בדצמבר בשנה שעברה, לקראת תחילת שנת 2023 פתחה סייקו עם השקה של שעון שמגיע במחווה לשעון היד הראשון של החברה, ה-Laurel. בגרנד סייקו החליטו כנראה שהיות ומדובר בשנה חגיגית עבור החברה כולה, מי אמר שגם הם לא יכולים להשיק שעון מחווה לשעון הראשון של החברה? אז בגרנד סייקו החליטו להשיק בתחילת 2023 שעון חדש – גרנד סייקו SBGW295, מוזמנים להכיר אותו ואת הסיפור המיוחד מאחוריו ביחד איתנו.

בואו נעשה קצת סדר בבלאגן

אמנם ההשקה הבינלאומית של המותג גרנד סייקו התרחשה רק בשנת 2010, אבל השם עצמו קיים עוד משנת 1960. באותה שנה, החליטה סייקו לשלב את מיטב יכולות הייצור שלה בשעון אחד, שזכה לשם “Grand״ שהופיע על לוח השעון, לפני השם סייקו. סייקו הטילה את מלאכת הפיתוח וההרכבה של השעון הזה על צוות במרכז שלה ב-Suwa שבמרכז יפן, צוות שעליו הוטלה המשימה לייצר שעון שיהיה התגלמות של דיוק, עמידות, נוחות ויופי. בשנת 2020 ציינה גרנד סייקו את שנת ה-60 לשעון הזה, עם שלושה שעונים חדשים – SBGW257, SBGW258 וה-SBGW259. השנה מחליטה סייקו, או אם תרצו, גרנד סייקו, להשיק שעון נוסף בסדרת שעוני המחווה לשעון הראשון של המותג גרנד סייקו, ה-SBGW295.

גרנד סייקו SBGW295 – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מסגסוגת ה-Brilliant Hard Titanium של סייקו – סגסוגת טיטניום שפותחה במיוחד על ידי החברה, סגסוגת מבריקה יותר, מגיבה טוב יותר לפוליש וחזקה פי 2 מפלדת אל-חלד. גוף השעון מלוטש בטכניקת ה-Zaratsu של גרנד סייקו.

גרנד סייקו SBGW295. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו SBGW295. מקור – Monochrome Watches.

השעון גמיע עם לוח לכה אורושי בצבע שחור, כשהוא מגיע עם מחוגים העשויים מזהב 24 קראט, כמו גם האינדקסים של השעון. השעון מגיע עם לוח נקי מאוד, כמעט מינימילסטי, עם אינדקסים צרים וארוכים, כשהאינדקסים בשעות 3,6,9 ו-12 כפולים.

לוח הלכה השחור של השעון. מקור - Monochrome Watches.
לוח הלכה השחור של השעון. מקור – Monochrome Watches.

גרנד סייקו תשווק את השעון עם רצועת בד שחורה, כשהיא תספק עם השעון רצועת עור שחורה נוספת.

רצועת הבד השחורה של השעון. מקור - Monochrome Watches.
רצועת הבד השחורה של השעון. מקור – Monochrome Watches.

גרנד סייקו SBGW295 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9S64 של גרנד סייקו. קליבר 9S64 הוא מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

המנגנון המרשים, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, מגיע עם דיוק של 5+ עד 3- שניות ליום.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, לפני כשלוש שנים הציגה גרנד סייקו שלושה שעוני SBGW2XX במחווה לשעון הראשון של המותג. אחד מהשעונים הללו, ה-SBGW259, הגיע גם הוא עם גוף העשוי מסגסוגת הטיטניום הייחודית של גרנד סייקו. אבל בניגוד לשעון ה-SBGW295, שימו לב לא להתבלבל בין ה-295 החדש ל-259 הישן, השעון משנת 2020 הגיע עם לוח כחול, עם אינדקסים ומחוגים מפלדת אל-חלד.

גרנד סייקו SBGW295 והטכניקה של ייצור הלוח. מקור - Monochrome Watches.
גרנד סייקו SBGW295 והטכניקה של ייצור הלוח. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGW295, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 14,700 אירו, שהם כ-13,800 דולרים.

גרנד סייקו SBGW295. מקור - TimeandWatches.
גרנד סייקו SBGW295. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

שעון נפלא שמדגים בצורה נהדרת את היכולות ההורולוגיות הגבוהות של גרנד סייקו, עם מנגנון מתיחה ידנית יפהפה ומתקדם טכנולוגית. השעון החדש מגיע עם תג מחיר גבוה בכ-75 אחוזים לעומת דגם ה-SBGW259, אבל חשוב להזכיר כי מדובר בשעון שמגיע במהדורה מוגבלת ועם לוח בטכניקה מתקדמת הרבה יותר. האם זה באמת שווה 6,400 אירו נוספים? לשם שינוי, נראה לנו שבמקרה הזה בהחלט היינו משלמים יותר כדי לקבל את הלוח המרהיב הזה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של גרנד סייקו.