ברייטלינג (Breitling) פותחת את שנת 2019 עם שני שעונים חדשים בסדרת ה-Navitimer שלה, ה-Navitimer 1 B01 כרונוגרף 43 פאן-אם, וגרסה כמעט זהה, בשם Navitimer 1 B01 כרונוגרף 43 סוויס אייר. שני השעונים מגיעים עם מספר השפעות ושינויים עיצוביים מעניינים. השעונים החדשים מגיעים כחלק מסדרת ה-Airline של החברה, שבאה לציין את שנות החמישים והשישים של עולם התעופה, תקופה שנחשבת על ידי רבים כעידן הזהב של עולם הטיסות המסחריות. השעונים החדשים הם הדגמים הראשונים בסדרה החדשה של ברייטלינג, סדרת ה-Airline, אותה ברייטלינג מבטיחה להמשיך ולהרחיב בתקופה הקרובה.

Breitling Navitimer 1 Airline Editions
שעוני סדרת הברייטלינג נוויטיימר 1 איירליין. מקור – ברייטלינג.

בברייטלינג אומרים כי “הכרונוגרפים (מכשירי מדידת זמן) של החברה הפכו לציוד סטנדרטי, תחילה במטוסים המונעים על ידי מדחף ומאוחר יותר במטוסי סילון שמיוצרים על ידי יצרניות המטוסים המובילות בעולם”.

ברייטלינג נוויטיימר 1 B01 כרונוגרף 43 סוויס אייר
ברייטלינג נוויטיימר 1 B01 כרונוגרף 43 סוויס אייר. מקור – ברייטלינג.

לאחר השתלבותם של מכשירי הכרונוגרף של ברייטלינג בתאי הטייס של מטוסים כמכשירי מדידה מקצועיים, השיקה החברה בשנת 1952 את הברייטלינג נוויטיימר, עם הבזל הפנימי המסתובב שאפשר לטייסים לבצע חישובים והמרות שונות כמו מהירות טיסה וכמות הדלק שנשארה במטוס בקלות ובמהירות. הודות להצלחה של השעונים הללו והמענה המצוין שהם נתנו לבעיות שונות שהתעוררו בזמן טיסה, ברייטלינג הפכה להיות ספקים השעונים המועדפת של מעל ל-15 יצרניות מטוסים וחברות תעופה מובילות בשנות השישים. כיום, בעידן הדיגיטלי, כמובן שלא צריך להסתמך יותר על שעונים מסוג זה לחישובים כאלה והטייס יכול לקבל את הנתונים השונים בלחיצת כפתור, אך ברייטלינג בכל זאת מצאה לנכון להשיק אוסף של שעוני נוויטיימר מודרניים עם עיצוב רטרו, שמזכיר את ימי התהילה של הסדרה, כשהיא בוחרת לציין את ההשקה של הסדרה עם שתיים מהחברות המפורסמות ביותר בעולם התעופה, סוייסאייר – חברת התעופה הלאומית של שוויץ, שעדיין פעילה עד היום כמובן ופאן-אם, שנסגרה בשנת 1991.

צמיד Ocean Racer לשעון הברייטלינג נוויטיימר 1 B01 כרונוגרף 43 סוויסאייר
צמיד Ocean Racer לשעון הברייטלינג נוויטיימר 1 B01 כרונוגרף 43 סוויסאייר. מקור – ברייטלינג.
שני השעונים החדשים מגיעים בפלדת אל חלד ובגוף בקוטר של 43 מ”מ, עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים. בתוך השעונים נמצא מנגנון ה-B01 המפורסם של ברייטלינג, שפועל בתדר של 4Hz, עם רזרבת כוח של 70 שעות, כשהשעונים מגיעים עם רצועת עור שחורה או צמיד מתכתי. גב הקייס מחופה על ידי זכוכית ספיר, וניתן למצוא עליו את הלוגו של חברת התעופה, ב-Navitimer 1 PANEM הלוגו של פאן-אם כמובן וב-Navitimer 1 SwissAir את הלוגו של חברת סוויס. ברייטלינג בחרה בגוף בקוטר של 43 מ”מ, גודל מודרני ולא סטנדרטי לשנות השישים, אז שעונים הגיעו בקוטר קטן הרבה יותר.
הגב האחורי של שעוני הברייטלינג נוויטיימר 1 B01 כרונוגרף סוויסאייר ופאן-אם
הגב האחורי של שעוני הברייטלינג נוויטיימר 1 B01 כרונוגרף סוויסאייר ופאן-אם. מקור – ברייטלינג.
שני השעונים החדשים מגיעים עם ערכות צבעים בולטות שבאות לידי ביטוי בלוח של השעון, בבזל המסתובב ובמחוגי השעה והדקה המלבניים. ברייטלינג לא חשפה את המחירים של השעונים החדשים, אך על פי ההערכות, המחירים שלהם צפויים להיות בטווח המחירים שבין 8,000 ל-10,000 דולרים.
לאתר ברייטלינג העולמי