אחרי שאתמול הבאנו לכם את סיכום של טודור 2019, ויום לפני את הסיכום של רולקס 2019, הגיע העת לסיכום מרענן ומעניין במיוחד – דגמי ברייטלינג (Breitling) החדשים שהוצגו בבאזל וורלד 2019. ברייטלינג השיקה דגמים חדשים כמעט בכל אחת ממשפחות הדגמים שלה, אבל לא מדובר במהלך נקודתי – ג’ורג’ א. קרן (Georges A. Kern), מנכ”ל החברה – שנכנס לתפקידו בספטמבר 2017 – לקח החלטה כי ברייטלינג תגדל ותגיע לקהלים חדשים, תוך כדי שמירה על הזיקה העמוקה של היצרנית הזו לעולם התעופה.

אז היום, שנה וחצי מאוחר יותר, אפשר להגיד שהמהלך של המנכ”ל החדש נמצא בעיצומו – והתוצאות מעניינות. בעוד ההשקות של רולקס וטודור, לדוגמא, נראו חיוורות ויותר כהשקות שבוצעו כדי לסמן “וי”, ההשקות של ברייטלינג 2019 מקיפות, כאמור, כמעט את כל משפחות הדגמים שלה, ומעבות אותן באופן ניכר. עיקר ההשקות מתמקדות במשפחת הברייטלינג נויטיימר, הדגם המפורסם והאייקוני של החברה.

ברייטלינג נויטיימר 1 בקוטר 41 מ”מ

כאמור, סדרת הנויטיימר 1 היא הסדרה שזכתה לעיבוי הנרחב ביותר מבין הסדרות הדגמים הקיימות של ברייטלינג. הסדרה הוצגה בשנת 2017, עת הוצג הנויטיימר 1 בקוטר 38 מ”מ, ומדובר היה בנויטיימר בעל 3 מחוגים ונטול כרונוגרף. השעונים עצמם שומרים על מראה בעל דימיון רב לסדרת הנויטיימר “הרגילה”, אם כי ברגע שמוציאים את הכרונוגרף מהתמונה, הלוח פחות עמוס. קוטר השעונים החדשים הוא 41 מ”מ, הלוח נקי יחסית אך עם בזל דו כיווני, לוגו הכנפיים המוכר של ברייטלינג איננו – ובמקומו ישנה ה-B החדשה, והמנגנון הוא קליבר 17 של ברייטלינג – מנגנון שמבוסס על ה-2824-2 של ETA, לו רזרבת כוח של 38 שעות ותדר עבודה של 28,800 פעימות בשעה, יחד עם הסמכת כרונומטר. לדגם כ-15 וריאציות שונות, שנבדלות בינהן בסוג המתכת (פלדת אל חלד, זהב אדום או רוז גולד), סוג הצמיד (עור או חוליות) וצבע הלוח (שחור, לבן, קרבון, כחול). מחיר השעון, בהתאם לוריאציה, ינוע בין 4310 דולרים ל-6750 דולרים.

breitling navitimer 1 2019 2
שתיים מתוך עשרות הוריאציות של הנויטיימר 1 בקוטר 41 מ”מ (צילום: צוות ווטש גורו)
Breitling Navitimer 1 2019
זוג שעונים נוספים בליין הנויטיימר 1 בקוטר 41 מ”מ החדש ל-2019 (צילום: צוות ווטש גורו)

ברייטלינג נויטיימר 1 בגירסאות השת”פ עם חברות התעופה

השת”פ של ברייטלינג עם חברות תעופה מוכרות כמעט מתבקש, ולאחר ההשקה של זוג שעונים בסדרת ה-Navitimer 1 Airline מתחילת השנה – שעון אחד של PAN-AM ושעון אחד של Swiss-Air, היצרנית משיקה כעת גם גירסת TWA, ומרחיבה את הליין כולו – על ידי הצמדת רצועות מסוגים שונים לדגמים הקיימים של סוויס-אייר ופאן-אם. אם חשבתם שהיצרנית נוטה הלאה מעולם התעופה, זו הדרך שלה להזכיר לכולם שהיא לא הולכת לשום מקום. דגמי הנויטיימר 1 האלו הם קודם כל שעוני כרונוגרף – ממש כמו הנויטיימר המקורי – ולהם, בניגוד לסדרת הנויטיימר 1 – מנגנון אין האוס של ברייטלינג, ה-B01. כל השעונים בקוטר של 43 מ”מ, והם נבדלים בינהם בצבעים ובסוג הצמיד – בהתאם לחברת התעופה אלייה השעון מתייחס. טווח המחירים של הדגמים – בין 8250 דולרים לגרסאות עם צמיד העור, ועד 9225 דולרים לגרסאות עם צמיד ה-Ocean Racer של ברייטלינג.

