אנחנו, בתור “חלק מאירופה”, נחשים בעיקר לתערוכת באזלוורלד ולתערוכת SIHH (שהשנה כפי הנראה הייתה שנתה האחרונה), ומרבית היצרניות המוכרות והידועות לוקחות בתערוכות אלו חלק (פרט לקבוצת סווטש שהחלה השנה באירוע משל עצמה). אך שתי התערוכות האלו אינן התערוכות היחידות בעולם השענות, והן אינן היחידות שמושכות אליהן יצרנים מכל העולם.

בסיכום גרנד סייקו 2019 פרגנו מאוד כאן בווטש גורו ליצרנית היפנית על מגוון גדול מאוד של השקות במגוון גדול בהתאם של טווחי מחירים וסוגי שעונים שונים, אך באזלוורלד היא לא התערוכה היחידה שסייקו לוקחת בה חלק. תערוכת COUTUREtime, שהסתיימה ממש בימים אלו בלאס ווגאס, איפשרה לגרנד סייקו (Grand Seiko) לחשוף 4 שעונים חדשים שמיועדים אקסקלוסיבית לשוק האמריקאי. מדובר בארבעה שעונים שמתייחסים למעשה לעונות השנה, כולם בקוטר 40 מ”מ, וכולם – כאמור – יימכרו אך ורק בארה”ב. שניים מהשעונים מונעים על ידי מנגנון הספרינג דרייב של סייקו (הרחבה על המנגנון המיוחד תוכלו לקרוא בסקירת הסייקו אננטה), מנגנון אינהאוס כמובן, ושניים נוספים במנגנון היי ביט אוטומטי.

החורף – SBGA415

הראשון בחבורה הוא השעון החורפי. רפרנס SBGA415 עשוי טיטניום, כאשר ייחודו הוא הלוח בגימור המכונה על ידי גרנד סייקו כ-Deep Snow – גימור בצבע קרם שמזכיר עננים חורפיים. תאריכון גדול וברור מופיע בשעה 3, מד רזרבת הכוח בין השעות 8 ל-9, צמיד חוליות מגיע עם השעון כאופציה בלעדית, והוא יהיה זמין למכירה החל מספטמבר 2019. 

SBGA415
הגירסא החורפית – לוח בגימור עננים אפרורי (מקור: אתר גרנד סייקו הרשמי)

האביב – SBGA413

רפרנס SBGA413 הוא הרפרנס המיועד לאביב. גם כאן מדובר בקייס טיטניום באותו הקוטר, והשוני המהותי בין SBGA413 ל-SBGA415 הוא הלוח. גם דגם זה, כמו השעון שלפניו, מונע על ידי מנגנון הספרינג דרייב רפרנס 9R65, אך בניגוד ל-415, הלוח כאן קיבל גימור וורדרד בדפוס דומה במקצת לדפוס הגימור של גירסאת החורף, וגם כאן המצב זהה מבחינת הלוח – תאריכון ברור וקריא בשעה 3 ומד רזרבת כוח בין השעות 8 ל-9. גם דגם האביב יהיה זמין בספטמבר הקרוב.

SBGA413
קייס טיטניום, גימור ורדרד על הלוח (מקור: אתר גרנד סייקו הרשמי)

הקיץ – SBGH271

אז לקראת הקיץ בגרנד סייקו הלכו לכיוון מעט שונה – ראשית, במקרה זה קייס השעון עשוי פלדת אל חלד ולא טיטניום, וגם מנגנון הספרינג דרייב נעדר מדגם זה – כאשר הוא מונע על ידי מנגנון אוטומטי בתדר עבודה גבוה – קליבר 9S85, שעובד בקצב של 36,000 פעימות בשעה. הלוח כאן נעדר את מד רזרבת הכוח, והגימור שלו ירוק – בחירה ייחודית קצת לקיץ, לפחות לזה שאנחנו כאן בארץ מכירים. דגם זה יהיה זמין החל מחודש אוקטובר הקרוב.

SBGH271
הגירסא הקיצית – בחירה מיוחדת לשימוש בלוח ירוק דווקא (מקור: אתר גרנד סייקו הרשמי)

הסתיו – SBGH273

אחרון חביב הוא גרסאת הסתיו – גם בגירסא זו, כמו בגרסאת הקיץ, המנגנון הוא מנגנון אוטומטי בתדר עבודה של 36,000 פעימות בשעה, הקייס עשוי פלדת אל חלד, וגם שעון זה יהיה זמין החל מחודש אוקטובר. ללוח כאן נבחר גימור כחול עמוק – גם כאן, לדעתנו, מדובר בבחירה לא שגרתית לעונה הרלוונטית, בחירה שנועדה להזכיר את בוא הגשם. 

SBGH273
לוח כחול כתזכורת לחורף הממשמש ובא (מקור: אתר גרנד סייקו הרשמי)

מחירה של כל גירסא יעמוד על כ-6,300$.

לאתר גרנד סייקו העולמי