בשבוע שעבר הצגנו לכם את שעון האקווה רייסר במהדורה מוגבלת, שהושק בשיתוף פעולה עם סדנת הפרסונליזציה הבריטית במפורד. השעון הגיע עם ערכת צבעים שחורה-כתומה, כשבכתבה שלנו ציינו כי במפורד אוהבת להשתמש בצבעים כהים בשעונים שלה. כנראה שמישהו בבמפורד החליט להוכיח לגורו שהחברה יודעת לעבוד לא רק עם צבעים כהים, אלא גם עם צבעים בהירים. לא סתם בהירים – הכי בהירים שיש. לצורך כך, לקחו בחברה שעון מחברה בקליבר קצת יותר גבוה מטאג הויר וטבלו אותו בלבן. טוב נו, לא באמת. ג’יררד פרגו לורטו גוסט – כשבמפורד מראה לנו שהיא יודעת לעשות שעונים גם בלבן.

ג’יררד פרגו לורטו – חוגגים 45 

שנת 2020 אולי תזכר לעד כשנת הקורונה, אבל לא מעט יצרניות שעונים ציינו בשנה הזו תאריכים משמעותיים. קחו למשל את טאג הויר עם שנת ה-160 להיווסדה. או אם תרצו, את ג’יררד פרגו שמציינת 45 שנים לסדרת שעוני הלורטו שלה. אם אתם חזקים בחשבון, אתם כבר מצליחים להבין כי שעוני סדרת הלורטו הגיעו לעולם בשנת 1975. קצת אחרי שאודמר פיגה השיקה את שעוני הרויאל אוק שלה. באותן שנים זה עדיין לא היה נחשב הימור בטוח כל כך להשיק שעון ספורט מתכתי, אבל ג’יררד פרגו החליטה להמר על כל הקופה ו-45 שנים מאוחר יותר, נראה כי ההימור הזה השתלם לה. השעונים הללו הפכו במרוצת השנים לחלק משמעותי בקולקציה של החברה. מאפיינים כמו מנגנון אוטומטי דק במיוחד, גוף קשיח, לוח עם טקסטורה וצמיד אינטגרלי הפכו במרוצת השנים לסימן ההיכר של הסדרה.

ג’יררד פרגו לורטו גוסט – מפרט טכני 

שעוני סדרת הלורטו המודרניים (מהשנים האחרונות) מגיעים עם גוף המשלב גוף עגול ובזל מתומן. אם אתם זוכרים, בתחילת השנה סיפרנו לכם על שלושה שעוני לורטו חדשים שהגיעו מסגסוגות מיוחדות. לצד שעון “סטנדרטי” העשוי מטיטניום, השיקה החברה שעון העשוי משילוב של ספיר וטיטניום ושעון העשוי מסגסוגת המשלבת סגסוגת קרמית עם זכוכית. גם בשעון החדש של ג’יררד פרגו בעיצובה של סדנת במפורד, אנו מקבלים סגסוגת מיוחדת – סגסוגת קרמית לבנה. בבמפורד מודים כי מדובר בפעם הראשונה בה בחברה התנסו בסגסוגת זו. אם אתם שואלים את הגורו? הוא היה שמח לראות אותם ממשיכים להתנסות בסגסוגות הזאת.

ג'יררד פרגו לורטו גוסט. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
ג’יררד פרגו לורטו גוסט. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

ג’ורג’ במפורד, מי שעומד מאחורי הסדנה, הודה כי היה זה אתגר כפול עבור החברה. גם להתנסות לראשונה בסגסוגת קרמית לבנה וגם להתנסות בצבע הלבן. במפורד הייתה כאמור מזוהה מאז ומתמיד עם ערכת צבעים כהה. בחברה החליטו כי הגיע הזמן לצאת מאזור הנוחות שלה ובחרו כאמור בשעון הלורטו גוסט למשימה הזאת.

ג'יררד פרגו לורטו גוסט. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
ג’יררד פרגו לורטו גוסט. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

גוף השעון הלבן מגיע עם לוח ה-Clous De Paris המוכר של ג’יררד פרגו בצבע לבן.מחוגי השעון וסמני השעה מגיעים בצבע שחור, כמו גם הכיתובים השונים על הלוח. גם הכתר של השעון מגיע בצבע שחור, כשהוא עשוי מטיטניום בציפוי PVD שחור.

