גרנד סייקו משיקה שעון חדש, שמגיע במחווה לשעון הגרנד סייקו הראשון שהושק בשנת 1960. השעון החדש – גרנד סייקו SBGW314 Hoshizukiyo מגיע עם כחול, כשהמשמעות של שמו ביפנית – Hoshizukiyo, היא ״ליל כוכבים״ – לילה מואר בכוכבים, כשבדרך כלל משתמשים במילה זו לתאר אווירה שלווה ויפה. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

גרנד סייקו SBGW314 Hoshizukiyo – מפרט טכני

השעון החדש של גרנד סייקו מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט, בקוטר של 38 מ״מ ובעובי של 10.9 מ״מ. 

גרנד סייקו SBGW314 Hoshizukiyo
גרנד סייקו SBGW314 Hoshizukiyo

השעון מגיע כאמור עם לוח כחול עמוק עם גימור עדין של קרני שמש ונגיעות עדינות מאוד של מעין נצנצים שיוצרים את אפקט ״ליל הכוכבים״ שעל שמו נקרא השעון. הלוח נקי מאוד ואלגנטי, עם האינדקסים המוכרים של גרנד סייקו העשויים מזהב אדום, עם מחוגי דאופין העשויים גם הם מזהב אדום.

לוח כחול אלגנטי זרוע נצנצים עדינים
לוח כחול אלגנטי זרוע נצנצים עדינים

בשעה 6 אנו מוצאים את הכוכב המתומן של גרנד סייקו, ממש כמו בשנת 1960, מחווה ללוחות המיוחדים (ה-Special Dials)של המותג ומעליו הכיתוב “Diashock 24 Jewels”. השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה, כשגרנד סייקו תצרף לכל שעון רצועת עור תנין חומה. 

גוף זהב אדום והאות S בכתר השעון
גוף זהב אדום והאות S בכתר השעון

גרנד סייקו SBGW314 Hoshizukiyo – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 9S64 של גרנד סייקו – מנגנון מתיחה ידנית, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. 

מנגנון המתיחה הידנית של השעון
מנגנון המתיחה הידנית של השעון

גרנד סייקו משלבת במנגנון מערכת שמפחיתה את המומנט של הקפיץ בהדרגה, כאשר הקפיץ הראשי מתפרק, כדי להבטיח שהדיוק של המנגנון יישאר יציב. המנגנון מגיע עם דיוק של 5+/3- שניות ליום לפני ההרכבה, כשהדיוק בשימוש רגיל עומד על 10+/1- שניות ליום.

אז מה חדש בעצם?

מלבד אותן מחוות שהזכרנו לשעון הגרנד סייקו הראשון משנת 1960, אנו מוצאים בשעון החדש גם את האות S בכתר השעון – רפרנס למקום הולדתו של השעון הראשון של המותג – Suwa Seikosha, המקום שבו ממוקם כיום סטודיו השעונים של שינהו (Shinhu Watch Studio).

גרנד סייקו SBGW314 Hoshizukiyo
גרנד סייקו SBGW314 Hoshizukiyo

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של גרנד סייקו, רפרנס SBGW314, מגיע במהדורה מוגבלת של 50 יחידות. השעון יהיה זמין החל מיוני 2024, בבוטיקים של גרנד סייקו בלבד. תג המחיר שלו עומד על 28,900 אירו, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים. 

השורה התחתונה

בגרנד סייקו מצליחים כמו תמיד לשלב מחוות נהדרות לעבר העשיר של החברה עם שדרוג מודרני שהופך את השעונים שלה לעל-זמניים. התוצאה הסופית היא שעון דרס אלגנטי במיוחד, עם מנגנון מתיחה ידנית מתקדם ותתפלאו – אפילו עם תמורה נהדרת למחיר. 

למעבר לאתר של גרנד סייקו.