בשנת 1964 הציגה סייקו את השעון הראשון תחת המותג החדש ״גרנד סייקו״. שלוש שנים לאחר מכן, הציג המותג גרנד סייקו את אחד השעונים האייקוניים שלו עד היום – רפרנס 44GS. שעון שהציג לראשונה את הקוד העיצובי שאותו קבע עבור המותג המעצב היפני טארו טאנקה (Taro Tanaka). את תשעת עקרונות העיצוב של גרנד סייקו אנחנו רואים מאז בכל שעון של המותג, כשבתקופה האחרונה התרגלנו לראות אותם בעיקר בשעוני ״עץ הליבנה״ של המותג. בימים אלו מציגה גרנד סייקו שני שעוני דרס אלגנטיים חדשים, תחת סדרת ה-44GS הריטאג׳ שלה, בגודל קצת יותר צנוע. גרנד סייקו 44GS מיד סייז, מוזמנים להכיר את שני השעונים החדשים ביחד איתנו.

גרנד סייקו 44GS מיד סייז – מפרט טכני

גרנד סייקו מציגה כאמור שני שעונים חדשים, רפרנס SBGW293G ורפרנס SBGW291G. שני השעונים החדשים מגיעים בגוף זהה, בקוטר של 36.5 מ״מ ובעובי של 11.6 מ״מ. גוף השעונים מגיע עם פוליש הזרטסו המוכר של גרנד סייקו, כשהם מכוסים בזכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי. השעונים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

גרנד סייקו 44GS מיד סייז. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו 44GS מיד סייז. מקור – Monochrome Watches.

השעונים מגיעים עם לוחות קלאסיים, עדינים ונקיים, אפילו ללא תאריכון. רפרנס SBGW293G מגיע עם לוח חום, כשרפרנס SBGW291G מגיע עם לוח כסוף. שני לוחות השעונים מגיעים עם גימור קרני שמש, שמשדרג את המראה של השעונים.

גרנד סייקו 44GS מיד סייז. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו 44GS מיד סייז. מקור – Monochrome Watches.

עבור רפרנס SBGW293G בחרה גרנד סייקו ברצועת עור תנין בצבע חום, כשרפרנס SBGW291G מגיע עם רצועת עור תנין בצבע פחם.

גרנד סייקו 44GS מיד סייז – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר 9S64 – מנגנון מתיחה ידנית אינהאוס של גרנד סייקו. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מגיע עם דיוק של 3- עד 5+ שניות ליום. בניגוד לדגמים אחרים שבהם משולב המנגנון הזה, הפעם בחרה גרנד סייקו ״להסתיר״ אותו מאחורי גב מוצק.

מנגנון מתיחה ידנית מתקדם בתוך השעונים. מקור - Monochrome Watches.
מנגנון מתיחה ידנית מתקדם בתוך השעונים. מקור – Monochrome Watches.

אז מה חדש בעצם? 

שני שעוני דרס אלגנטיים חדשים מגרנד סייקו, בסדרת ה-44GS הריטאג׳ המוצלחת שלה, כששני השעונים מגיעים עם אחד המנגנונים המיוחדים של החברה, אותו היא משלבת במספר שעוני דרס שלה, ביניהם שעון ה״קלטרבה היפני״.

לוחות בגימור קרני שמש. מקור - Monochrome Watches.
לוחות בגימור קרני שמש. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים מגיעים כחלק קבוע מהקולקציה של גרנד סייקו ולא במהדורה מוגבלת. הם יהיו זמינים לרכישה החל מחודש ספטמבר הקרוב (2022), תג המחיר שלהם זהה – 5,200 אירו.

גרנד סייקו 44GS מיד סייז. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו 44GS מיד סייז. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

שני שעוני דרס אלגנטיים נהדרים מבית גרנד סייקו, שנדמה שמנסה ״לחזור אל המקורות״ עם הגודל של השעונים הללו, שמגיעים בגוף שעון בקוטר של 36.5 מ״מ ״בלבד״. השעונים החדשים מצליחים לשחזר בצורה נהדרת את המראה הוינטאג׳י המתבקש של רפרנס 44GS ומצד שני לשדר חדשנות ומודרניות, כשבתוכם אנו מוצאים מנגנון מתקדם מבית גרנד סייקו. אם חיפשתם שעון דרס קלאסי בגודל קטן וחשוב לכם מנגנון איכותי ומתקדם, גרנד סייקו מציעה שני שעונים נהדרים, שככל הנראה יהיו עדיפים על כל מתחרה שוויצרי, נכבד ככל שיהיה.

למעבר לאתר של גרנד סייקו.