תעצמו עיניים לרגע….תחשבו על ספורט, תחשבו על מים, תחשבו על מסעות, אוהלים, ניווטים…תחשבו על טיולים ביערות הגשם… עכשו תחשבו על שעון שיתאים לכל הפעילויות האלו, אבל לא סתם שעון…אלא שעון עם מנגנון שוויצרי סופר מדוייק, בנוי מחומרים פולימריים מתקדמים, קל וחזק….חשבתם? יופי. עכשו תפתחו את העיניים ותראו את ה-Colt Skyracer, מבית ברייטלינג (Breitling).

השעון הושק בשנת 2017, במחיר אטרקטיבי של כ- 2000$ לפני מיסים, ובהשקתו ברייטלינג יצרה למעשה שעון בקטגוריה קצת שונה מהמקובל…זה לא ממש שעון צלילה, זה לא ממש שעון טייסים נורמטיבי… זה משהו באמצע, משהו שלוקח את הטוב מכל העולמות.

breitling skyracer
ברייטלינג קולט סקיירייסר

אז בואו נצלול קצת לנתונים:

השעון בקוטר 45 מ״מ, עם מנגנון קליבר 74 של ברייטלינג שקיבל את התואר ״סופר קוורץ״. מה זה ״סופר קוורץ״ אתם שואלים? אז בניגוד לקוורץ רגיל שהוא מנגנון מדוייק גם ככה (סטייה מקובלת היא 15 שניות בחודש), מנגנון הסופר קוורץ – שקיבל את ההסמכה של COSC – עומד בתקן סטייה של 15 שניות בשנה!
על פי הצהרת ברייטלינג, הסוללה שבשעון מספיקה ל- 8 שנים, ובנוסף – יש לו את תכונת EOL (ר”ת של End Of Life), שלמעשה מסמנת את סוף חיי הסוללה באופן כזה שמחוג השניות ״קופץ״ כל 2 שניות במקום כל שניה.

לוח השעון ברור מאוד (גם זכוכית הספיר המצופה חומר נגד השתקפות עוזרת מאוד…), מספרים גדולים, תאריכון בשעה 3, הכתר מצופה גומי נעים למגע, מתברג החוצה (כדי לשמור על איטום השעון נגד מים, עד 100 מטר) וקל מאוד לשימוש. המחוגים גדולים, ברורים ומעוצבים בהתאם למסורת שעוני הטייסים של ברייטלינג. ניתן לראות בבירור את לוח השעון בכל מצב תאורה ואין ויכוח שגם בלומינובה לא חסכו פה.

הבזל עשוי גם הוא מאותו חומר כמו גוף השעון, מוברג לגוף השעון (להבטיח שלא יתנתק עם כל הפעילויות האתגריות שתעשו עם השעון הזה), 120 קליקים לסיבוב מלא, הדקות מודפסות עליו, והוא נעים למגע ונוח לעבודה.

משקל השעון הוא אחד היתרונות הכי משמעותיים שלו – 55 גרם (!) כולל הרצועה. השעון עשוי מחומר פולימרי מתקדם (פטנט של ברייטלינג, המכונה Brightlight), שעשוי בשילוב סיבי פחמן. בשעון בגודל כזה, המשקל הוא אחד הגורמים המפתיעים פה, והתחושה המיידית כשעונדים אותו היא של חוסר משקל – השעון כמעט לא מורגש כלל (רק לשם השוואה, משקל של שעון בגודל דומה הוא בערך פי 3.5..)

breitling skyracer 2
קליל, נוח, וקשוח במיוחד. ברייטלינג קולט סקיירייסר

הרצועה גם היא אחד הדברים היחודיים בשעון הזה. היא עשויה מגומי רחב ונעים, האבזם עשוי גם הוא מאותו חומר פולימרי, או Brightlight בשמו המקורי, קל וחזק. הרצועה לא מחוברת עם ברגים לגוף השעון וניתן להוציא אותה בקלות ולראות שחרוטים עליה סימוני מידות (ס״מ, אינץ׳, ק״מ, מייל) מה שמאפשר שחרור מהיר ושימוש בשני חלקיה כסרגל לחישוב מרחקים על גבי מפה. לידיעת המנווטים שבינכם.

סיכום
ברייטלינג מכוונים לקהל צעיר, ספורטיבי, אתגרי, שמחפש שעון לא מאוד יקר, אבל שיהיה סופר מדויק, עמיד לפגיעות ושריטות כמעט לחלוטין, קל מאוד, נוח לקריאה כמעט בכל מזג אוויר וכמובן עם מנגנון שוויצרי איכותי מבית טוב. לדעתי האישית, זהו לא שעון מרשים מדי במראהו (לא כזה שיסובב ראשים כשתיכנסו איתו על היד), נראה אפילו קצת פשוט מבחינה עיצובית, אבל מי שלא מחפש גימיקים אלא ״סוס עבודה״, ימצא פה שעון מעולה, עמיד, איכותי ושיחזיק מעמד לשנים רבות.

השעון נמסר לביקורת ע”י שניידר שעונים רעננה.

breitling skyracer
ברייטלינג קולט סקיירייסר

לאתר ברייטלינג העולמי