Navitimer 1 Airline 2019
דגמי ה-Navitimer 1 Airline. מימין לשמאל: גרסת TWA עם צמיד עור, גרסת PAN-AM עם צמיד Ocean Racer וגרסת Swiss-Air עם צמיד מש עשוי פלדה (צילום: צוות ווטש גורו)

ברייטלינג נויטיימר 806 – הוצאה מחודשת

האספנים לא נשארו בידיים ריקות אחרי ההשקות של ברייטלינג 2019 בתערוכת באזל וורלד האחרונה. ימים ספורים לפני התערוכה, הציגה היצרנית גירסא בייצור מוגבל, זהה כמעט לחלוטין, לנויטיימר 806 המפורסם שלה. על השעון המדהים הזה כתבנו בנפרד, בכתבה שהכנו על ההוצאה המחודשת לברייטלינג 806. מחיר השעון – 8500 דולרים.

Breitling Navitimer 806 reissue
ברייטלינג נויטיימר 806 -הוצאה מחודשת לדגם אייקוני של ברייטלינג, ב-1959 יחידות בלבד (צילום: צוות ווטש גורו)

סופראושן הריטג’ כרונוגרף – כעת עם מנגנון אין האוס ובקוטר 44 מ”מ

הסופראושן הריטג’ זכה לנגיעות קלות ולא לעדכון מאסיבי בדמות כמות גדולה של וריאציות חדשות. הסופראושן הריטג’ 2019 החדש יגיע כעת עם מנגנון האין האוס של ברייטלינג, ה-B01, וקוטרו עלה ל-44 מ”מ. הדגם יימכר עם רצועת פלדה בתצורת מש או צמיד סיליקון, במחיר של 7665 דולרים לצמיד סיליקון או 7990 דולרים לצמיד מש.

breitling superoecean heritage 2019
סופראושן הריטג’ 2019 – נגיעות קטנות וחשובות (צילום: צוות ווטש גורו)

סדרת הסופראושן – העדכון המשמעותי ביותר בברייטלינג 2019

הברייטלינג סופראושן היא אחת מבין שתי סדרות הכניסה של ברייטלינג. מדובר בשעוני צלילה פשוטים יחסית, וזולים בהתאם, אשר התקיימו עד כה במגוון וריאציות. כעת – מגוון זה מתחלף ומתרענן לחלוטין בליין ברייטלינג 2019 – כאשר סדרת הסופראושן החדשה עברה רענון מסיבי – לראשונה, זוכה הסדרה להכיל דגמי 36 מ”מ, ובאופן כללי – היא מציעה כעת דגמים בקוטר של 36, 42, 44 ו-46. מגוון רחב של וריאציות קיים בדגמים – לוחות בצבעים שונים, צמידים שונים (חוליות או גומי), וכמובן – הקטרים השונים. מדובר בשינוי משמעותי בברייטלינג, היות וכעת סדרת הסופראושן נגישה מתמיד גם לבנות המין היפה. טווח המחירים – בין 3475 דולרים לגרסאות ה-36 מ”מ עם צמיד גומי ועד ל-4850 דולרים ל-46 מ”מ (אשר זמין עם צמיד גומי בלבד, בצבע כחול או שחור).

Breitling superocean 2019 36
דגמי ה-36 מ”מ החדשים של סדרת הברייטלינג סופראושן המחודשת (צילום: צוות ווטש גורו)
Breitling superocean 42 2019
דגמי הסופראושן 42 מ”מ החדשים (צילום: צוות ווטש גורו)
breitling superocean 2019 46
דגמי הסופראושן 46 מ”מ החדשים עם קייס טיטניום (צילום: צוות ווטש גורו)

ברייטלינג פרמייר – שת”פ עם יצרני כלי רכב, אבל לא רק

סדרת הפרמייר, כמו שעונים רבים אחרים של ברייטלינג שראינו בהשקה זו, קורצת מאוד לחובבי הוינטג’ והרטרו. כרונוגרפים אלו מכילים סממנים רבים לכרונוגרפיי תעופה של פעם, וברייטלינג מגדילה לעשות ויוצרת שת”פ גם עם יצרניות רכב כדי לתת נגיעות יוקרה לדגמים. הראשון בחבורה הוא הפרמייר כרונוגרף ה-“סדרתי”, שאותו ניתן להזמין עם מנגנון אין האוס של ברייטלינג (או מנגנון מבוסס ETA, במחיר נמוך יותר), עם רצועת עור או בד. מחירו – 8100 דולר לגירסאת צמיד בד עם מנגנון מבוסס ETA, עד 8400 דולר לדגם עם מנגנון האין האוס וצמיד עור.

