כמו רובנו, גם אני ממש אוהב שעונים אמינים ומדויקים. אני גם אוהב כשמזדמן לי לסקור שעונים חדשים שיש להם עבר מפואר ומורשת עם ניחוח של טיסה, ניווטים ושטח. (למרות שלא הייתי בקורס טיס, כן עברתי כמה ניווטים מאתגרים בחיים…).  סדרת הנויטיימר של ברייטלינג (Breitling) קיימת כבר 65 שנים, והיוותה ציון דרך חשוב בכל הקשור לשעוני טיסה, מדידות מדויקות והמרת מידות.

אז השבוע נחת על שולחני הדגם החדש בגודל 43 מ״מ מהסדרה המצליחה, נויטיימר 8. זהו שעון מרשים מאוד, עם קריצה גדולה מאוד לסגנון שעוני הטיסה של המאה שעברה, נקי מבחינה עיצובית (שלא כמו רוב דגמי הנויטיימר אין לו חוגות אינסופיות של מספרים ושנתות שלפעמים קצת ״מעמיסות״ על המראה הכללי של השעון ומקשים על קריאת השעה), עם גוף פלדה, לוח שחור מרהיב, סמל ברייטלינג החדש בשעה 12 (ללא הכנפיים…רק האות B), ספרות גדולות וברורות, אינדקסים ברורים המצופים סופר לומינובה בנדיבות, תאריך (בשעה 4 וחצי משום מה…) ושלושה שעוני כרונוגרף (שניות, 30 דקות, 12 שעות) כסופים, ברורים מאוד (אפשר לקרוא להם ״פנדה הפוכה״)  ומשתלבים בצורה מושלמת בעיצוב הכולל.

navitimer 8 -1
הנויטיימר 8 – הלך לכיוון סולידי הרבה יותר מבחינה עיצובית בהשוואה לנויטיימר המקורי (צילום: צוות ווטש גורו)

המנגנון: פאר היצירה של ברייטלינג – מנגנון B01, האינהאוס המכני הידוע והטוב, בגרסה מעודכנת, בתדר 4 הרץ – 28,800 פעימות בשעה ועם 70 שעות רזרבת כוח. המנגנון לא רק יפה אלא גם בעל הסמכת תקן COSC, כמו שאני אוהב. גם העמידות במים לעומק של 100 מטר מוסיפה נופך של אמינות ואיכות. אין מה להגיד, מבחינת הפרטים ההנדסיים, ברייטלינג מציבים את השעון הזה במקום גבוה ברשימה. בנוסף, כדי שתוכלו ליהנות מהמנגנון הנפלא, הגב השקוף יאפשר לכם צפייה ישירה ותעסוקה ברגעים משעממים (מה גם, שכל לחיצה על כפתורי הכרונוגרף נראית בבירור דרך הגב השקוף).

הבזל: מפלדה, חלק ומבריק, משונן למשעי ומסתובב לשני הכיוונים, ללא קליקים או עצירות. האמת, בזל קצת מוזר אני חייב להגיד. זה הרי לא שעון צלילה, אז לא חייבים לראות את הדקות (שנשארו במיכל האוויר…) אבל מצד שני, השעון מצדיע פה למורשת של שעוני טיסה משנות ה 30׳ של המאה שעברה (שהיו מלאים בחוגות, ספרות, מידות, צבעים וכו) וחוץ מחץ שחור קטן אין על הבזל שום סימון. קצת מוזר לי ולא ממש ברור לי הרעיון הכללי או השימוש בו בזמן אמת, אבל מצד שני, זה נותן לשעון מראה נקי וברור.

הרצועה: היא רצועת תנין שחורה, מרשימה מאוד, עם תפרים לבנים, ומהווה בעיניי חלק בלתי נפרד מהמראה המרשים הכולל.

הכתר: קיבל את סמל ברייטלינג החדש גם הוא (ללא הכנפיים המפורסמות), מתברג ומאפשר לכוון את השעה והתאריך. כמו כן, שני לחצנים נוספים בשעות 2 ו – 4 להפעלת הכרונוגרף.

זכוכית הספיר: מצופה בחומר מונע השתקפות משני צדדיה.

המחיר: כל התענוג הזה יעלה לכם כ-33,000 ש”ח. מחיר לא זול בכלל, אך בתמורה תקבלו את אחד מהשעונים האיכותיים והיפים של ברייטלינג היום.

navitimer 8-2
מנגנון האינהאוס המעולה של ברייטלינג – ה-B01 (צילום: צוות ווטש גורו)

לסיכום: אני יודע להעריך שעונים יחודיים כשאני נתקל בכאלו, והדגם החדש של הנויטיימר הוא כזה. שעון מרשים מאוד, עם מנגנון בית אמין ואיכותי, חומרים באיכות גבוהה, עמידות במים ורק המחיר מקלקל קצת את החגיגה, אבל כמו שלימדו אותי– על איכות לא מתפשרים (ומשלמים…). מה שכן, יש לי תחושה שבעוד 20 שנה השעון הזה יהיה מבוקש מאוד כדגם ״וינטאג׳״.
השעון נמסר לסקירה באדיבות ״שניידר שעונים״ , רעננה.

לאתר ברייטלינג העולמי