גרנד סייקו (Grand Seiko) השיקה במהלך השבוע שעבר ביפן את קולקציית שעוני הגרנד סייקו אלגנס (Grand Seiko Elegance) החדשה. השעונים החדשים בסדרה מגיעים עם גוף דק יותר, לוחות שעונים מיוחדים בעיצובים חדשים ובעיקר מנגנון חדש – קליבר 9S63, מנגנון מתיחה ידנית עם 33 אבני-חן שמשולבות במנגנון, רזרבת כוח של 72 שעות (במתיחה מלאה של הקפיץ), שפועל בקצב של 21,600 פעימות לשעה ומגיע עם דיוק מוצהר של בין 5+ ל-3- שניות ליום. חשוב לציין כי מנגנון המתיחה הידני האחרון שהשיקה גרנד סייקו לפני ה-9S63 הגיע אלינו לפני שמונה שנים, כך שעבור חובבי המותג וחובבי הורולוגיה, מדובר בבשורה מעניינת במיוחד.

קולקציית האלגנס החדשה של גרנד סייקו. מקור - ABLOGTOWATCH.
קולקציית האלגנס החדשה של גרנד סייקו. מקור – ABLOGTOWATCH.

תזמון ההשקה של הסדרה החדשה לא מקרי – קצת אחרי שתערוכת SIHH הסתיימה והדי הכותרות האחרונות מהתערוכה הספיקו להישכח, וקצת לפני שאנחנו מתחילים לקבל את מבול ההכרזות והשמועות לפני תערוכת באזלוורלד. סדרת האלגנס החדשה מגיעה עם ארבעה דגמים חדשים – שני דגמים עם גוף שעון העשוי מזהב אדום 18 קראט (רפרנס SBGK002 ורפרנס SBGK004), דגם אחד מזהב צהוב 18 קראט (רפרנס SBGK006) ודגם אחד שמגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד – רפרנס SBGK005.

לוח ה-Urushi של סדרת האלגנס 2019 של שעוני גרנד סייקו. מקור - ABLOGTOWATCH.
לוח ה-Urushi של סדרת האלגנס 2019 של שעוני גרנד סייקו. מקור – ABLOGTOWATCH.

כאמור, גרנד סייקו משלבת בשעונים הללו מנגנון מתיחה ידני חדש, קליבר 9S63, שנדמה כי מיישר קו עם הסטנדרט החדש בעולם מנגנוני השעונים, עם רזרבת כוח של 72 שעות. השעונים מגיעים עם תצוגת שעות ודקות מרכזית, לוח (Dial) קטן לתצוגת שניות בשעה 9 של השעון ותצוגת רזרבת הכוח בשעה 3 של השעון, שמגיעה בעיצוב חדש לעומת העיצוב של תצוגת רזרבת הכוח בשעוני הספרינג דרייב של גרנד סייקו.

לוח ה-Urushi של סדרת האלגנס 2019 של שעוני גרנד סייקו. מקור - ABLOGTOWATCH.
לוח ה-Urushi של סדרת האלגנס 2019 של שעוני גרנד סייקו. מקור – ABLOGTOWATCH.

עוד חידושים בגזרת המנגנון – בניגוד לעבר, במקרים רבים בהם גרנד סייקו שילבה מנגנונים שונים בגופים שונים של שעונים (מנגנון מסוים לשעון עם גוף מפלדת אל-חלד ומנגנון אחר לשעון עם גוף מזהב), כאן כל ארבעת הדגמים מגיעים עם אותו מנגנון, כשלראשונה אצל גרנד סייקו, אנחנו רואים את ברגי החום הכחולים (Heat-Blued Screws), שהפכו לסימן היכר של חלק ממנגנוני היוקרה של יצרניות השעונים השוויצריות.

מנגנון 9S63 החדש של גרנד סייקו עם ברגי החום הכחולים. מקור - ABLOGTOWATCH.
מנגנון 9S63 החדש של גרנד סייקו עם ברגי החום הכחולים. מקור – ABLOGTOWATCH.

לוחות השעונים מגיעים בעיצוב מיוחד – גרסאות הזהב האדום מגיעות עם לוחות Urushi, שיוצרו עבור גרנד סייקו ב-Shizukuishi Watch Studio, הסדנה שמייצרת את כל השעונים המכאניים של גרנד סייקו, לוחות שמיוצרים משרף של עצים שגדלים מצפון לעיר שבה שוכנת הסדנה, כשהם מצופים בלכה. הלוחות בצבע שחור וחום מגיעים עם סמני taka-maki-e והאותיות “GS”. המילה taka-maki-e משמעותה “מוגבה”/”שכבה”, כשהכוונה לסמני שעה בגובה נמוך יחסית שנמצאים מעל הלוח.

טכניקת ה-taka-maki-e פותחה בתקופת המורומאצ’י (בין השנים 1336 ל-1573), כשבעצם הסמנים מיוצרים באמצעות ממספר רב של שכבות של חומר שמונחות אחת על גבי השניה על גבי לוח השעון. גרסה נוספת של לוח השעון מגיעה בצבע לבן (הרפרנס עם זהב צהוב 18 קראט).

רפרנס SBGK005 בסדרת הגרנד סייקו אלגנס החדשה. מקור - ABLOGTOWATCH.
רפרנס SBGK005 בסדרת הגרנד סייקו אלגנס החדשה. מקור – ABLOGTOWATCH.

את לוחות השעונים המדהימים משלימים מחוגי השעון שמגיעים בעיצוב המוכר של גרנד סייקו. גוף השעונים בסדרה החדשה מגיע בקוטר של 39 מ”מ ובעובי של 11.6 מ”מ.

רפרנס SBGK002 בסדרת הגרנד סייקו אלגנס החדשה. מקור - ABLOGTOWATCH.
רפרנס SBGK002 בסדרת הגרנד סייקו אלגנס החדשה. מקור – ABLOGTOWATCH.

כמה זה עולה לנו? ובכן, עם רמת גימור כל כך גבוהה ושימוש בטכניקות ייצור עתיקות שדורשות תשומת לב דקדקנית ואורכות זמן רב במיוחד, אתם בטח לא מצפים למחירים “שווים לכל כיס”. דגמי הגרנד סייקו אלגנס עם לוחות ה-Urushi שמגיעים בזהב-אדום 18 קראט (רפרנס SBGK002 ורפרנס SBGK004) מגיעים עם תג מחיר של 31,400 אירו, כשגרסת הזהב הצהוב עם הלוח הלבן (רפרנס SBGK006) מגיעה עם תג מחיר של 20,700 אירו. הגרסה הנגישה ביותר בסדרה היא כמובן רפרנס SBGK005, עם הגוף מפלדת אל-חלד, מהדורה מוגבלת של 1,500 יחידות בלבד, שתגיע במחיר של 7,400 אירו ליחידה.

גרנד סייקו תתחיל למכור את השעונים החדשים בבוטיקים נבחרים של החברה ואצל משווקים מובילים של המותג החל ממרץ 2019.

 

לאתר גרנד סייקו העולמי