אם חשבתם ששעונים שמקדישות יצרניות שעונים למשווקות שלהן הוא טרנד ששמור בלעדית להובלו או אודמר פיגה, אתם טועים. יש עוד כמה וכמה יצרניות שעושות את הצעד הזה ומשיקות שעון שמוקדש למשווקת כזאת או אחרת. האחרונה שמצטרפת לטרנד הזה (לפחות ממה שידוע לגורו …) היא ברייטלינג עם שעון חדש בסדרת הפרימייר שלה. ברייטלינג Watches Of Switzerland – שעון חדש של החברה שמגיע בשיתוף פעולה עם המשווקת הגדולה ביותר בבריטניה לשעוני יוקרה. בואו ונכיר אותו ביחד.

ברייטלינג Watches Of Switzerland – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג שמוקדש ל-Watches Of Switzerland הוא שעון מוכר מאוד של החברה. החברה לקחה את שעון הפרימייר B01 כרונוגרף 42 שלה. השעון מגיע בקוטר של 42 מ”מ בגוף העשוי מפלדת אל-חלד והוא כמובן שעון כרונוגרף.

ברייטלינג Watches Of Switzerland. מקור - Hautetime.
ברייטלינג Watches Of Switzerland. מקור – Hautetime.

ערכת הצבעים של השעון היא כחול-כסוף עם נגיעות של אדום. לוח השעון כסוף בגוון בהיר מאוד כמעט לבן. הלוחות הקטנים בצבע כחול כמו גם במסגרת ההיקפית של השעון, שם נמצאת סקאלת הטכימטר. הצבע האדום מעטר את קצה מחוג השניות של הכרונוגרף ואת המילה TACHYMETER בין השעות 12 ל-1 בלוח השעון.

ברייטלינג Watches Of Switzerland. מקור - Watches Of Switzerland.
ברייטלינג Watches Of Switzerland. מקור – Watches Of Switzerland.

השעון יגיע עם רצועת עור תנין כחולה עם תפרים לבנים. הצבע הכחול מקנה לשעון הפרימייר, קלאסיקה של ברייטלינג מאמצע המאה הקודמת, מראה מודרני וצעיר. בשעה 3 בלוח השעון אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות, כשבשעה 9 של לוח השעון נמצא לוח השניות הקטן של השעון. בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון שבמבט ראשון כמעט ולא מורגשת ולא פוגעת במראה של השעון.

ברייטלינג Watches Of Switzerland – מנגנון

ברייטלינג משלבת בשעון את קליבר ה-B01 כרונוגרף שלה. אם הייתם על אי בודד בשנים האחרונות או שהזיכרון שלכם חלש, נציין כי מדובר באחד ממנגנוני הכרונוגרף המובילים בעולם כיום.

הכיתוב The Watches Of Switzerland Group בגב השעון. מקור - Hautetime.
הכיתוב The Watches Of Switzerland Group בגב השעון. מקור – Hautetime.

הוא מגיע עם 47 אבני חן בתוכו והוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות והסמכת כרונומטר של ה-COSC. ניתן להתרשם מהמנגנון המרשים מבעד לגב זכוכית הספיר של השעון.

אז מה חדש בעצם?

שילוב הצבעים הכסוף(לבן)-כחול בסדרת הפרימייר. מהדורה שמוקדשת לאחד המשווקים הגדולים של ברייטלינג (ושל שעוני יוקרה בכלל) בעולם. או אם תרצו – סתם סיבה למסיבה לברייטלינג להצטרף לטרנד המהדורות המוגבלות. איך בא לכם להסתכל על זה?

מראה מודרני לשעון הכרונוגרף הקלאסי של ברייטלינג. מקור - Hautetime.
מראה מודרני לשעון הכרונוגרף הקלאסי של ברייטלינג. מקור – Hautetime.

כמה זה עולה לנו?

ברייטלינג תשיק את השעון במהדורה מוגבלת של 150 יחידות שיימכרו בסניפים של Watches Of Switzerland בלבד. הרשת, שהחלה את דרכה בבריטניה, התרחבה בשנים האחרונות לארצות הברית. שלושה סניפים של הרשת נפתחו בארצות הברית – שניים בניו יורק והשלישי בלאס וגאס. 100 מהשעונים יימכרו בבריטניה ו-50 יעשו את כל הדרך מעבר לאוקיינוס האטלנטי לסניפים של Watches Of Switzerland בארצות הברית. אה, לא סיפרנו לכם כמה השעון עולה. 8,400 דולרים ואחד מ-150 השעונים יכול להיות שלכם.

השורה התחתונה 

הגורו, כמו מרבית חובבי השעונים, בדרך כלל סולד מהמילה מהדורה מוגבלת. צרפו לזה את העובדה שמדובר במהדורה מוגבלת למשווקת שעונים ותקבלו, בדרך כלל – Big No. אבל במקרה הזה, הגורו מוכן “לזרום” עם השעון החדש. בגלל המראה המיוחד של השעון הזה – ערכת הצבעים הכסופה-כחולה שלו ובגלל שברייטלינג לא נוטה להפריז עם השימוש במהדורות מוגבלות. האם זה היה שעון הברייטלינג פרימייר שהגורו היה קונה בסדרה? לא בטוח. אם כבר פנדה – אז שיהיה בשחור לבן …

מראה ספורטיבי ואלגנטי בו זמנית. מקור - HauteTime.
מראה ספורטיבי ואלגנטי בו זמנית. מקור – HauteTime.

למידע נוסף על השעון החדש ולרכישה מוקדמת באתר של Watches Of Switzerland.