לוח ה-Clous De Paris המוכר של ג'יררד פרגו בצבע לבן. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
לוח ה-Clous De Paris המוכר של ג’יררד פרגו בצבע לבן. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

השעון מגיע בקוטר של 38 מ”מ ובעובי של 10.2 מ”מ, מה שהופך אותו למעשה לשעון כמעט יוניסקסי. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של 100 מטרים.

ג’יררד פרגו לורטו – מנגנון

בתוך השעון משולב קליבר GP03300-0139, מנגנון אינהאוס אוטומטי של ג’יררד פרגו. המנגנון מגיע עם 27 אבי חן והוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה.

קליבר GP03300 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר GP03300 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 46 שעות וניתן להתרשם ממנו מבעד לגב השעון השקוף. הוא מגיע עם תצוגת תאריכון, אותו ניתן לראות בשעה 3 בלוח השעון.

אז מה חדש בעצם?

שעון הגוסט מציג שיתוף פעולה מעניין בין ג’יררד פרגו לבמפורד. שעון ייחודי ומעניין בצבע שלא רואים בכל יום. צבע וסגסוגת חדשים שאפילו בבמפורד מודים שהם מעולם לא התנסו בהם ואפילו גרמו להם לצאת מאזור הנוחות שלהם. תנו לגורו עוד שעונים כאלו ופחות צמיד חדש מזהב אדום לשעון שכבר ראינו ב-200 גרסאות.

סגסוגת קרמית לבנה, לראשונה בשימוש של במפורד. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
סגסוגת קרמית לבנה, לראשונה בשימוש של במפורד. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ג’יררד פרגו יגיע במהדורה מוגבלת של 45 יחידות. נכון, 45 שנים לסדרת הלורטו, 45 שעונים במהדורה מוגבלת. השעונים יגיעו עם רצועת עור עגל לבנה או צמיד העשוי מסגסוגת קרמית בצבע לבן גם הוא. רפרנס 81005-32-733-UB7A, הדגם עם רצועת העור, יגיע במחיר של 10,300 פאונד בריטי.

גרסת הצמיד הקרמי וגרסת רצועת העור. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
גרסת הצמיד הקרמי וגרסת רצועת העור. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

רפרנס 81005-32-733-32A, הדגם עם הצמיד הקרמי הלבן, יגיע במחיר של 12,000 פאונד בריטי. השעון יהיה זמין לרכישה במשך חודש אחד בהרודס וב-Dover Street Market, החל מה-19 לנובמבר. לאחר מכן ניתן יהיה לרכוש את השעון בבוטיקים השונים של ג’יררד פרגו ברחבי העולם ובאמצעות המשווקים המורשים שלה ברחבי העולם.

השורה התחתונה

אתם יכולים שלא לאהוב את הצבע הלבן. אתם יכולים שלא לאהוב את ג’יררד פרגו ואתם יכולים שלא לאהוב סדנאות עיצוב כמו במפורד. אבל אתם לא יכולים שלא להעריך ניסיון לעשות משהו שונה ומרענן בעולם השעונים. נכון, אמנם לא מדובר במהפכה של ממש או חומר פורץ דרך. אבל בכל זאת, שעון בצבע לבן כל כך זה לא משהו שרואים בכל יום. ג’יררד פרגו היא אחת היצרניות האיכותיות בעולם השעונים, שלא זוכה להרבה אזכורים בגורו. אבל כשהיא כבר כן מגיעה אלינו לכותרות, תהיו בטוחים שמדובר בשעון מיוחד. במקרה של שעון הגוסט החדש של החברה – שעון סופר מיוחד.

45 שעונים במהדורה מוגבלת. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
45 שעונים במהדורה מוגבלת. מקור – WatchCollectingLifeStyle.
45 שעונים במהדורה מוגבלת. מקור - WatchCollectingLifeStyle.
45 שעונים במהדורה מוגבלת. מקור – WatchCollectingLifeStyle.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ג’יררד פרגו.