בשבועיים  האחרונים התפרסמו ברשת מספר תמונות של חנויות שעוני יוקרה שחלונות הראווה שלהן נופצו במהלך המהומות בארצות הברית. סביר מאוד להניח כי אותן חנויות דאגו מבעוד מועד לנעול את השעונים שלהן מאחורי כספות משוכללות וכי מלבד נזק פיזי למקום, לא נגנבו שעונים יקרים כלשהם. התמונות הללו גרמו לגורו להיזכר במספר מקרים של גניבת שעוני יוקרה בפרופיל גבוה שהתרחשו בחודשים האחרונים ואפילו כנופיית שודדי רולקס שנתפסה וקיבלה עונש מאסר בן עשרות שנים באנגליה. מוזמנים להכיר את הסיפורים המעניינים ביחד איתנו ואולי תשמרו טוב יותר את שעוני היוקרה שלכם החל מהיום …

גניבת שעוני יוקרה – משטרת פריז מזהירה תושבי רובעי יוקרה

השבועות הראשונים של שנת 2020 היו עדיין בסימן שגרה עבור תושבי העולם, טרם התפרצות וירוס הקורונה. בעוד תושבי העולם התאוששו עדיין מסוף השבוע הראשון של השנה החדשה ומסיבות סוף השנה-השנה החדשה, הגיעו דיווחים מפריז על גל חסר תקדים של מקרי שוד של שעוני יוקרה. מספר המקרים היה גבוה כל כך עד שמשטרת פריז פנתה בקריאה לבעלי שעוני היוקרה בעיר לשמור על השעונים שלהם במקום בטוח ולשקול האם להסתובב איתם. עשרות שעוני יוקרה, רובם שעונים של רולקס, נגנבו בפריז במהלך סוף השבוע הראשון של שנת 2020.

בחלק מהמקרים השעונים נפרצו במהלך פריצות לדירות שיקיות ברובע ה-16 של פריז, ככל הנראה לאחר ידע מוקדם ומעקב שביצעו הפורצים אחר בעלי השעונים, כשבמקרים אחרים קורבנות נשדדו ביציאה מברים ומסעדות כשהשודדים תרים אחרי בעלי שעוני יוקרה. אחד המקרים החמורים ביותר התרחש כאשר איש עסקים חזר לביתו מחופשת סוף השנה, רק כדי לגלות שביתו נפרץ ו-19 שעוני יוקרה נגנבו מהכספת שבביתו, ביניהם 11 שעונים של רולקס. השווי הכולל של השעונים עמד על מעל למיליון דולר.

משטרת פריז הזהירה כי מדובר בפשע מאורגן, כשבמקרים רבים מבצעים השודדים מעקב ארוך אחר אותן דירות ומזהים מתי הדיירים לא נמצאים בבית. במקרים אחרים, הפורצים המתינו שדיירי הבתים יילכו לישון ואז פרצו לבתים דרך חלונות באמצעות חבלים ושיטות אקרובטיות.

בכל הקשור למקרי השוד, אותם שודדים הסתובבו בבארים ומסעדות וחיפשו אחר בעלי שעוני יוקרה שלגמו כמויות גדולות של אלכוהול, מה שהפך אותם למטרה קלה לשוד, כשאותם גנבים לא חיפשו כסף או כרטיסי אשראי, אלא את שעוני היוקרה שלהם. במקרים אלו שיטת השוד הייתה פשוטה הרבה יותר. הגנבים המתינו לרגע היציאה של בעלי שעוני היוקרה המבושמים מאלכוהול מהמסעדות ואז התנפלו עליהם ופשוט משכו מפרק ידם בכוח את שעוני היוקרה שלהם. במקרה אחד כזה שודדים התנפלו על אישה שיצאה ממסעדה יוקרתית באזור שער הנצחון ותלשו ממנה בכוח שעון בשווי של מאות אלפי אירו.

גניבת שעוני יוקרה מכתבת הספורט האיטלקית

דילטה לאוטה האיטלקית התפרסמה ככתבת ספורט והפכה תוך זמן קצר לשדרנית הקווים המפורסמת ביותר בארץ המגף. הגורו בטוח כי כישורי התקשורת שלה סייעו לה להתקדם ולהגיע למעמד זה, אבל לא ניתן להתעלם מהמראה המצודד שלה והתמונות שהיא דואגת לפרסם בפרופיל האינסטגרם שלה, שם היא צברה מעל ל-6.6 מיליון עוקבים והיד עוד נטויה …

לאוטה התפרסמה ברחבי העולם כאשר אוהדי נאפולי קראו לעברה קריאות בעלות אופי מיני במהלך שידור של אחד ממשחקי הקבוצה, כשלאוטה הגיבה להם בהנפת אגודל כלפי מטה בתגובה, תקרית שרק הגבירה את הפופולריות שלה בארץ המגף.

View this post on Instagram

Dieta pre Festival ???

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

לאוטה הפכה למותג בפני עצמו שזוכה לפעמים לפרסום גדול יותר מהקבוצות אותן היא מסקרת וזוכה לחסויות רבות ושיתופי פעולה רבים הבאים לידי ביטוי בפוסטים השונים בעמוד האינסטגרם שלה.

View this post on Instagram

My body care routine @youth_milano ? #adv

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

בסוף השבוע האחרון, לאוטה שבה מבילוי במסעדה לביתה באחד הרובעים היוקרתיים של מילאנו וגילתה כי הוא נפרץ. במהלך הפריצה נגנבו מלאוטה פריטים בשווי מוערך של מעל ל-150 אלף אירו, בין היתר כסף מזומן, תכשיטי יוקרה ושעוני יוקרה. דיווחים שהגיעו מארץ המדף סיפרו כי מביתה של לאוטה נגנבו שמוה שעונים, מתוכם מספר שעוני רולקס.

