אם אתם קוראים קבועים של הגורו ובעלי זיכרון טוב, אתם בוודאי זוכרים כי לפני כשנה בערך דיווחנו על חזרתה לשוק שעוני הצלילה של יצרנית השעונים גלאסהוטה, עם שעוני ה-SeaQ שלה. גלאסהוטה השיקה מספר דגמי שעונים בליין ה-SeaQ, ביניהם שעוני ה-Panorama Date. בימים אלו מרעננת גלאסהוטה את סדרת ה-SeaQ עם דגמים חדשים בסדרה, לראשונה עם שילובים של זהב אדום ומתכת ושעון עם גוף העשוי כולו מזהב אדום. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את סדרת שעוני גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020.

גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020 – מפרט טכני

אם הספקתם לשכוח, תנו לנו לרענן לכם את הזיכרון עם סדרת ה-SeaQ של גלאסהוטה. מדובר בסדרת שעוני צלילה חדשה מאוד, שהחברה, שהתמחתה ומזוהה בעיקר עם שעוני דרס אלגנטיים, השיקה בשנה שעברה. שעוני הסדרה הגיעו עם מנגנון אינהאוס של גלאסהוטה, גימור ברמה הגבוהה ביותר ומראה ייחודי ושונה עד כמה שאפשר משעוני הצלילה בשוק.

גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020. מקור - TimeandWatches.
גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020. מקור – TimeandWatches.

שני השעונים החדשים בסדרה מגיעים עם אותו גוף מוכר מהדגמים משנה שעברה, עם קוטר של 43.2 מ”מ. השעון הראשון בסדרה מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד, אליו מצרפת גלאסהוטה בזל וכתר מזהב אדום, גלאסהוטה מצרפת לשעון זה לוח בגוון אפור בגימור מגולוון, עם מחוגים ואינדקסי שעות מגולוונים, המשתלבים היטב עם המראה הכללי של השעון ושילוב המתכות שבו.

גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020. מקור - TimeandWatches.
גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020. מקור – TimeandWatches.
שילוב מיוחד של זהב אדום ופלדת אל-חלד. מקור - TimeandWatches.
שילוב מיוחד של זהב אדום ופלדת אל-חלד. מקור – TimeandWatches.
לוח בגימור קרני שמש. מקור - TimeandWatches.
לוח בגימור קרני שמש. מקור – TimeandWatches.

הדגם השני מגיע עם גוף העשוי כולו מזהב אדום, כמו גם כתר השעון. לדגם זה בחרה גלאסהוטה בלוח שחור שמשתלב היטב עם גוף הזהב של השעון ומעניק לו מראה בולט במיוחד. גלאסהוטה מדגישה את המראה הבולט של השעון עם שימוש נדיב יחסית בחומר תאורה זרחני על מחוגי השעון ואינדקסי השעה.

גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020 עם גוף מזהב אדום. מקור - TimeandWatches.
גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020 עם גוף מזהב אדום. מקור – TimeandWatches.

לוחות השעונים מגיעים עם פנורמת תאריך גדולה בין השעות 4 ל-5 בלוח השעון, שעל שמה נקראים השעונים כמובן – Panorama Date.

תאורה מיוחדת ללוחות השעונים. מקור - TimeandWatches.
תאורה מיוחדת ללוחות השעונים. מקור – TimeandWatches.

שני לוחות השעונים מגיעים עם גימור קרני שמש מיוחד, כששני הדגמים יהיו זמינים עם רצועת גומי או רצועת בד.

מנגנון

בתוך השעונים פועל קליבר 36-13 בעיצוב 3/4 אופייני לגלאסהוטה, כשכל רכיבי המנגנון מגיעים עם גימור מרשים ועם עיטורים שונים כמו פרלג’ה, גימור קרני שמש, גימורי פסים או גימורים מדורגים וכמובן ליטושים שונים.

קליבר 36-16 של גלאסהוטה. מקור - TimeandWatches.
קליבר 36-16 של גלאסהוטה. מקור – TimeandWatches.
קליבר 36-16 של גלאסהוטה. מקור - TimeandWatches.
קליבר 36-16 של גלאסהוטה. מקור – TimeandWatches.

המנגנון הוא מנגנון אוטומטי הפועל בתדר של 4Hz, עם רזרבת כוח של 100 שעות. השעונים עצמם עוברים מבחנים קשים במיוחד. שעוני ה-SeaQ Panorama 2020 עומדים בתקני איכות גרמניים ובינלאומיים מחמירים והם מגיעים עם אישור DIN ו-ISO להבטחת האיכות שלהם. השעונים עוברים בדיקות אינטנסיביות אצל גלאסהוטה, כשכל החלקים צריכים לעבור מבחן של 24 ימים, הכולל הדמיה של ענידה יום-יומית ומעקב של 12 יום לבדיקת דיוק השעון בשש מנחים שונים. כל שעון מגיע עם תעודה מקורית המאשרת כי השעון הספציפי הזה עבר את כל אותן בדיקות.

גלאסהוטה SeaQ Panorama 2020 – מה חדש?

עם השקת סדרת ה-SeaQ בשנה שעברה ניכר היה כי גלאסהוטה עושה מאמץ משמעותי להפוך את הסדרה לשחקנית משמעותית בתחום שעוני הצלילה. הגרסאות החדשות בסדרה הופכות את השעונים הללו לדרסיים עוד יותר ופחות מתאימים להיות “Tool Watch”. אבל כולנו הרי יודעים שכבר מזמן שעוני “צלילה” הם לא באמת שעוני “Tool Watch” והם יותר שעונים רב תכליתיים שמתאימים לשימוש יום-יומי, כך שהגרסאות החדשות פשוט משדרגות עוד יותר את המראה של שעוני הסדרה.

 דגם הטו-טון עם אפשרויות הרצועה שלו. מקור - TimeandWatches.

דגם הטו-טון עם אפשרויות הרצועה שלו. מקור – TimeandWatches.
דגם הזהב האדום עם אפשרויות הרצועה שלו. מקור - TimeandWatches.
דגם הזהב האדום עם אפשרויות הרצועה שלו. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

רפרנס 1-36-13-04-91, דגם הטו-טון, יגיע במחיר התחלתי של 14,500 אירו, בעוד רפרנס 1-36-13-03-90, יגיע במחיר התחלתי של 24,500 אירו.

השורה התחתונה

דגמי ה-SeaQ Panorama 2020 החדשים של גלאסהוטה. מקור - TimeandWatches.
דגמי ה-SeaQ Panorama 2020 החדשים של גלאסהוטה. מקור – TimeandWatches.
דגמי ה-SeaQ Panorama 2020 החדשים של גלאסהוטה. מקור - TimeandWatches.
דגמי ה-SeaQ Panorama 2020 החדשים של גלאסהוטה. מקור – TimeandWatches.

עם כל הכבוד לחדשנות ולעיצוב המיוחד של שעוני ה-SeaQ, הגורו חושב שגלאסהוטה “קצת” הגזימה עם התמחור של השעונים החדשים. מי שיחפש שעון “זהב” יוכל למצוא אופציות אלגנטיות הרבה יותר ושל מותגים “מוכרים” (אתם יכולים להתייחס לזה בשתי המשמעויות של המילה – מותגים שמכירים אותם ומותגים שנמכרים)  הרבה יותר ומצד שני מי שיחפש שעון צלילה “אלגנטי” יוכל למצוא אופציות קורצות הרבה יותר, אפילו סאבמרינר או שתיים וזה אפילו עם מחירי פליפרים למיניהם.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של גלאסהוטה.