ברייטלינג (Breitling) כיכבה אצלנו לא מעט לאחרונה. אם זה השואו שהחברה נתנה בבאזלוורלד 2019, או החדשות על כך שבבאזלוורלד הבאה היא כלל לא תשתף, או ההשקה האחרונה שלה של סופראושן במהדורה מוגבלת ממש לאחרונה. נראה שמאז שהמנכ”ל החדש, ג’ורג’ א. קרן, נכנס לתפקיד, החברה הולכת בכיוונים חדשים ומעניינים.

השעון החדש של החברה הוא למעשה מהדורה בייצור מוגבל של הפרמייר B01 בקוטר 42 מ”מ. המהדורה החדשה נקראת “Wheels and Waves”, והיא הושקה במסגרתו של פסטיבל הנושא את אותו השם. פסטיבל זה נערך בעיר ביאריץ שבמערב צרפת זו השנה השמינית ברציפות, וברייטלינג היא אחת מנותנות החסות העיקריות של הפסטיבל. Wheels and Waves חוגג את האהבה לאופנועים, גלישה וסקייטבורדינג, והוא נמשך חמישה ימים בחודש יוני בכל שנה.

breitling premier wheels and waves
צלע נוספת בליין הפרמייר של ברייטלינג (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

מנגנון האינהאוס המפורסם של ברייטלינג, ה-B01, כמובן אינו חדש, וגם הפרמייר 42 למעשה איננו שעון חדש כלל ועיקר – הוא מככב בלא מעט מהדורות מוגבלות של ברייטלינג בשיתוף עם בנטלי, ורק זמן קצר לפני תערוכת באזלוורלד – הוא הושק בגירסאת נורטון מיוחדת. אך המהדורה הזו מבדילה את עצמה מאחרות בכל זאת, כיאה למהדורה מוגבלת טיפוסית.

הדבר הראשון שרואים הוא כמובן הלוח, שכאן צבוע בצבע כסוף, עם טבעת טכימטר לבנה. תת חוגות הכרונוגרף צבועות בשחור, ובמרכז הלוח ישנה טבעת אדומה שמייצגת את ספירת השניות של הכרונוגרף. על צידו השמאלי של השעון ישנו תחריט עם הכיתוב Breitling Special, וגב השעון – כיאה לאינהאוס – שקוף. שם, תמצאו גם את מספר היחידה מתוך סך היחידות אשר יוצרו. המנגנון פועל בתדר של כ-28,800 פעימות בשעה ולו רזרבת כוח של עד 70 שעות.

breitling premier wheels and waves
(מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

שתי וריאציות ישנן לשעון זה שנבדלות בינהן במתכת ממנה עשוי הקייס – מהדורה עם קייס עשוי פלדת אל חלד בהיקף יצור של כ-500 יחידות, ומהדורה עם קייס עשוי רוז גולד 18 קראט, ממנה תיוצרנה 100 יחידות בלבד. רצועת עור תהיה מנת חלקם של שני השעונים. מחירה של גירסאת הרוז גולד טרם פורסם, אך מחירה של גירסאת פלדת האל חלד יעמוד על כ-7,600 יורו.

breitling premier wheels and waves
(מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

לאתר ברייטלינג העולמי