יצרנית שעוני היוקרה גלאסהוטה (Glashutte Original) השיקה בשבוע שעבר את השעונים החדשים בסדרת ה-Annual Edition שלה לשנת 2020. בשנים שעברו השיקה החברה שעונים עם לוח ירוק (בשנת 2018) ושעונים עם לוח כתום (בשנת 2019). השנה הלכה החברה על גוון קצת יותר רגוע ובחרה בצבע כחול-תכלת בגימור מדורג, כשמלבד הצבע החדש, גלאסהוטה משיקה לראשונה שעון כרונוגרף בסדרת ה-Annual Edition שלה.

גלאסהוטה Sixties Annual Edition 2020 – מפרט טכני

גלאסהוטה משיקה שני שעונים חדשים במסגרת הסדרה – שעון “שלושה מחוגים” או שעון “פשוט” אם תרצו, ללא קומפליקציות מלבד הצגת שעה ושעון כרונוגרף. השעון הפשוט בסדרה מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 39 מ”מ, בעוד שעון הכרונוגרף בסדרה מגיע בגוף מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ.

גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור - TimeandWatches.
גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור – TimeandWatches.

שעון הכרונוגרף מגיע עם מחוג שניות כרונוגרף גדול, לוח שניות קטן בשעה 3 של השעון וכרונוגרף של 30 דקות בשעה 9 של השעון.

גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור - TimeandWatches.
גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור – TimeandWatches.

בגלאסהוטה בחרו בצבע מיוחד, כחול קרחון (Glacier Blue), צבע אלגנטי ומיוחד אשר משתלב במראה הקלאסי של ליין ה-Sixties עם זכוכית הספיר הכיפתית של השעון, המחוגים והפונט המיוחד לספרות. גלאסהוטה מייצרת את הלוחות החדשים בעבודת יד במפעל של החברה בפורשהיים, שבגרמניה.

גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור - TimeandWatches.
גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור – TimeandWatches.

לאחר שמייצרים את הלוחות והם מקבלים את גימור קרני השמש העדין, הלוחות הללו נלחצים לתוך הצורה הכיפתית ומקבלים ציפוי ניקל גלווני. אפקט הדגרה (dégradé) הייחודי מתקבל על ידי ריסוס הלוחות בצבע כחול כהה, מה שמקנה להם בהתחלה קצה כהה יותר, ואז יישום של ציפוי לכה בגוון כחול-קרחון מעל פני משטח הלוח כולו. לאחר מכן מחממים את הלוחות הללו בתנור כדי לקבל את הגימור הייחודי של הצבעים. האינדקסים החתומים, המספרים המודפסים והדגשי הסופר לומינובה בכל שעה משלימים את לוח השעון.

מנגנון

השעונים מגיעים עם גב זכוכית ספיר שקוף, המאפשר הצצה אל תוך מנגנוני השעונים. שעון הסיקסטיז הרגיל מגיע עם קליבר 39-52 של גלאסהוטה, בעוד שעון הכרונוגרף החדש מגיע עם קליבר 39-54. שני המנגנונים פועלים בתדר של 4Hz (קצב של 28,800 ויברציות לשעה) והם מגיעים עם רזרבת כוח של 40 שעות.

מה חדש בעצם

שעוני ה-Annual Edition של גלאסהוטה הפכו בשנים האחרונות לדרך של החברה לבטא את היצירתיות שלה והיכולות המתקדמות של החברה בתחום ייצור השעונים – החל מהגימורים המיוחדים ללוחות והתהליך המיוחד שבו החברה מייצרת את לוחות השעונים ועד למנגנוני השעונים. החברה מקפידה להציג מדי שנה שעונים חדשים בסדרה במראה רטרו, כשהשנה מצטרפים לסדרה השעונים עם הגוון הכחול המיוחד.

גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור - TimeandWatches.
גלאסהוטה Annual Edition 2020. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו 

שעון הכרונוגרף בסדרה (רפרנס 1-39-34-04-22-04) יהיה זמין לרכישה במחיר של 8,100 אירו, בעוד שעון השלושה מחוגים (רפרנס 1-39-52-14-02-04) יגיע במחיר של 6,100 אירו. בניגוד ליצרניות שבוחרות לייצר מהדורות מוגבלות עם מספר מסויים של שעונים, בגלאסהוטה נוקטים בגישה אחרת – מהדורה מוגבלת בזמן. כלומר, השעונים הללו יהיו זמינים לרכישה אך ורק במהלך שנת 2020 בבוטיקים הנבחרים של החברה.

השורה התחתונה

גלאסהוטה, לצערנו, היא לא יצרנית שזוכה ליותר מדי אזכורים אצלנו באתר. אין ספק שמדובר ביצרנית שעונים מהשורה הראשונה עם יכולות גבוהות בענף ההורולוגיה, אך גם אם אתם חובבים של שענות גרמנית ואת מראה הרטרו של הסדרה, נדמה כי עם המשבר הכלכלי שפוקד את העולם בימים אלו בעקבות וירוס הקורונה, השעונים הללו לא יזכו להימכר בכמויות גדולות במיוחד וחבל שכך …

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של גלאסהוטה.