ברמונט הבריטית היא חברה שלצערו של הגורו לא עולה מספיק לכותרות כאן אצלנו באתר. לחברה יש שעונים נפלאים שלא נופלים באיכות שלהם ממיטב היצרניות השוויצריות (בואו לא נתחיל מכות עכשיו …). אבל כשברמונט מחליטה להקדיש שעונים במהדורה מוגבלת לפיזיקאי אולי המפורסם ביותר בעולם, סטיבן הוקינג המנוח, שנפטר לפני כשלוש שנים, הגורו מתיישב להכיר אותם כמו שצריך ואתם מוזמנים להצטרף אליו. ברמונט סטיבן הוקינג – קיצור תולדות הזמן.

סטיבן הוקינג – קיצור תולדות הזמן 

סטיבן הוקינג המנוח היה אחד מגדולי הפיזיקאים בעולם בשנים האחרונות ולבטח המפורסם שבהם. הוא עזר להבין חורים שחורים, מכניקת קוואנטים ועוד. הוקינג פרסם מספר ספרים, כשהמפורסם ביותר שבהם הוא “קיצור תולדות הזמן”. הוקינג, שנולד באוקספורד שבבריטניה בשנת 1942 הפך לסלב ברמה עולמית במהלך חייו. האחים ברמונט הבריטיים החליטו שכשנתיים וחצי לאחר מותו, זה זמן נפלא להשיק שעונים במהדורה מוגבלת לזכרו.

ברמונט סטיבן הוקינג – מפרט טכני 

ברמונט משיקה את שעון הסטיבן הוקינג מהדורה מוגבלת בשלושה דגמים. כל הדגמים יגיעו בגוף בקוטר של 41 מ”מ. הדגמים יהיו עשויים מפלדת אל-חלד, זהב אדום וזהב לבן. ברמונט, שידועה בשימוש בפריטים היסטוריים בצורה כזאת או אחרת בשעונים שלה, שילבה גם כאן מחווה נפלאה להוקינג.

ברמונט סטיבן הוקינג. מקור - ORACLE TIME.
ברמונט סטיבן הוקינג. מקור – ORACLE TIME.

בשעונים החדשים משולבת דגימת עץ שנלקחה ממגירת שולחן וינטאג’ שהוקינג ירש מסבתו. היא קיבלה את השולחן כמתנת פרישה לציון חלקה בהקמת בית הספר לבנות “בורוברידג'” של יורקשייר. השולחן הזה הפך לשולחן שעליו ישב הוקינג לכתוב מאוחר יותר כמה מהתיאוריות המפורסמות שלו. בנוסף, השעונים הללו מגיעים במהדורה מוגבלת. כל מספר של השעון במהדורה מוגבלת מודפס על עותקים מקוריים של מאמר המחקר הראשי משנת 1979 – “The Nuts and Bolts Of Gravity” שהוקינג המנוח חיבר ביחד עם ג’יי.וו.גיבונס.

ברמונט סטיבן הוקינג. מקור - ORACLE TIME.
ברמונט סטיבן הוקינג. מקור – ORACLE TIME.

ברמונט תייצר 388 יחידות מהשעונים הללו בסך הכל. 88 שעונים יגיעו בזהב אדום 18 קראט עם לוח שחור. מספר זהה של שעונים תייצר ברמונט בגוף העשוי מזהב לבן עם לוח כחול. שאר השעונים יהיו עשויים מפלדת אל-חלד. למה 88? כי זאת השנה שבה פרסם הוקינג את ספרו “קיצור תולדות הזמן”.

ברמונט סטיבן הוקינג. מקור - ORACLE TIME.
ברמונט סטיבן הוקינג. מקור – ORACLE TIME.

השעונים מגיעים עם לוחות בעיצוב מעגלי, עם עיגול מרכזי בעיצוב חור שחור. בשעה 12 אנו מוצאים תאריכון גדול ובשעה 6 אנו מוצאים חלונית עם מחוג שניות בתצוגה דמוית מכשיר מדידה.

גב השעון עם המספר הסידורי במהדורה המוגבלת. מקור - ORACLE TIME.
גב השעון עם המספר הסידורי במהדורה המוגבלת. מקור – ORACLE TIME.

גב השעון מגיע עם עבודת יד המתארת את מיקום הכוכבים בשמים מעל אוקספורד ב-8 לינואר 1942, יום הולדתו של סטיבן הוקינג. במרכז גב השעון פיסת מטאוריט המסמלת את הקוסמוס.

ברמונט סטיבן הוקינג – מנגנון

ברמונט שילבה בשעונים החדשים את קליבר BE-33AE שלה. המנגנון הוא מנגנון אינהאוס אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. המנגנון הוא מנגנון כרונומטר שמגיע עם רזרבת כוח של 42 שעות.

אז מה חדש בעצם?

סדרת שעונים שהיא כל כולה מחווה של ברמונט לפיזיקאי המנוח סטיבן הוקינג, אחד מגדולי הפיזיקאים בעולם ואחד האישים המפורסמים ביותר שיצאו מבריטניה בעשורים האחרונים וזכו לתהילת עולם מדעית. ברמונט תשיק בנוסף, באופן די נדיר, גם מהדורה מוגבלת של 88 יחידות (מלבד 388 היחידות שהזכרנו לעיל) של שעון סטיבן הוקינג לנשים.

גם שעון לנשים במהדורה מוגבלת. מקור - ORACLE TIME.
גם שעון לנשים במהדורה מוגבלת. מקור – ORACLE TIME.

הוא יגיע בגוף בקוטר של 34 מ”מ, עם לוח מטאוריט ושיבוץ יהלומים בבזל השעון. גם בגב השעון הזה אנו מוצאים את עיצוב החור השחור.

גם שעון לנשים במהדורה מוגבלת. מקור - ORACLE TIME.
גם שעון לנשים במהדורה מוגבלת. מקור – ORACLE TIME.

כמה זה עולה לנו?

ברמונט החלה לשווק את השעונים הללו בסוף נובמבר 2020. שעוני פלדת האל-חלד יגיעו במחיר של 7,995 פאונד. השעונים בזהב אדום יגיעו במחיר של 17,995 פאונד. שעוני הזהב לבן יגיעו במחיר של 18,995 פאונד.

ברמונט סטיבן הוקינג מהדורה מוגבלת של 388 יחידות. מקור - ORACLE TIME.
ברמונט סטיבן הוקינג מהדורה מוגבלת של 388 יחידות. מקור – ORACLE TIME.

השורה התחתונה

בין אם אתם חובבי פיזיקה או מבינים פיזיקה, דמותו של הוקינג המנוח בוודאי מוכרת לכם. גם אם הקשר היחיד שלכם לפיזיקה היה כשעברתם ליד כיתת הפיזיקה בבית הספר כשהברזתם בדרך לקיוסק או לחוף הים, אתם בוודאי יודעים הוא היה פיזיקאי. אין חברה מתאימה מברמונט הבריטית להקדיש שעון להוקינג ואין ספק שהיא עשתה זאת בצורה נפלאה, שמכבדת את זכרו ומורשתו.

למעבר לאתר של ברמונט.