אחד השעונים המעניינים ביותר של גרנד סייקו, הוא שעון שרבים נוטים לשכוח, שעון ה-SBGW231, שעון שמכונה גם ״הקלטרבה היפני״. שעון דרס אלגנטי ועדין, יש שיאמרו אפילו פשוט למראה. לגרנד סייקו יש מספר גרסאות של השעון הזה, כמובן תחת רפרנסים שונים, כשבימים האחרונים הציגה החברה גרסה חדשה שלו – גרנד סייקו אלגנס SBGW305 – שעון שמגיע עם מנגנון מתיחה ידנית ועם צמיד ״גרגרי האורז״ האייקוני של החברה. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

גרנד סייקו אלגנס SBGW305 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 37.3 מ״מ ובעובי של 11.6 מ״מ. גוף השעון מגיע עם פוליש הזרטסו המוכר של גרנד סייקו, עם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי וגב שקוף.

גרנד סייקו אלגנס SBGW305. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו אלגנס SBGW305. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם לוח נקי מאוד, בגוון כסוף בגימור מוברש, עם אינדקסים ומחוגים בגוון כסוף גם כן. על הלוח אנו מוצאים את הלוגו של גרנד סייקו בלבד בשעה 12, ללא שום כיתובים נוספים או אפילו חלונית תאריכון.

צמיד גרגרי האורז האייקוני. מקור - Monochrome Watches.
צמיד גרגרי האורז האייקוני. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע כאמור עם צמיד פלדת אל-חלד, עם שתי חוליות עבות המקיפות את שלוש שורות ״גרגרי האורז״ או ״חרוזי האורז״, כשהצמיד משלב גימורים מלוטשים ומוברשים.

לוח כסוף ונקי מאוד למראה. מקור - Monochrome Watches.
לוח כסוף ונקי מאוד למראה. מקור – Monochrome Watches.

גרנד סייקו אלגנס SBGW305 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9S64 – מנגנון מתיחה ידנית מבית גרנד סייקו, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון, המכיל 24 אבני חן, מגיע עם דיוק של 5+/3- שניות ליום.

מנגנון המתיחה הידנית של השעון. מקור - Monochrome Watches.
מנגנון המתיחה הידנית של השעון. מקור – Monochrome Watches.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בסדרת שעוני הדרס של גרנד סייקו המבוססים על ה״קלטרבה היפני״, סדרה שכוללת שעונים כמו ה-SBGW237, עם לוח כסוף ומחוג שניות כחול או ה-SBGW235, עם לוח הקרם העדין וצמיד חרוזי האורז. השעון החדש משלב את האלמנטים הבולטים מהשעונים השונים בסדרה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGW305, מגיע כחלק מהקולקציה הקבועה של גרנד סייקו. השעון יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של גרנד סייקו ואצל המשווקים המורשים שלה מסביב לעולם. תג המחיר של השעון עומד על 5,800 אירו, כשהוא יהיה זמין לרכישה החל מהראשון לדצמבר 2023. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

השורה התחתונה

שעון נהדר עם מנגנון מתיחה ידנית מתקדם, המשלב מספר רב של אלמנטים מהעולם העיצובי של גרנד סייקו ומדגים בצורה נהדרת את המינימליזם העיצובי של החברה ואת היופי שבו. גרנד סייקו אמנם נחשבת בדרך כלל לחברה עם תמורה נהדרת למחירים עבור השעונים שלה, כשגם כאן במבט ראשון נדמה כי מדובר בעסקה לא רעה בכלל, אבל כשנזכרים שלחברה יש שעון זהה, רק עם רצועת עור במקום צמיד חרוזי האורז, ה-SBGW231, שמגיע עם תג מחיר של 4,600 אירו, תוספת המחיר של 1,200 אירו לצמיד נשמעת קצת מוגזמת.

למעבר לאתר של גרנד סייקו.