יצרנית שעוני היוקרה ג’יררד פרגו מציינת השנה את יובל ה-35 לשעון ה-Laureato שלה, שעון הספורט של החברה שעוצב על ידי אדריכל איטלקי בשנות השבעים של המאה הקודמת, בשיאו של משבר הקוורץ והפך לאחד השעונים האיקוניים של החברה ולאחד מהשעונים המזוהים ביותר עם העיצוב האוקטגונלי שלו. בחברה מציינים את יובל ה-35 עם שלושה שעוני Laureato Absolute חדשים. בואו ונכיר אותם ביחד.

ג’יררד פרגו Laureato Absolute Rock

השעון הראשון הוא ה-Absolute Rock. שעון שמגיע במהדורה מוגבלת של 100 יחידות, כשהוא מתבסס על שעון קונספט שהציגה החברה בשנה שעברה. השעון מגיע עם גוף בקוטר של 44 מילימטר העשוי מסגסוגת קרמית עם זכוכית. גוף השעון מגיע בצורה המתומנת המוכרת כל כך של הסדרה, כשבגוף השעון משולבים הצבעים כחול ושחור.

ג'יררד פרגה Laureato Absolute Rock. מקור - Revolution.
ג’יררד פרגו Laureato Absolute Rock. מקור – Revolution.

בתוך השעון נמצא את מנגנון GP03300-1058. המנגנון הוא מנגנון כרונוגרף של החברה, שפועל בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה) והוא מגיע עם רזרבת כוח של 46 שעות.

סגסוגת מיוחדת המשלבת קרמיקה וזכוכית בגוף השעון. מקור - Revolution.
סגסוגת מיוחדת המשלבת קרמיקה וזכוכית בגוף השעון. מקור – Revolution.

השעון מגיע עם לוח בצבע שחור עם לוחות כרונוגרף “מוטבעים”, כאשר גם סמני השעה בלוח מגיעים עם אותו גימור ייחודי. תצוגת השניות של השעון נמצאת בשעה 3 של הלוח, כשהכרונוגרפים של ה-30 דקות ושל 12 שעות נמצאים בשעות 6 ו-9 (בהתאמה).

Laureato Absolute Rock. מקור - Revolution.
Laureato Absolute Rock. מקור – Revolution.

הסגסוגת הייחודית שבה משתמש גוף השעון – Carbon Glass, נוצרת בתהליך כימי מיוחד, המשלב הזרקה לתבנית של חומר קרמי ביחד עם זכוכית, התכה שלכם בלחץ ובטמפרטורה גבוהה, כשבסוף התהליך מתקבל חומר קל במיוחד אשר חזק פי 100 מפלדה.

Laureato Absolute Passion

שעון נוסף בסדרה, שמגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות בלבד. השעון מגיע עם מפרט טכני זהה לזה של ה-Absolute Rock בכל הקשור למנגנון, לקוטר הגוף ולפונקציות הכרונוגרף. בניגוד ל-Absolute Rock, ה-Absolute Passion מגיע עם גוף העשוי מטיטניום. השעון מגיע בצבע שחור מטאלי עם דגשים אדומים (לוחות הכרונוגרף, סמני השעות, עיטורים בכפתורי הכרונוגרף ורצועת השעון).

ג'יררד פרגה Laureato Absolute Passion מקור - Revolution.
ג’יררד פרגו Laureato Absolute Passion מקור – Revolution.
גוף מטיטניום עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. מקור - Revolution.
גוף מטיטניום עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים. מקור – Revolution.

באופן די מפתיע, השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים, מדובר בנתון לא סטנדרטי עבור שעוני כרונוגרף. השעון מגיע עם רצועת גומי עם בד אדום וגם הוא יגיע במהדורה מוגבלת, אם כי של 50 יחידות.

Laureato Absolute Passion מקור - Revolution.
Laureato Absolute Passion מקור – Revolution.

Laureato Absolute Light

השעון השלישי בסדרה חולק עם השעונים האחרים את גודל הגוף בלבד – 44 מילימטר. הוא מגיע עם גוף העשוי משילוב של זכוכית ספיר וטיטניום.

ג'יררד פרגה Laureato Absolute Light מקור - Revolution.
ג’יררד פרגו Laureato Absolute Light מקור – Revolution.

ג’יררד פרגו שילבה בשעון החדש את קליבר GP1800 שלה, קליבר בעיצוב סקלטון שמגיע עם ציפוי NAC למראה מונוכרמטי. המנגנון פועל בתדר של 4Hz והוא מגיע עם רזרבת כוח של 54 שעות.

גוף המשלב ספיר וטיטניום. מקור - Revolution.
גוף המשלב ספיר וטיטניום. מקור – Revolution.

השעון מגיע במהדורה מוגבלת של 88 יחידות, כשעל גב השעון מופיע הכיתוב “Limited Edition of 88”, כשג’יררד פרגו תשווק אותו עם רצועת גומי שחורה.

Laureato Absolute Light מקור - Revolution.
Laureato Absolute Light מקור – Revolution.

לכל שעוני קולקציית Laureato באתר של ג’יררד פרגו.