אם אתם מתגוררים ביפן או מתכוונים להגיע לארץ השמש העולה מתישהו בקרוב ויש לכם 180 אלף דולרים פנויים, אתם מוזמנים להתחדש בשעון גרנד סייקו SBGC223G במהדורה מוגבלת מבית גרנד סייקו, שעוצב בהשראת מכונית הספורט האגדית ה-GT-R של ניסן, לציון 50 שנה למכונית הספורט הנפלאה שהפכה לאגדה מוטורית בכל רחבי העולם.

גרנד סייקו SBGC223G

ניסן מציינת כאמור 50 שנה למכונית ה-GT-R האגדית עם דגם קונספט מיוחד של המכונית שתוכנן ביחד עם סדנת העיצוב הנודעת Italdesign (שבמקרה, או שלא, מציינת גם היא 50 שנה לקיומה), כשלהשלמת ההשקה, מצטרף כאמור שעון מבית גרנד סייקו, המבוסס על דגם ה-SBGC223G של החברה, שעוצב בהשראת דגם הקונספט של המכונית.

מכונית הקונספט ניסן GT-R50
מכונית הקונספט ניסן GT-R50

המהדורה המוגבלת של ה-SBGC223G זמינה לרכישה מוקדמת תמורת 20 מיליון ין ביפן, שהם כ-178,200 דולרים. מכונית ה-GT-R בגרסה הרגילה לעומת זאת, עולה 167 אלף דולרים ביפן או 175,500 דולרים בארצות הברית. לפני שתקפצו ותגידו שהשעון עולה יותר מהמכונית עצמה, חשוב לציין כי המחירים מתייחסים לדגמים הרגילים של המכונית, בעוד דגם הקונספט צפוי לעלות קצת מעל למיליון דולרים בארצות הברית, כך שאם אתם מעריצים ממש מושבעים של המותג ויש לכם המון כסף פנוי, 1.2 מיליון דולרים יסדרו לכם שעון במהדורה מוגבלת ומכונית במהדורה מוגבלת במחווה לניסן GT-R.

גרנד סייקו SBGC223G במהדורה מוגבלת
גרנד סייקו SBGC223G במהדורה מוגבלת
אז מה מיוחד כל כך ב-SBGC223G במהדורה המוגבלת? מעבר לעובדה שמדובר בשעון שמשתייך לסדרת גרנד סייקו, סדרת העל של יצרנית השעונים היפנית, שעומדת בשורה אחת עם העילית של יצרניות השעונים השוויצריות, מבלי למצמץ, הרי שמדובר בשעון כרונוגרף שמבוסס על מנגנון ה-Spring Drive האגדי של סייקו, כשהוא מצויד בקומפליצקיית GMT של 24 שעות. השעון מגיע עם גב שקוף שעליו לוגו ה-GT-R של ניסן, כשהשעון כולו מגיע בערכת צבעים המשלבת זהב וכסף. השעון מגיע עם צבירת אנרגיה של שלושה ימים, זכוכית ספיר עם קימור כפול, פונקציית Stop-Watch והוא מדורג לסטייה של עד ל-10 שניות לחודש.

השעון בגרסתו הרגילה עולה כ-15,000 דולרים, כך שאם לוקחים בחשבון שמדובר במהדורה מיוחדת שמוקדשת למכונית ה-GT-R של ניסן ולעובדה שגרנד סייקו תייצר בסך הכל 3 יחידות של השעון,  אפשר להבין (או שלא, תלוי איך אתם מסתכלים על זה …), למה גרנד סייקו מבקשת פי 12 מהשווי של הדגם הרגיל של השעון וכמובן העובדה שהוא מגיע עם גוף העשוי מזהב 18 קראט …

אז על מה אתם הייתם הולכים? על הגרסה הרגילה של המכונית ועל הגרסה הרגילה של ה-SBGC223G תמורת כ-145 אלף דולרים, או שמא הייתם מעדיפים לשלם קרוב ל-1.4 מיליון דולרים תמורת המהדורות המוגבלות של השעון והמכונית ולרכוש בהפרש שעונים או מכוניות נוספים, או שמא תעדיפו אפילו להשתמש בכסף לצרכים קצת יותר אלטרואיסטיים, כמו תרומות לארגוני צדקה?

אז אם תג המחיר של השעון לא מפחיד אתכם ואתם מרגישים שאתם חייבים להזמין יחידה אחת, מבין השלוש אשר גרנד סייקו צפויה לייצר בסך הכל, אתם מוזמנים למהר ולהגיע לסלון הדגל של גרנד סייקו בגינזה, טוקיו, המקום היחיד בו ניתן יהיה להזמין את השעון החדש.

לאתר גרנד סייקו העולמי