“כדורסל יקר-מהרגע שהתחלתי להפוך את הגרביים של אבא שלי וזרקתי זריקות ניצחון דימיוניות, ידעתי שדבר אחד אמיתי: התאהבתי בך. אהבה כל כך עמוקה שנתתי לך את הכל – את המוח שלי ואת גופי, את רוחי ואת נשמתי”.

כך פתח אגדת הכדורסל, קובי בראיינט את המכתב שכתב לאהבת חייו הנצחית, זו שנותנת לו את הסיבה לקום בבוקר וממלאת אותו חיים- משחק הכדורסל.

בראיינט והובלו. מקור: haute time
בראיינט והובלו. מקור: haute time

בראיינט נחשב לאחד מהשחקנים הטובים והמוערכים ביותר בהסטוריה. בראיינט שנולד בשנת 1978 בפנסילבניה, גדל לתוך מציאות המשחק. אביו היה שחקן NBA ובראיינט שראה באביו כמנטור, הלך בעקבותיו והחל לשחק כבר בגיל שלוש.

לאחר שויתר על לימודים במכללה, נבחר בשנת 1996 לשחק בקבוצת “שארלוט הורנטס”, ולאחר מכן הועבר לקבוצת ה”לוס אנג’לס לייקרס” האגדית שכיום נחשב בראיינט למזוהה עימה יותר מכל. בהמשך בראיינט צבר שיאים מדהימים כמו : מלך הסלים בשנים 2006/7, או לקיחת חמש אליפויות יחד עם הלייקרס ודירוגו במקום הרביעי כאחד מהקלעים הטובים ביותר בתולדות ה NBA.

אין ספק שבראיינט היה אגדה בחייו..
גם לאחר פרישתו ממשחק פעיל, בראיינט לא נח. הוא אימן את קבוצת הבנות שביתו משחקת בה, והמשיך לכהן כאייקון משפיע ולסמל למצויינות נחישות והתמדה. בראיינט לאורך השנים גילה נאמנות למותג העל “הובלו” החביב על ספורטאים ואושיות רבות.

שמו של בראיינט כבר נקשר להובלו בשעונים שיצאו כמחווה לו ולדרכו. השעון האחרון שיצא הנושא את שמו, הוא הקלאסיק פיוז’ן- HeroVillain.

השעון שיצא ב2016, מציג אלמנטים רבים המדגישים את בראיינט ואת פועלו הרב. קוטר השעון כ 45 מילימטר בעל לוח סקלטוני קרמי בגימור סאטן מלוטש. סמני החוגה והמחוגים עשויים זהב כשעל הלוח מופיע נחש ה”בלאק ממבה” כינויו הנצחי של בראיינט. בשעה 6 מופיע מצב ירח עם דיסק ספיר המאפשר מבט ייחודי לתצוגה על ידי העונד. הרצועה עשויה עור וציגה את דמות עורו של הנחש.

שעון המחווה "לבלאק ממבה". מקור: fteshnes mag
שעון המחווה “לבלאק ממבה”. מקור: fteshnes mag

כמו כן תצוגה של לוח שנה מופיעה בשעה 12.00  כאשר החודשים יוצגו בתוך גלגל המזכיר כדורסל.

מאחורי השעון יופיע הכיתוב המציג את בראיינט ואת מספר החולצה – KB20. הקליבר הוא HUB1131 הביתי של הובלו בעל כח עתודה של 42 שעות, כמו כן השעון מגיע ב 24 יחידות כמהדורה מוגבלת ייחודית.

החיבור בין הובלו לבראיינט הוא מתאים כמו כדור לסל. לא חייב להיות אוהד כדורסל בשביל להכיר או לשמוע על קובי בראיינט. בראיינט היה מהשחקנים המוכרעם והמשפיעים בעולם, שמו הלך לפניו בכל מקום ובכל מצב. השאיפה למצויינות ,התחרותיות והדבקות במטרה אפיינו אותו יותר מכל. לכן החיבור להובלו הוא בלתי נמנע, בגלל שכמו בראיינט, גם בשביל להכיר את הובלו לא חייב להיות חובב שעונים גדול.
שמה של הובלו הולך לפניה , וכחברה די וותיקה בייחס לאחרות היא התברגה במהירות לצמרת ומציגה עבודות ייחודיות ויוצאות דופן.

כמו שאמר בראיינט : “הדבר החשוב ביותר הוא לנסות לתת השראה לאנשים כדי שהם יוכלו להיות מצוינים במה שהם רוצים לעשות”

ואין ספק שמותו הטראגי של בראיינט השאיר חלל עצום בעולם הספורט, אך את ההשראה למצויינות אין ספק שהוא השאיר אחריו, וששחקן מצויין כמו בראיינט יבחר רק בחברה שמייצרת שעונים לא פחות ממצויינים.

והובלו היא ללא ספק כזו הראויה לתואר.