג’י, שתהיה זמינה עם אבזם סטנדרטי או אבזם פטנט מתקפל. מחיר השעון עומד על כ-7,100 יורו, כאשר התוספת לאבזם הפטנט המקורי עומדת על כ-230 יורו.

לאתר ברייטלינג העולמי