בעוד העולם כולו מנסה ללמוד כיצד להתמודד עם וירוס הקורונה וההשלכות ההרסניות שלו על כמעט כל תחום בחיי היום יום שלנו, נדמה כי בתעשיית השעונים החליטו להתמודד עם וירוס הקורונה אחרת. פשוט להתעלם ממנו. להמשיך ולהשיק שעונים כאילו אין מגפה עולמית וכאילו שמרבית מדינות העולם לא נמצאות במשבר כלכלי ואפילו לקיים תערוכת שעונים בימים אלו בג’נבה, תערוכת Geneva Watch Days. במסגרת התערוכה שנפתחה אמש, קיבלנו כבר מספר השקות והכרזות מעניינות עליהן נדווח בימים הקרובים, נתחיל עם אחת המעניינות ביותר שבהן – ברייטלינג Endurance Pro – סדרת שעוני כרונוגרף ספורט חדשה מבית ברייטלינג עם מנגנון סופר קוורץ של ברייטלינג.

ברייטלינג Endurance Pro – מפרט טכני

סדרת ה-Endurance Pro החדשה של ברייטלינג מציגה שעוני כרונוגרף ספורט עם נגיעות צבעוניות וצעירות, המגיעים בגוף בקוטר של 44 מ”מ העשוי מסגסוגת ה-BreightLight. אם השם הזה נשמע לכם מוכר, אתם לא טועים. מדובר באותו חומר ממנו עשויים שעוני הקולט Skyracer של ברייטלינג. מדובר בסגסוגת קלה במיוחד וכמעט עמידה לחלוטין בפני שריטות. ברייטלינג משיקה חמישה דגמים בסדרה החדשה. כולם מגיעים כאמור בגוף ה-Breightlight בצבע שחור, אך עם נגיעות שונות של צבעים – אדום, לבן, צהוב, כתום וכחול. נגיעות הצבע באות לידי ביטוי בכתר של השעון, בטבעת חיצונית סביב לוח השעון, רצועת השעון ובציפוי שמקיף את אינדקסי השעה – 3,6 ו-9 על גבי לוח השעון.

ברייטלינג Endurance Pro. מקור - Hodinkee.
ברייטלינג Endurance Pro. מקור – Hodinkee.

השעונים הם שעוני כרונוגרף, בסידור המוכר של 3,6,9 (אם כי הלוחות הקטנים גבוהים מעט על גבי לוח השעון), כשהלוח בשעה 3 הוא כרונוגרף שמודד זמן בדיוק של עשירית שניה, הלוח בשעה 9 הוא כרונוגרף ה-30 דקות והלוח בשעה 6 הוא לוח השניות של השעון.

ברייטלינג Endurance Pro. מקור - Hodinkee.
ברייטלינג Endurance Pro. מקור – Hodinkee.

ברייטלינג תשווק את השעונים עם רצועת הגומי “Diver Pro” המוכרת כל כך של החברה, כשניתן יהיה לרכוש בנפרד רצועת נאטו העשויה מאקוניל בצבעים זהים לשעון. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

ברייטלינג Endurance Pro – מנגנון

בתוך השעונים החדשים ברייטלינג משלבת את קליבר 82 של ברייטלינג, מנגנון סופר קוורץ מאושר כרונומטר, שעל פי ברייטלינג “מדויק יותר פי 10 מכל מנגנון קוורץ רגיל”, כשהוא מגיע עם אורך חיים של 3-4 שנים.

מגוון צבעים צעירים לשעוני הסדרה. מקור - Hodinkee.
מגוון צבעים צעירים לשעוני הסדרה. מקור – Hodinkee.

מה חדש בעצם?

סדרת שעוני ספורט כרונוגרף וסופר תקציבית (תיכף נגיע למחיר) של ברייטלינג, בצבעים צעירים ומראה אטרקטיבי שלא ניתן לפספס.

מגוון צבעים צעירים לשעוני הסדרה. מקור - Hodinkee.
מגוון צבעים צעירים לשעוני הסדרה. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו?

טוב ששאלתם. 3,000 דולרים בלבד. נכון – לא מעט עבור שעון קוורץ, גם אם תקראו לו סופר-קוורץ, אבל גם סכום די נמוך עבור שעון של ברייטלינג, עם כל המורשת המפוארת והנהדרת של החברה הזאת. תג המחיר הזה הופך את סדרת ה-Endurance Pro לאחת מסדרות השעונים התקציביות ביותר של ברייטלינג.

שעוני סדרת ה-Endurance Pro עם רצועת הגומי. מקור - Fratello Magazine.
שעוני סדרת ה-Endurance Pro עם רצועת הגומי. מקור – Fratello Magazine.

השורה התחתונה

אם אתם חובבי שעונים אתם בוודאי יודעים שבשנים האחרונות ברייטלינג, תחת הנהלת ג’ורג’ קרן, עלתה על המסלול הנכון. ברייטלינג משיקה דגמים נפלאים של שעונים חדשים, כאלו המבוססים על דגמי וינטאג’ נפלאים של החברה לצד דגמים חדשים או סדרות קיימות שעוברות רענון עיצובי משמעותי. עם הסדרה החדשה ברייטלינג מנסה לפנות לקהל יעד חדש, אנשים שמחפשים שעון עמיד במיוחד לפעילות יום-יומית, אפילו כמו רכיבה על אופניים או משחק טניס, מבלי לחשוש לשעון שלהם, אבל כאלו שמעדיפים בכל זאת שעון שוויצרי שיוכל להיות בסיס לשיחה ולא שעון חכם כלשהו שמודד קלוריות. בחירת הצבעים הנהדרת של ברייטלינג הופכת את השעונים הללו לצעירים וקלילים עוד יותר, בשילוב של תג המחיר הנמוך (יחסית) שלהם, מדובר בסדרת שעונים עם תמורה נהדרת למחיר, כששעוני הסדרה יכולים לקשט כל אוסף שעונים, מכובד ככל שיהיה.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של ברייטלינג.