Breitling Premier 2019
חלק מדגמי הפרמייר ה-“סדרתיים” לשנת 2019 (צילום: צוות ווטש גורו)

דגם נוסף בסדרת הפרמייר הם הברייטלינג פרמייר שהושק בשת”פ עם נורטון. לטעמנו, נגיעות הרטרו העיצוביות בשעון זה נהדרות, והוא מוצע גם כן עם מנגנון מבוסס ETA, מנגנון אין האוס, וצמיד עור או חוליות. על הדגם הזה ספרנו לכם בהרחבה בכתבה על הברייטלינג פרמייר 42 בשת”פ עם נורטון. טווח המחירים – 8250 דולרים לדגם עם מנגנון מבוסס ETA עם צמיד מעור ועד 8800 דולרים לדגם עם מנגנון B01 וצמיד חוליות.

Breitling premier 42 norton
שת”פ עם יצרנית האופנועים הבריטית המפורסמת נורטון (צילום: צוות ווטש גורו)

גם בנטלי לא נשארת חייבת, וברייטלינג השיקה קצת לפני התערוכה מספר גרסאות לפרמייר בשת”פ עם יצרנית רכבי היוקרה. גם על השעון הזה ספרנו לכם בהרחבה בכתבה על הברייטלינג בנטלי החדשים, זמן קצר לפני התערוכה. כלל הדגמים האלו מגיעים כחלק ממהדורה מוגבלת של 1000 יחידות – פרט לגרסאת הזהב הצהוב – שמגיעה במהדורה מוגבלת של כ-200 יחידות. המחירים – בין 9950 דולרים לדגם הכניסה עם צמיד העור עד ל-10500 לדגם עם צמיד החוליות. הדגם עם קייס הזהב 18 קראט יעלה לכם כ-28,000 דולרים.

שעון הברייטלינג בנטלי פרימייר מהדורת המאה בגרסת המתכת (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

ברייטלינג קוקפיט B50 אורביטר III לימיטד

כמעט אחרון חביב בחבורת ההשקות הוא הקוקפיט B50. לדגם זה הושקה מהדורה מוגבלת של כ-271 יחידות, והיא נועדה להנציח 20 שנים שעברו מאז המסע הראשון של הקפת כדור הארץ בכדור פורח – מסע שמומן על ידי ברייטלינג. מדובר בקוקפיט B50 טיפוסי, עם צמיד סיליקון כתום, קייס עשוי טיטניום והיקף ייצור כאמור של כ-271 יחידות בכל העולם. מחיר השעון יימסר ללקוחות המעוניינים ברכישתו (בהנחה ששעונים כאלו עוד זמינים לרכישה בשלב הזה).

breitling cockpit orbiter 3 2019
רק 271 יחידות (מקור: אתר ברייטלינג הרשמי)

שינוי מאסיבי בדגמי הכניסה של ברייטלינג

את העדכון הזה הבאנו לכם כמה ימים לפני תערוכת באזל וורלד 2019. ברייטלינג 2019 לא תהיה ברייטלינג של השנים הקודמות, כאשר סדרת הקולט וסדרת האוונג’ר התמזגו לסדרה אחת שהיא – האוונג’ר. מגוון גדול מאוד של שעונים – אוטומטיים וקוורץ, במגוון קטרי קייס, צבעים וסוגי צמידים, שכולם מעטה ייקראו אוונג’ר – שמה החדש של סדרת דגמי הכניסה הבסיסיים של ברייטלינג. תוכלו לקרוא בהרחבה על המהלך בכתבה שהכנו אודות המיזוג בדגמי הכניסה של ברייטלינג.

breitling super avanger chronograph 48
אל תאמרו עוד “קולט” – אמרו “אוונג’ר”. הברייטלינג אוונג’ר כרונוגרף 48 (מקור: ברייטלינג)

לאתר ברייטלינג העולמי