באירוע ה-Breitling Summit המקוון שערכה ברייטלינג בשבוע שעבר, הציגה החברה את קולקציית הכרונומט 2020 החדשה, אך מלבד קולקציית הכרונומט, הציגה ברייטלינג קולקצייה נוספת חדשה, שגם היא, כל כולה מחווה לסדרת עבר נוספת של החברה – סופראושן הריטאג’ 57, או בשמה המלא, ברייטלינג סופראושן Heritage 57′ Capsule Collection, שמעוצבת בהשראת שעון הצלילה הראשון של החברה, סופראשון רפרנס 1004. באופן “לא ברייטלינגי” במיוחד, מציגה החברה גם דגם חדש במהדורה מוגבלת, צבעוני במיוחד עם ייצוג הולם לכל צבעי הקשת. מוזמנים להכיר את הסדרה החדשה ביחד איתנו.

ברייטלינג סופראושן הריטאג’ 57 – מפרט טכני 

ברייטלינג מציגה שלושה דגמים רגילים בסדרה – שני דגמים עם גוף העשוי מפלדת אל חלד, אחד עם בזל כחול ולוח כחול והשני עם בזל שחור ולוח שחור. הדגם השלישי מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד עם בזל בזהב-אדום ביחד עם לוח שחור.

ברייטלינג סופראושן הריטאג' 57. מקור - Watchesbysjx.
ברייטלינג סופראושן הריטאג’ 57. מקור – Watchesbysjx.

השעונים בסדרת הסופראושן הריטאג’ 57 מגיעים עם גוף בקוטר של 42 מ”מ ובעובי של 9.99 מ”מ, כשהם דקים יותר ב-4 מ”מ לעומת שעוני הסופראושן הריטאג’ 42. ברייטלינג גם הצרה את רגלי הגוף ושיטחה אותם מעט, מה שמקנה לגוף השעון פרופורציות מעט שונות לעומת דגמי הסופראושן הריטאג’ 42. באופן די מפתיע, העמידות למים של השעונים הללו עומדת על 100 מטרים בלבד ולא 200 מטרים, אבל סביר להניח שזה מספיק ל-99.9 אחוזים מקהל היעד של השעונים הללו.

שעוני ברייטלינג סופראושן הריטאג' 57. מקור - Watchesbysjx.
שעוני ברייטלינג סופראושן הריטאג’ 57. מקור – Watchesbysjx.

המאפיין הבולט ביותר של השעונים הללו מבחינה עיצובית הוא הבזל הבולט שלהם, שמגיע בעיצוב דומה מאוד לדגם המקורי משנת 1957. הבזל הוא קרמי עם סמן זוהר בשעה 12 של השעון.

לוח השעון ייחודי, כשהוא משלב אינדקסי שעה מלבניים עם דיסקיות עגולות בשעות 12,3,6,9. גם כאן מדובר ברפרנס לעיצוב המקורי, עם נגיעות מודרניות.

ברייטלינג סופראושן הריטאג' 57. מקור - Watchesbysjx.
ברייטלינג סופראושן הריטאג’ 57. מקור – Watchesbysjx.

דגם הסופראושן הריטאג’ 57 במהדורה מוגבלת הוא משהו שלא בדיוק היינו מצפים לו מברייטלינג. השעון מגיע בממדים זהים לשעונים האחרים בסדרה, אבל עם טוויסט עיצובי מיוחד. אינדקסי השעה, מחוגי השעון והאינדקס הזוהר על בזל השעון מגיעים כולם בצבעי הקשת, מה שמקנה לשעון מראה צבעוני במיוחד ולא שגרתי.

מנגנון

בתוך כל השעונים בסדרה פועל קליבר 10 של ברייטלינג, מנגנון אוטומטי שפועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה), עם רזרבת כוח של 48 שעות.

הדגמים הרגילים בסדרה. מקור - Watchesbysjx.
הדגמים הרגילים בסדרה. מקור – Watchesbysjx.

למרות השם המרשים, מדובר במנגנון המבוסס על קליבר ETA 2892-A2, אם כי עם שינויים מבית ברייטלינג, כשהוא מגיע עם אישור תקן הכרונומטר.

אז מה חדש בעצם?

קולקציית הסופראושן של ברייטלינג היא אחת הקולקציות הפופולריות של החברה, שזוכה עכשיו לשדרוג עיצובי מודרני, עם גוף דק יותר ונוח יותר לענידה. למרות העיצוב המודרני, ברייטלינג עדיין מצליחה לתת לשעונים החדשים בסדרה מראה וינטאג’י בהשראת הדגם המקורי.

דגם המהדורה המוגבלת בסדרת הסופראושן הריטאג' 57. מקור - Watchesbysjx.
דגם המהדורה המוגבלת בסדרת הסופראושן הריטאג’ 57. מקור – Watchesbysjx.

דגם המהדורה המוגבלת הוא בהחלט משהו יוצא דופן שלא היינו מצפים לו מחברה “רצינית” כמו ברייטלינג, אבל ככל הנראה תחת מנכ”ל החברה החדש, ג’ורג’ קרן, אי אפשר לדעת למה אפשר לצפות מהחברה, שעוברת שינויים רבים וחיוביים בשנים האחרונות.

כמה זה עולה לנו? 

הדגמים הרגילים בסדרה, שמגיעים עם גוף מפלדת אל חלד ועם בזל/לוח כחול או שחור, יגיעו במחיר של 4,380 דולרים, עם רצועת עור או צמיד מתכת. הדגם עם הבזל מזהב יגיע עם רצועה בלבד, כשתג המחיר שלו יעמוד על 5,225 דולרים.

הלוח הכחול עם הבזל הכחול. מקור - Watchesbysjx.
הלוח הכחול עם הבזל הכחול. מקור – Watchesbysjx.

בעוד דגם המהדורה המוגבלת, ממנו ברייטלינג תייצר 250 יחידות, יגיע במחיר של 4,520 דולרים עם רצועת עור או 5,025 דולרים עם צמיד מתכתי.

השורה התחתונה

מאז שמונה למנכ”ל החברה, נראה כי ג’ורג’ קרן מקבל סדרה של החלטות נכונות בהנהגת ברייטלינג ואנחנו מאוד אוהבים כמעט כל שעון חדש שיוצא מהחברה. אמנם עם שחזורים נפלאים של דגמים וינטאג’יים של החברה, ברייטלינג מצליחה לתת להם נגיעות ופרשנות מודרנית, שהופכים אותם לשעונים נהדרים עבור כל חובב שעונים, גם כזה שבעבר הלא רחוק לא יכול היה לשמוע על השם ברייטלינג, או שהיה מדמיין לעצמו מיד שעון מפלצתי ומגושם.

דגם המהדורה המוגבלת בסדרה החדשה. מקור - Watchesbysjx.
דגם המהדורה המוגבלת בסדרה החדשה. מקור – Watchesbysjx.

דגם המהדורה המוגבלת בסדרה הוא בכלל משהו יוצא דופן שלא היינו מצפים לו כמעט משום יצרנית שעונים שוויצרית, לא בטוח שזה מתאים לכל חובב שעונים, אבל עם 250 יחידות בלבד שברייטלינג מייצרת מהשעון הזה, אנחנו מאמינים שהוא לא יישאר זמין לרכישה לאורך זמן והאפשרות היחידה שלכם לרכוש אחד כזה תהיה ככל הנראה בשוק היד השנייה …

לכל הדגמים בקולקציה החדשה באתר של ברייטלינג.