השבוע הכרנו שני שעונים ירוקים, אחד מבית יגר לה קולטרה, השני מבית ג׳יררד פרגו. החלטנו במערכת הגורו לסיים את השבוע בגוון הירוק, הפעם עם שעון שהושק לפני כשלושה חודשים, אבל עדיין לא הספקנו להכיר כאן באתר. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון האחרון לשבוע הירוק שלנו בווטשגורו, גרנד סייקו Green Birch SLGH011. שעון נוסף במשפחת ״שעוני העצים״ של גרנד סייקו.

גרנד סייקו Green Birch SLGH011 – מפרט טכני

השעון החדש (או שמא כבר ישן …) של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 40 מ״מ. השעון מצטרף לשעוני ה-״Birch” של גרנד סייקו (עץ הליבנה), כשהשעון המוכר ביותר בסדרה הוא ללא ספק ה-White Birch, שהפך לאחד השעונים המזוהים ביותר עם גרנד סייקו.

גרנד סייקו Green Birch SLGH011. מקור - TimeTide Watches.
גרנד סייקו Green Birch SLGH011. מקור – TimeTide Watches.

אם אתם מכירים את ה-White Birch, אז השעון החדש לא אמור לחדש לכם יותר מדי, מלבד העובדה שהוא מגיע, כמו שאפשר להבין מהשם שלו, עם לוח בצבע ירוק …

לוח ״ליבנה ירוקה״. מקור - TimeTide Watches.
לוח ״ליבנה ירוקה״. מקור – TimeTide Watches.

השעון הוא למעשה אותו שעון כמו ה-White Birch, רק עם לוח ירוק – גוף השעון המלוטש, הצמיד המוברש וכמובן לוח השעון המוכר עם האינדקסים המוכרים של גרנד סייקו, מחוגי השעון וחלונית התאריכון בשעה 3. ההבדל היחיד בין שני השעונים? בסעיף הבא.

גרנד סייקו Green Birch SLGH011 – מנגנון 

ההבדל בין ה-White Birch וה-Green Birch מגיע בתוך השעון, במנגנון. בעוד שעון ה-White Birch הראשון הגיע עם מנגנון ספרינג דרייב, שעון ה-Green Birch מגיע עם מנגנון HI-BEAT.

קליבר 9SA5. מקור - TimeTide Watches.
קליבר 9SA5. מקור – TimeTide Watches.

גרנד סייקו משלבת בשעון את קליבר 9SA5, מנגנון אוטומטי מסדרת ה-Hi-Beat a של החברה, שפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. אם שמתם לב, בפסקה הקודמת ציינו כי בשעון ה-White Birch הראשון שילבה גרנד סייקו מנגנון ספרינג דרייב. אם הספקתם לשכוח, גרנד סייקו השיקה שעון White Birch נוסף, ה-SLGH005, שהגיע גם הוא עם מנגנון היי-ביט.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון נוסף בסדרת ה״עצים״ של גרנד סייקו. המותג היפני הנפלא הזה שהפך למזוהה כל כך עם לוחות שעונים מיוחדים, ממשיך לנצל את ההצלחה של שעוני ה-White Birch ובאופן טבעי משיק שעון נוסף בסדרה, עם הצבע המבוקש כל כך בעולם השעונים – הצבע הירוק.

השעון שימשיך את ההצלחה של ה-White Birch? מקור - TimeTide Watches.
השעון שימשיך את ההצלחה של ה-White Birch? מקור – TimeTide Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע במהדורת בוטיקים בלבד. סליחה, הבוטיק המקוון של גרנד סייקו בלבד. כלומר, את השעון הזה תוכלו לרכוש מהאתר של גרנד סייקו בלבד. תג המחיר של השעון עומד על 9,100 דולרים, כשהוא זמין לרכישה מוקדמת כבר בימים אלו, אם כי ההשקה הרשמית שלו והמשלוחים שלו יתחילו בעוד כארבעה חודשים, ב-15 לספטמבר.

גרנד סייקו Green Birch SLGH011. מקור - TimeTide Watches.
גרנד סייקו Green Birch SLGH011. מקור – TimeTide Watches.

השורה התחתונה

שעון ה-White Birch הפך תוך זמן קצר מאוד לאחד השעונים המוצלחים ביותר והמזוהים ביותר עם גרנד סייקו. כך שהיה זה אך טבעי לראות את המותג הזה ממשיך לנצל את ההצלחה של השעון הזה ומשיק שעון נוסף בסדרה, הפעם עם הצבע המבוקש והפופולרי כל כך בעולם השעונים, הצבע הירוק. במידה ויש לכם את הכסף לרכוש את השעון הזה, השאלה היחידה שהגורו חושב שאתם צריכים לשאול את עצמכם זה – האם אני יכול להמתין עד לחודש ספטמבר כדי לקבל את השעון הזה … ?

למעבר לאתר של גרנד סייקו.