גרנד סייקו אוטומטי אנטי מגנטי – סקירת דגם מאת שי חי

תמליל הסרטון:

כשחושבים על שעון יוקרה, המותג סייקו הוא בדרך כלל לא הראשון שעולה, אם בכלל, אבל בזמן שסייקו ידועה בעיקר בשעונים הבסיסיים שלה, שנעים בין עשרות למאות דולרים, קולקציית הגראנד שלה נמכרת במחירים של רולקס, והאמת, היא לא נופלת – ואולי אפילו עוקפת את רולקס, במספר פרמטרים טכניים. אם תרצו השוואה לעולם הרכב, סייקו ממצבת את המותג גראנד בדומה למיצוב של לקסוס בתוך קבוצת טויוטה.

אז אם כבר דיברנו על רולקס, או על מותגי על, הגרנד סייקו הזה הוא התשובה היפנית לשעוני יוקרה אנטי מגנטיים שוויצרים, כדוגמאת המילגאוס של רולקס או האינג’ניר של IWC. כמו לשעונים שציינתי, גם לשעון הזה יש כלוב מתכת שמגן על המנגנון משדות מגנטיים חזקים, וכמובן קייסבק שעשוי פלדה, עוד דבר שמועיל לעמידות שלו.

לשעון מראה קלאסי – שלושה מחוגים ותאריכון, אך עם זאת ניכר כי הוא tool-watch אמיתי, שעון עבודה בעל מאפיינים ספורטייבים, כמו הכיתוב האדום, הלוגו המובלט, המאסיביות שלו, וגימור הסאטן על הצמיד ורגליי השעון.

תהליך הייצור של הקייס מזכיר תהליך ייצור מסורתי של חרב יפנית, יותר מאשר תהליך של עיבוד פלדה תעשייתי לשעון. הפלדה עוברת תהליך חישול של 15 שלבים, ואז ליטושים שונים בזוויות מורכבות שמשולבות בצורה יפנית מסורתית, כזאת שמאופיינת באסטטיות ומתודיקה קפדנית, כזאת שמקנה לפלדה בהירות וחדות, כמו שרק היפנית יודעים לעשות. בזכות תהליך ייצור שכזה, השעון חזק ועמיד, כמו שאמרתי – tool-watch.

בעוד שבדגמים מקבילים בשוק השוויצרי ניתן למצוא מערכות בנק כוח של בין 40 ל-50 שעות טעינה, סייקו מנצחת עם 72 שעות של כוח.

כחלק מקולקציית הבוטיק של גרנד סייקו, השעון הזה מגיע בקוטר של 41 מ”מ, והוא עמיד במים בעומק של עד 100 מטרים. זכוכית הקריסטל שטוחה, שזו היא האופציה הבטוחה ביותר לשעון יום יומי. הציפוי האנטי השתקפותי הוא בצד הפנימי של הזכוכית, ולא בעליון, מה שהופך את הזכוכית ליותר אסתטית, ליותר עמידה בפני שריטות. המנגנון… המנגנון כמובן, כמו כל המנגנונים של סייקו, הוא בתוצרת ביתית. הוא מורכב בהרכבה ידנית, ורמת גימור גבוהה מאוד. גם המחוגים עוברים פוליש מיוחד, והם נחשבים לטובים בתעשייה.

את השעון המיוחד הזה אתם יכולים למצוא למכירה באתר הבית של שניידר שעונים ברעננה.

לאתר גרנד סייקו העולמי