ברבעון הראשון של השנה הציגו המותגים סייקו וגרנד סייקו את השעונים החדשים המתוכננים להגיע אלינו בשנה הקרובה, בשיחת זום לעיתונאים בלבד. אחד השעונים המעניינים שהוצגו באותה שיחה, היה שעון שמגיע אלינו רק בימים האחרונים – גרנד סייקו SBGA481 – שעון ה-Tokyo Lion – האריה מטוקיו. מוזמנים להכיר את השעון החדש, שמגיע עם לוח, שימו לב, בהשראת רעמת האריה.

גרנד סייקו SBGA481 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מטיטניום. גוף השעון מגיע בקוטר של 44.5 מ״מ ובעובי של 14.3 מ״מ. השעון מגיע עם זכוכית ספיר, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-200 מטרים.

גרנד סייקו SBGA481. מקור - Watchesbysjx.
גרנד סייקו SBGA481. מקור – Watchesbysjx.

גוף השעון מגיע בעיצוב חדש, כשהוא בעצם תוספת חדשה למדי לקולקציה של המותג. למעשה, גוף השעון הזה הופיע לראשונה בשנת 2019, בשלישיית שעונים במהדורה מוגבלת לציון 20 שנה למותג הספרינג דרייב של סייקו, כשההופעה שלו הפעם היא למעשה הפעם הראשונה שלו במסגרת שעון בייצור סדרתי, כשאנחנו מקווים לראות אותו בשעונים נוספים.

גרנד סייקו SBGA481. מקור - Watchesbysjx.
גרנד סייקו SBGA481. מקור – Watchesbysjx.

גוף השעון מגיע במראה ספורטיבי, עם משטחים זוויתיים מלוטשים ומוברשים, שמעניקים ניגודיות מעניינת לבזל הקרמי השחור של השעון וללוח המעניין. הלוח מגיע בגוון אופליין-קרמי, כשהטקסטורה על לוח השעון מגיעה כאמור בהשראת רעמת האריה. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון ובשעה 8 אנו מוצאים את מד רזרבת הכוח של השעון.

לוח שעון בהשראת רעמת האריה. מקור - Watchesbysjx.
לוח שעון בהשראת רעמת האריה. מקור – Watchesbysjx.

גרנד סייקו SBGA481 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים קליבר 9R65, מנגנון אוטומטי מרשים ממנו ניתן להתרשם מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון בגב השעון. מקור - Watchesbysjx.
המנגנון בגב השעון. מקור – Watchesbysjx.

המנגנון מגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות, כשהוא מציע דיוק של 1+/1- שניות ליום ו-15+/15- שניות לחודש. המנגנון הוא כרגע ״סוס העבודה״ של גרנד סייקו בסדרת שעוני הספרינג דרייב שלה וניתן למצוא אותו במגוון רחב של שעונים מהחברה, בין היתר בשעוני ה-Snowflake של החברה.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש של גרנד סייקו, שמציג לראשונה את גוף השעון המיוחד, שהגיע לראשונה במהדורות מוגבלות ב-2019, בייצור סדרתי. גוף השעון מגיע אמנם בממדים שקצת פחות מזוהים עם גרנד סייקו, אם כי הודות לעובדה כי מדובר בשעון בגוף העשוי מטיטניום, הוא אמור להרגיש קל ונוח על פרק כף היד.

שעון ה-SBGA403G במהדורה מוגבלת משנת 2019. מקור - Watchesbysjx.
שעון ה-SBGA403G במהדורה מוגבלת משנת 2019. מקור – Watchesbysjx.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGA481, מגיע עם תג מחיר של 10,400 דולרים אמריקאיים. השעון מגיע כאמור בייצור סדרתי. השעון מגיע עם תג מחיר גבוה יחסית ברמות המחירים של גרנד סייקו, אם כי בהתחשב בעובדה שמדובר בשעון טיטניום, עם הגוף החדש ובייצור סדרתי, אנחנו מקבלים כאן דווקא תמורה משתלמת במיוחד למחיר, גם בהתחשב בתג המחיר הגבוה יחסית.

השורה התחתונה

לצערנו אנחנו לא ממש מבינים באריות, אבל לשמחתנו, אנחנו מבינים (או לפחות חושבים שאנחנו מבינים) בשעונים ובשעוני יוקרה, ואנחנו יודעים לזהות שעון נפלא כשאנחנו רואים שעון כזה. לשמחתנו, יש חברות כמו גרנד סייקו, שעושות לנו את העבודה שלנו קלה יחסית, כשכמעט כל שעון של החברה הזאת הוא פשוט שעון נהדר, כשהאריה של טוקיו הוא ללא ספק אחד השעונים המיוחדים שראינו מהחברה בתקופה האחרונה.

למעבר לאתר של גרנד סייקו.