גרנד סייקו פתחה את שנת 2022 בקצב הרגיל שלה של השקות שעונים – הילוך שישי. בין השעונים שהשיקה החברה, כאלו שכבר הכרנו כאן באתר וכאלו שעוד נכיר, החלטנו שהגיע הזמן להכיר שני שעונים שמגיעים במהדורה בלעדית דווקא לשוק האמריקאי. שני השעונים מגיעים תחת סדרה בשם – גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר (באנגלית – Grand Seiko “Soko” Frost), מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו, לגלות מה חדש בכל אחד ואחד מהם ומה ההבדלים ביניהם.

גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר – מפרט טכני

גרנד סייקו משיקה כאמור שני שעונים חדשים בסדרת ה-“Soko״ כְּפוֹר שלה, רפרנס SBGA471 ורפרנס SBGH295. שני השעונים מגיעים בגוף שעון כמעט זהה. גוף השעונים עשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 40 מ״מ. ההבדל היחיד הוא בעובי שלהם. ה-SBGH295 מגיע בגוף שעון בעובי של 12.9 מ״מ, בעוד ה-SBGA471 מגיע בגוף שעון בעובי של 12.5 מ״מ.

גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר רפרנס SBGH295. מקור - monochrome watches.
גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר רפרנס SBGH295. מקור – monochrome watches.

שני השעונים מגיעים עם לוחות בגוון תכלת קפוא, ומכאן השם כְּפוֹר, כשאנחנו עוד נחזור ללוחות השעונים הללו (לא חשבתם שבאמת אפשר אחרת אצל גרנד סייקו?). לוחות השעונים מגיעים עם טקסטורה משוישת מעט. השעונים מגיעים עם אינדקסי השעות והמחוגים המוכרים של גרנד סייקו, עם תאריכון בשעה 3.

גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר רפרנס SBGH295. מקור – monochrome watches.

גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר רפרנס SBGA471. מקור - monochrome watches.
גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר רפרנס SBGA471. מקור – monochrome watches.

ההבדל בין השעונים הוא מד רזרבת כוח שמשולב בשעון ה-SBGA471 , בין השעות 7 ל-9 בלוח השעון. גרנד סייקו משלבת בשני השעונים מחוג שניות כחול, שמשתלב בצורה נהדרת עם הגוון שמופיע על לוחות השעונים.

גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר – מנגנון

בשעון ה-SBGH295 משלבת גרנד סייקו את קליבר 9S85 שלה. מנגנון היי-ביט אוטומטי הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 55 שעות.

לוח תכלת-קפוא עם מחוג שניות בצבע כחול. מקור - monochrome watches.
לוח תכלת-קפוא עם מחוג שניות בצבע כחול. מקור – monochrome watches.

ה-SBGA471 מגיע עם קליבר 9R65. מנגנון מסדרת הספרינג דרייב של סייקו, עם דיוק של 1 +\- שניות ליום. ה-9R65 מספק רזרבת כוח של 72 שעות. הוא מצויד כאמור בתצוגת רזרבת כוח, המשולבת בלוח השעון.

מד רזרבת הכוח בלוח השעון. מקור - monochrome watches.
מד רזרבת הכוח בלוח השעון. מקור – monochrome watches.

אז מה חדש בעצם?

בגרנד סייקו, כמו בגרנד סייקו – כל הסוד הוא בלוח. ה-Soko היא העונה המכריזה על בוא הכפור הראשון של הסתיו ביפן. גרנד סייקו החליטה ללכוד את היופי החולף של הסוקו, עם לוחות שעונים בגוון תכלת קפוא. לוחות השעונים הללו מגיעים כאמור עם צבע כחול-קרח, בהשראת השמיים הכחולים והצלולים מעל יפן בתחילת החורף.

כמה זה עולה לנו?

שעון ה-SBGH295 מגיע בגוף עם גימורי פוליש הזרטסו של גרנד סייקו. תג המחיר שלו עומד על 6,900 דולרים. גם שעון ה-SBGA471 מגיע עם גימורי הזרטסו, כשתג המחיר שלו עומד על 6,000 דולרים.

גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר. מקור - monochrome watches.
גרנד סייקו ״Soko״ כְּפוֹר. מקור – monochrome watches.

שני השעונים יגיעו עם צמידים העשויים מפלדת אל-חלד, כשגרנד סייקו תספק איתם בנוסף רצועת עור תנין שחורה.

השורה התחתונה

האלמנט הבולט ביותר בשעונים של גרנד סייקו הוא כמובן לוחות השעונים. לשמחתנו, השנה היפנית מחולקת ל-24 חלקים או עונות קטנות, הנקראות גם סקי (Sekki). אז ככל הידוע לנו, גרנד סייקו עדיין לא מיצתה את כל העונות הללו, כשנראה כי היא מתמקדת בינתיים בעיקר בעונות החורפיות. אנחנו יכולים רק לדמיין מה יקרה כשגרנד סייקו תעבור לאביב או לקיץ …

למעבר לאתר של גרנד סייקו.