שעון חדש של גרנד סייקו הוא תמיד סיבה למסיבה והוא גם תמיד הזדמנות נהדרת להכיר את התרבות ביפן, האומנות ונקודות עניין שונות ברחבי המדינה. גם השעון החדש של החברה, גרנד סייקו SBGJ273, ממשיך את הקו הזה, כשהוא מגיע עם לוח בהשראת עצי האדר (מייפל) המשתקפים על רצפת מקדש ביפן. מוזמנים להכיר את השעון החדש של גרנד סייקו וכמו תמיד – את הסיפור מאחורי השעון, שפעמים רבות, מעניין לא פחות מהשעון עצמו.

אז מה חדש בעצם?

תרשו לנו להתחיל מהסיפור מאחורי השעון הזה. מקדש הוטוקוג׳י (Hotokuji) ביפן הוא מקדש זן שנבנה על פי ההערכות בסביבות שנת 1450. המקדש התפרסם הודות ל-״Yuka Momiji״ (״רצפת אדר״) – עצי האדר שממלאים את המקדש, המשתקפים על רצפת המקדש. בסתיו, מעל ל-100 עצי מייפל בשטח המקדש מחליפים צבעים, כשמאמצע חודש אוקטובר ועד לסוף חודש נובמבר מתקיימות במקום תערוכות שונות והציבור הרחב מוזמן לצלם את המקדש והסביבה. גרנד סייקו החליטה הפעם להקדיש את לוח השעון לרצפה של המקדש ולעצי המייפל הנשקפים ממנו. כמו תמיד בגרנד סייקו – מדובר בביצוע נהדר, כפי שתוכלו לראות מיד ביחד איתנו.

גרנד סייקו SBGJ273 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 39.5 מ״מ ובעובי של 14.1 מ״מ. גוף השעון מגיע עם פוליש ה-Zaratsu המוכר של החברה, כשהוא משלב משטחים מוברשים ומלוטשים. השעון מגיע עם זכוכית כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי ועם גב שקוף, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

גרנד סייקו SBGJ273.
גרנד סייקו SBGJ273.

לוח השעון מגיע עם טקסטורה שמזכירה פרקט עץ, בגוונים של אדום עז, שמהווה כאמור מחווה לסתיו ולגוונים העשירים שלו וכאמור את עצי האדר (מייפל) שהופכים לאדומים ומשתקפים על פני רצפת העץ מצופת הלכה במקדש הוטוקוג׳י.

גרנד סייקו SBGJ273.
גרנד סייקו SBGJ273.

הלוח האדום משמש כרקע נהדר לאינדקסים המוכרים של גרנד סייקו ולמחוגים המוכרים של החברה, כשמתחת לאינדקסים אנו מוצאים טבעת קטנה עם תצוגת 24 שעות בספרות ערביות, כשבשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון, כשהוא מוקף במסגרת מתכתית.

לוח השעון בהשראת רצפת העץ.
לוח השעון בהשראת רצפת העץ.

מחוג ה-GMT מגיע בגוון זהוב, שמשתלב בצורה נהדרת עם המראה הסתווי של השעון. השעון מגיע עם צמיד בן שלוש חוליות, עם חוליות מרכזיות עבות, כשגם הצמיד משלב משטחים מוברשים ומלוטשים.

גרנד סייקו SBGJ273 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9S86 של גרנד סייקו, מנגנון אוטומטי עם תצוגת אזור זמן שני. המנגנון הוא חלק מסדרת ההיי-ביט של סייקו, מנגנונים הפועלים בקצב של 36,000 ויברציות לשעה.

המנגנון בגב השעון.
המנגנון בגב השעון.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מספק רזרבת כוח של 55 שעות ומגיע עם דיוק של 5+/3- שניות ליום.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGJ273, יהיה חלק מהקולקציה הקבועה של החברה, כשהוא זמין לרכישה כבר בימים אלו בבוטיקים של החברה ואצל המשווקים המורשים שלה מסביב לעולם. תג המחיר שלו עומד על 7,600 אירו.

גוף בפוליש הזרטסו עם זכוכית ספיר כיפתית.
גוף בפוליש הזרטסו עם זכוכית ספיר כיפתית.

השורה התחתונה

שעון נהדר (נוסף …) מבית גרנד סייקו, שמספק לנו כמו תמיד הזדמנות נהדרת להכיר עוד קצת מהתרבות היפנית המיוחדת ואתרים מרהיבים במדינה היפהפיה הזאת. אנחנו שמחנו במיוחד לגלות שהשעון הזה מגיע בייצור סדרתי ולא במהדורה מוגבלת, מה שהופך גם את תג המחיר להרבה יותר ידידותי. תוסיפו לזה את העובדה שמדובר במנגנון היי-ביט מתקדם וקיבלנו עסקה נהדרת נוספת מיפן …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.