שיתופי פעולה בין תחום הרכב והשענות הם דבר מוכר וידוע, ובין שיתופי הפעולה האחרונים שאת פירותיהם ראינו כאן ניתן למנות את לנד רובר עם זניט (Zenith), ואת ברייטלינג עם בנטלי. הזניט הושק לפני מעל לחצי שנה, והברייטלינג (Breitling) ממש לאחרונה, אך כעת, ברייטלינג משיקה שעון נוסף – והפעם, בשיתוף יצרנית האופנועים הבריטית נורטון.

breitling norton
פרמייר 42, הכרונוגרף החדש – בשיתוף עם יצרנית האופנועים הבריטית נורטון (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

נורטון היא אחת מיצרניות האופנועים הוותיקות בעולם, במקורה מבריטניה, וכיום – היא מייצרת בעיקר אופנועי רטרו עם תג מחיר גבוה במיוחד. שנים רבות אחורה, אופנועים אלו היו פופולריים ברחבי אירופה – וגם בארץ הם שימשו במגוון תפקידים מטעם הממשל (אופנועי נורטון שירתו בצבא בין השאר). מאחורי נורטון מספר גילגולים – פשיטות רגל ורכישות על ידי גורמים עם כיסים עמוקים – ולמעשה, באופן מעניין – גם בהיסטוריה של ברייטלינג ישנה הגעה לסף פשיטת רגל ורכישה על ידי גורם בעל ממון.

breitling norton caseback
גב הקייס (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

במסגרת שיתוף הפעולה, משיקה ברייטלינג דגם חדש בסדרת הפרמייר שהוצגה בבאזלוורלד אשתקד – זהו הפרמייר כרונוגרף B01 בקוטר 42 מ”מ. עיקר ההבדלים בין הדגם החדש של הפרמייר לשאר שעוני הסדרה הם ספרות ערביות על גבי הלוח השחור, חריטת הלוגו של היצרנית נורטון על גבי לוחית בצד הקייס, והדפסת הלוגו של נורטון, בשילוב אחד מדגמי האופנועים שלהם, על גבי גב הקייס השקוף. גם במהדורה זו, הפרמייר שומר על מראה רטרו עם נגיעות עיצוביות מודרניות, ולדעתנו – זה נראה נהדר. הספרות והמחוגים כולם מוזהבים.

breilting norton side
לוחית הצד עם הלוגו של נורטון (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

מתחת לגב הקייס השקוף, ישנו מנגנון ה-B01, מנגנון האין האוס של ברייטלינג שהוצג זה מכבר, לו רזרבת כוח של כ-70 שעות, והוא מולבש על רצועת עור חום בהיר – כיאה לכרונוגרף עם טאץ’ וינטג’י. ומה בעצם בדבר האופנוע אתם שואלים ? במקביל לשעון הזה, ובמסגרת שיתוף הפעולה, נורטון תייצר כ-77 יחידות מדגם הקומנדו MKII שלה, במהדורת “ברייטלינג” מוגבלת. הקומנדו הוא אופנוע בנפח 967 סמ”ק, בעיצוב רטרו קלאסי אבל עם בנייה והנדסה מודרנית לכל דבר. מה שמייחד את דגם ה-“ברייטלינג” של הנורטון קומנדו הוא לוגו ברייטלינג על גבי מכסה הקלאץ’, ותפירה של הלוגו על גבי גב המושב. נראה לנו שברייטלינג השקיעו בשעון קצת יותר ממה שנורטון השקיעו באופנוע…

norton breitling
גם אתם תוהים אם עדיף ללכת על הפרמייר או על האופנוע ? (מקור: אתר ברייטלינג)
norton motorcycle
אחד מסממני הזיהוי של הנורטון קומנדו-ברייטלינג – תפירה מיוחדת על גב המושב (מקור: אתר בריטלינג הרשמי)

לאתר ברייטלינג העולמי