בשנת 2017 הציגה ברייטלינג את שעון ה-Navitimer 1 B03 Rattrapante 45. השעון היה הדגם הראשון מתוצרת ברייטלינג עם מנגנון אינהאוס עם כרונוגרף Split Seconds. בשבוע שעבר הציגה ברייטלינג את הדגם החדש בסדרה, ה-Navitimer B03 Chronograph Rattrapante 45 (ברייטלינג נויטיימר B03 כרונוגרף רטרפנטה 45) שמגיע בגוף עשוי זהב אדום 18 קראט עם לוח בגוון ה-“Strator Gray” של ברייטלינג.

שעון הברייטלינג נויטיימר B03 כרונוגרף רטרפנטה 45. מקור - TimeandWatches.
שעון הברייטלינג נויטיימר B03 כרונוגרף רטרפנטה 45. מקור – TimeandWatches.

כרונוגרף Split Seconds או בשמו הנוסף, Rattrapante (בצרפתית – להשיג, להתעדכן) , הוא כרונוגרף שמגיע עם שני מחוגי שניות, שמודד זמנים שהתחילו ביחד אבל לא מסתיימים ביחד. למשל – מדידת זמני הקפות במירוץ. לחיצה על מחוג הכרונוגרף מתחילה את המדידה כששני המחוגים זזים בו זמנית, כשהלחיצה הבאה עוצרת את מחוג השניות הראשון, בעוד מחוג השניות השני ממשיך לזוז, מה שמאפשר לתעד את הזמן, כשלחיצה נוספת תגרום למחוג השניות שנעצר “להשיג” את מחוג השניות השני, שהמשיך לזוז. 

שעון הברייטלינג נויטיימר B03 כרונוגרף רטרפנטה 45. מקור - TimeandWatches.
שעון הברייטלינג נויטיימר B03 כרונוגרף רטרפנטה 45. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש של ברייטלינג בסדרת הנוויטיימר מגיע עם גוף בקוטר של 45 מ”מ, עם הבזל הפנימי המסתובב שהפך לסימן ההיכר של סדרת שעוני התעופה הנהדרת הזאת של ברייטלינג, כשהוא מגיע עם זכוכית ספיר עם ציפוי כפול למניעת השתקפויות. השעון מגיע עם שלושה לוחות קטנים – בשעה 3 כרונוגרף של 30 דקות, בשעה 6 של השעון כרונוגרף של 12 שעות ולוח שניות קטן בשעה 9 של השעון. סמני השעה של השעון, כמו גם מחוגי הדקות והשעות של השעון מצופים בסופר-לומינובה. 

הלוח המיוחד של השעון עם צבע ה-Stratos Gray. מקור - TimeandWatches.
הלוח המיוחד של השעון עם צבע ה-Stratos Gray. מקור – TimeandWatches.

כמו בגרסאות קודמות של הנוויטיימר בגרסאות ה-Rattrapante, ברייטלינג עושה שימוש מתוחכם בסמלים המוכרים של החברה, האותיות B וסמל העוגן. האות B נמצאת בקצה מחוג הכרונוגרף האדום הראשי, בעוד העוגן נמצא על מחוג הכרונוגרף השני (מחוג ה-Split Seconds) שני רכיבי הלוגו מפוצלים כאשר לוחצים על הכרונוגרף למדידת זמן ביניים, והם מתאחדים בחזרה לאחר הלחיצה הנוספת. לחצן ה-Split Seconds ממוקם בכתר של השעון, בשעה 3. 

השילוב המתוחכם של הלוגו של ברייטלינג על שני מחוגי השניות הנפרדים. מקור - TimeandWatches.
השילוב המתוחכם של הלוגו של ברייטלינג על שני מחוגי השניות הנפרדים. מקור – TimeandWatches.

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר B03 של ברייטלינג, שדרוג של קליבר B01 של החברה. המנגנון הוא מנגנון מתיחה אוטומטי, עם תצוגת תאריך, כרונוגרף למדידת זמנים בדיוק של רבע שניה ורזרבת כוח של 70 שעות. השעון מגיע עם אישור כרונומטר. מנגנון ה-Split Seconds מורכב מ-28 חלקים בלבד והוא ממוקם בין הפלטה הראשית של המנגנון ובין מנגנון התאריך. הבחירה במבנה זה היא לא רק כדי לפשט את ההרכבה של המנגנון, אלא גם כדי לעזור בתחזוקה השוטפת של השעון – שען יכול לפרק את המודול כיחידה שלמה למטרות תחזוקה ותיקון. 

מנגנון ה-B03 של ברייטלינג. מקור - TimeandWatches.
מנגנון ה-B03 של ברייטלינג. מקור – TimeandWatches.

השעון החדש (רפרנס RB0311E61F1P1) מגיע בייצור סדרתי, עם רצועת עור תנין שחורה, עם אבזם מזהב ועם חמש שנות אחריות. תג המחיר שלו עומד על 27,480 דולרים. 

שעון הברייטלינג נויטיימר B03 כרונוגרף רטרפנטה 45. מקור - TimeandWatches.
שעון הברייטלינג נויטיימר B03 כרונוגרף רטרפנטה 45. מקור – TimeandWatches.

 

לאתר ברייטלינג העולמי