בשנה שעברה השיקה ברייטלינג גרסה מחודשת לאחד השעונים האייקוניים שלה, ה-TOP TIME. שעון שמבוסס על שעון אייקוני של החברה משנות ה-60 של המאה הקודמת. השעון מגיע עם לוח “זורו” – לוח לבן עם שני קונוסים המתחברים במרכז לוח השעון. כל אחד מהקונוסים “עוטף” לוח קטן בשעות 3 ו-9. השילוב הזה מקנה לקונוסים הללו מראה של מעין מסכה של זורו. בחודש שעבר השיקה ברייטלינג גרסה חדשה נוספת ל-TOP TIME, בשיתוף פעולה עם חברת DEUS EX MACHINA. החברה היא חברת לייף-סטייל אוסטרלית, המייצרת ביגוד ואביזרים לספורט מוטורי וגלישה. השעון החדש, ברייטלינג TOP TIME DEUS,  אמור לשקף את רוח ההרפתקנות של שתי החברות. יצאנו לבדוק.

ברייטלינג TOP TIME DEUS – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 14.27 מ”מ.

ברייטלינג TOP TIME DEUS. מקור - TimeandWatches.
ברייטלינג TOP TIME DEUS. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם מראה וינטאג’י מובהק, הרבה יותר משעון ה-TOP TIME משנה שעברה. תורמים למראה הרטרו של השעון – מחוגי הלוחות הקטנים שמגיעים בגוונים שונים של צהוב-כתום. מחוג שניות הכרונוגרף שמגיע בצורת ברק בצבע כתום ומחוגי השעות והדקות, גם הם בגוון כתום מיושן.

 שעון במראה וינטאג'י בשת"פ עם המותג DEUS EX MACHINA. מקור - TimeandWatches.

שעון במראה וינטאג’י בשת”פ עם המותג DEUS EX MACHINA. מקור – TimeandWatches.

סביב המסגרת החיצונית של לוח השעון אנו מוצאים סקלת טכימטר, כשסביב השעה 3 אנו מוצאים גם כן נגיעות של גווני הצהוב-כתום שמגיעים במחוגי השעון. הלוחות הקטנים גם הם מגיעים במראה קצת לא שגרתי, או אם תרצו – לא מודרני, כשהם מגיעים בצורת ריבוע עם קצוות מעוגלים.

 שעון נוסף בסדרת ה-TOP TIME של ברייטלינג. מקור - TimeandWatches.

שעון נוסף בסדרת ה-TOP TIME של ברייטלינג. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את הכיתוב TOP TIME ומתתיו את הלוגו DEUS. בשעה 12 אנו מוצאים את הלוגו של ברייטלינג, בכתב יד בפונט וינטאג’י.

ברייטלינג TOP TIME DEUS – מנגנון

ברייטלינג משלבת בשעון החדש את קליבר 23 שלה. קליבר 23 הוא  מנגנון כרונוגרף אוטומטי מנגנון המבוסס על קליבר 7753 של ETA. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 48 שעות. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

גב השעון עם תחריט של אופנוען בנסיעה. מקור - TimeandWatches.
גב השעון עם תחריט של אופנוען בנסיעה. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם גב מוצק, עליו מופיע תחריט אומנותי מבית DEUS. קרבי טקוול (Carby Tuckwell), המנהל הקריאטיבי של Deus אחראי לתחריט, שבו רואים אופנוען במראה רטרו כשהוא בנסיעה. מעל האופנוען יופיע הכיתוב ONE OF 1500. מתחתיו יופיע הכיתוב BREITLING + DEUS בכתב יד.

אז מה חדש בעצם?

גרסה נוספת בסדרת ה-TOP TIME של ברייטלינג, בשיתוף פעולה עם DEUS EX MACHINA. שעון עם מראה סופר וינטאג’י מצד אחד וצעיר וקליל מצד שני.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס A233101A1A1X1, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות. ברייטלינג תשווק אותו בצורה בלעדית באופן מקוון עד ל-23 למרץ. לאחר מכן הוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים השונים של ברייטלינג ברחבי העולם. תג המחיר שלו? טוב ששאלתם. 4,990 דולרים. אם שאלתם, תג המחיר זהה למחיר של שעון ה-TOP TIME מהשנה שעברה.

  ברייטלינג TOP TIME DEUS. מקור - TimeandWatches.

ברייטלינג TOP TIME DEUS. מקור – TimeandWatches.

השעון יגיע עם רצועת עור חומה במראה וינטאג’י ועם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

השורה התחתונה

אם אתם עוקבים אחרי עולם השעונים, אתם בוודאי יודעים שברייטלינג עוברת בשנים האחרונות מהפך של ממש תחת הנהלת ג’ורג’ קרן. בתקופה האחרונה נראה שחברה מנסים לנער עוד יותר את התדמית “הרשמית” שלה ולשדר תדמית קצת יותר צעירה וצבעונית.

 ברייטלינג TOP TIME DEUS. מקור - TimeandWatches.

ברייטלינג TOP TIME DEUS. מקור – TimeandWatches.

שעונים כמו הסופר אושן הריטאג’ בצבעי הקשת ומגוון דגמי שעונים צבעוניים יחסית עוזרים לברייטלינג במשימה הזאת. לקו העיצובי החדש הזה מצטרף עכשיו השעון החדש הזה, עם מראה וינטאג’י מיוחד ושיתוף פעולה עם מותג לייף-סטייל צעיר.