אם אתם מחפשים יצירות מופת הורולוגיות, קומפליקציות מכאניות מתקדמות ועבודות אומנות המתבססות על מסורות רבות שנים, אתם כנראה מחפשים שעונים שוויצריים (או שעוני גרנד סייקו, נו בסדר …). אם אתם מחפשים שעונים קשוחים, עמידים וכאלו שלא יהיה אכפת לכם לזרוק אותם מקומה רביעית, אתם ככל הנראה מחפשים שעון ג’י-שוק של קסיו. החברה היפנית השיקה לאחרונה סדרה חדשה, קולקציית ה-GA900 Heavy Duty – שעונים עם מראה קשוח ועמיד עוד יותר לעומת שעוני החברה. יצאנו לבדוק על מה המהומה.

ג’י-שוק GA900 Heavy Duty – מפרט טכני

השעונים החדשים בקולקציית ה-GA900 של קסיו מגיעים בהשראת עיצוב תעשייתי, כשעל פי החברה עם מיועדים למקסימום קשיחות וסטייל. אנחנו לא יודעים לגבי הסטייל, למרות שחובבי ג’י-שוק בוודאי יקטלו אותנו, אבל דבר אחד בטוח – קשיחות השעונים הללו משדרים בהחלט.

ג'י-שוק GA900 Heavy Duty. מקור - WatchTime.
ג’י-שוק GA900 Heavy Duty. מקור – WatchTime.

קסיו הפכה את חיבור הרצועה וכפתורי השעונים החדשים לבעלי משטחים מחוספספים יותר, כדי למנוע מהשעונים להחליק מפרק היד, כשהם מגיעים עם הגוף המוכר משנת 1983 של השעונים הראשונים בסדרה, הפעם עם גוף בעל 10 צלעות המחוזק באמצעות 4 ברגים כסופים.

ג'י-שוק GA900 Heavy Duty. מקור - WatchTime.
ג’י-שוק GA900 Heavy Duty. מקור – WatchTime.

קסיו הציגה שלושה דגמים חדשים בסדרה, שמגיעים עם גוף שחור בשילוב של צבעים – צהוב, כתום ואפור, כשהיא צפויה להרחיב את הסדרה בשני דגמים נוספים בצבע שחור מלא ודגם Navy בשילוב צבעים כחול ושחור, עם נגיעות של כתום.

הגרסה הקלאסית בסדרה? מקור - WatchTime.
הגרסה הקלאסית בסדרה? מקור – WatchTime.

השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

ג’י-שוק GA900 Heavy Duty – מנגנון

השעונים יגיעו עם מנגנון קוורץ של קסיו, עם זמן סוללה של שבע שנים. חמישה שעונים מעוררים יומיים, אחד מהם עם פונקציית נודניק, שעון עולמי עם תצוגת זמן של 31 אזורי זמן ו-48 ערים שונות בעולם. תאורת לד לקריאות משופרת של השעון בתנאי תאורה קשים, סטופר עם דיוק של מאית שניה וספירה לאחור בדיוק של עשירית שניה עם ספירה לאחור מעד ל-60 דקות.

אז מה חדש בעצם? 

קולקציה חדשה וסופר קשיחה ועמידה של קסיו בסדרת הג’י-שוק היא בשורה לכל חובבי המותג. קסיו אפילו השיקה עמוד נחיתה מיוחד לשעונים הללו, בו אתם יכולים להתרשם מהמפרט הטכני המלא שלהם ואפילו להזמין אחד …

כמה זה עולה לנו?

דגם ה-GA900A-1A9 (עם נגיעות של צהוב) יגיע במחיר של 120 דולרים. דגם ה-GA900C-1A4 (עם נגיעות של כתום) יגיע במחיר של 130 דולרים. דגם ה-GA900E-1A3 (עם נגיעות של אפור) יגיע במחיר של 160 דולרים.

השורה התחתונה

אם אתם לא מחפשים שעון מכאני עם רזרבת כוח וקומפליקציות מיוחדות, אלא פשוט שעון קשוח, עמיד, אמין וכזה שיראה את השעה בצורה הכי מדויקת שאפשר, גם אם הוא ייפול לכם מקומה רביעית (יודעים מה, ככל הנראה גם מקומה גבוהה יותר …), ישרוד משחק כדורגל, אימון בחדר כושר או שעון שיוכל ללוות אתכם בטירונות, בשירות הצבאי והמילואים, אתם כנראה מחפשים שעון ג’י-שוק. אם אתם מחפשים ג’י-שוק, תמיד כיף לראות שעונים חדשים עם קצת יותר סטייל וכשקסיו מבטיחה שהם קשוחים במיוחד – אתם בטח לא יכולים להתלונן …