View this post on Instagram

In viaggio con la fantasia ????☀️

A post shared by ?Diletta Leotta? (@dilettaleotta) on

שעונים בשווי של מעל ל-300 אלף לירות שטרלינג נגנבו מריאד מחרז

מקרה נוסף של שוד שעוני יוקרה בפרופיל גבוה שהתרחש לאחרונה מגיע אלינו מהממלכה המאוחדת, שם במהלך פריצה לביתו של ריאד מחרז, כוכב קבוצת הכדורגל מנצ’סטר סיטי נגנבו שעונים בשווי של מעל ל-300 אלף לירות שטרלינג.

הפריצה לביתו של מחרז התרחשה ב-23 לאפריל, אך דווחה רק כעבור מספר שבועות. על פי דיווח באנגליה, הפורץ או הפורצים השתמשו בצ’יפ אבטחה שאפשר גישה כללית לבניין היוקרה בו התגורר מחרז. משם הדרך הייתה קלה יחסית לפריצה לביתו של מחרז ולגניבת שעוני היוקרה. המשטרה מעריכה כי הפריצה לביתו של מחרז הוזמנה על ידי ארגון פשיעה שידע כי השחקן מחזיק בביתו שעונים יקרי ערך.

שעוני הרולקס אשר נגנבו מביתו של ריאד מחרז. מקור - WatchPro.
שעוני הרולקס אשר נגנבו מביתו של ריאד מחרז. מקור – WatchPro.

ממחרז נגנבו שלושה שעונים, אך כאמור השווי הכולל שלהם עומד על מעל ל-300 אלף לירות שטרלינג. השעון היקר ביותר שנגנב ממחרז היה ריצ’רד מיל RM11-03 פלייבאק כרונוגרף, בשווי של 230 אלף לירות שטרלינג. שני שעונים נוספים שנגנבו ממחרז היו (כמובן …) שעוני רולקס – רולקס דייטונה עם לוח ירוק בשווי של 40 אלף לירות שטרלינג ורולקס דיי-דייט פרזידנט בשווי של 35 אלף לירות שטרלינג.

שעון הריצ'רד מיל אשר נגנב מביתו של ריאד מחרז. מקור - WatchPro.
שעון הריצ’רד מיל אשר נגנב מביתו של ריאד מחרז. מקור – WatchPro.

הדיווח על הפריצה לביתו של מחרז הגיע רק לאחר מעצר של חשוד בביצוע המעשה על ידי משטרת מנצ’סטר, אך טרם ידוע מה עלה בגורלם של השעונים, כשסביר להניח כי מחרז לא יזכה לראותם שוב.

34 שנות מאסר לכנופיית שודדי שעוני יוקרה

ולפני סיום, נשארים עדיין בממלכה המאוחדת וחוזרים לתחילת השנה. בתחילת חודש ינואר השנה גזר בית המשפט בקראון נורת’המפטון עונש של 34 שנות מאסר על מנהיג כנופיית שודדים, אשר הסתערו על חנות התכשיטים מייקל ג’ונס כשהם רעולי פנים וחמושים בגרזנים, פטישים ומצ’טות, בתקופת הקניות שלפני חג המולד של שנת 2018.

גניבת שעוני יוקרה - אליוט וקונור ברטון. מקור - WatchPro.
גניבת שעוני יוקרה – אליוט וקונור ברטון. מקור – WatchPro.

אנשי הכנופיה פגעו עם מכונית בחזית החנות, כשהם פוגעים באחד מאנשי הצוות של מייקל ג’ונס ולקוח שעמד לידו, כשלאחר מכן הם הסתערו על ארונות התצוגה וחלונות הראווה שהכילו שעוני רולקס ותכשיטים משובצים ביהלומים, לפני שחזרו למכונית ונמלטו מהמקום.

שניים ממנהיגי הכנופיה, אב ובנו – אליוט ברטון (האב) וקונור ברטון, נתפסו, הואשמו והורשעו בתחילת השנה בביצוע השוד. על האב הוטל עונש המאסר הכבד של 34 שנות מאסר, אשר הוטל עליו בעקבות “תיעוד מחריד של היסטוריה של עבירות ולקיחת חלק מרכזי בביצוע עבירת השוד”, כפי שאמר השופט מייקל פאולר.

גניבת שעוני יוקרה – עדיין לא בישראל

הדיווחים הללו מגיעים אלינו מארצות רחוקות, כשלשמחתנו בישראל עדיין לא שמענו על כנופיות גנבים או שודדים ששמו להן למטרה שעוני יוקרה (אנחנו מקווים שאנחנו לא נותנים כאן רעיון למישהו …), אבל אין ספק כי אם אתם הבעלים של שעון יוקרה, כשזה לא משנה אם זה שעון ממותג X בשווי של 5-10 אלף שקלים או מותג מהשורה הראשונה בשווי של עשרות או מאות אלפי שקלים, אתם צריכים לפקוח עליו עיניים ולוודא שהוא לא נמצא במקום חשוף וגלוי ולשקול לאחסן אותו בכספת. הולכים לים? תחשבו פעם נוספת אם באמת יש סיבה לקחת איתכם את הרולקס שלכם. יוצאים למסיבה וחושבים (או יודעים …) שאתם הולכים לשתות אלכוהול? הקפידו לא להסתובב עם שעון יקר ערך שניתן יהיה לנצל את המצב שלכם ולקחת אותו מפרק היד שלכם בקלות. אנחנו מקווים שלא הפחדנו אתכם לקראת סוף השבוע, אבל אם הצלחנו לגרום לכם להיזהר קצת יותר עם שעון היוקרה שלכם בפעם הבאה שאתם יוצאים מהבית – אנחנו את שלנו עשינו …